Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ebből milyen arcápolási...

Ebből milyen arcápolási rutint tudnék összerakni?

Figyelt kérdés

Most vettem meg ezeket a termékeket, de nem tudom hogyan használjam.


Cereve. Mindenféle van jellenleg, mert kaptam mintákat de vettem a száraz bőrre való nagyobb kiszerelést.


Ordinary hyaluronic acid 2% + b5 szérum.


[link]


Glow recipe watermelon glow PHA + BHA pore- tight toner.


[link]



Illetve van micellás vizen. Abból a Niveas rozsaszín kupakos.


Milyen sorrendben kell használlni? Illetve mikor kell fényvédőt használni? (Nekem nincs)



2023. ápr. 17. 22:09
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

#20

Értettem elsőre is.

Szóval. Én úgy szoktam, ahogy az előző válaszoló is írta mindig vizzel megmosom reggelente az arcom. Utána kentem fel a ceravet és szerintem jó a bőrömnek. Szóval vegyük azt hidratálónak. Én mindig is vizzel mostam át az arcom és SZERINTEM elég ennyi nekem egyelőre.

A fényvédőt ahogy mondtam majd veszek.

Ami akkor most érdekelne, hogy a ceravevel együtt nem próbálhatom ki azt a szérumot? És a tonert utána, hogy ez így bevállik -e. A szérumból kapok termékmintát is.

2023. ápr. 19. 10:42
 22/29 anonim ***** válasza:

Nem értem miért akarod ennyire siettetni azt a szérumot. Az kevésbé fontos mint a fényvédő. Az, hogy mivel mosod az arcod, lemosóval vagy sima vízzel, az a te illetve a bőröd döntése. Ha elég reggel a sima víz, akkor legyen csak ennyi. Ebbe nem mélyedek bele miért kevés, de ha komfortosnak érzed akkor ne használj lemosót.


Mivel a kérdésemre burkoltan jött csak válasz, a termékbevezetés és megfelelő sorrend azért fontos, mert ha egyszerre kensz fel magadra mindent és kipattogsz, nem fogod tudni, hogy mitől van. Ezek hetek alatt fognak elmúlni, és nem tudod, melyik terméket hagyj ki addig a rutinodból, melyik okozta. De a pattanás csak egy megjelenése az allergiának/érzékenységnek. Mondjuk úgy, hogy ez még a megúszós hátrány. Ha kapsz 20 féle termékmintát, azokat sem érdemes pont emiatt kipróbálni össze-vissza, mert nem ez a megfelelő mód rá. Tehát alaprutin -› egy hónap után első plusz terméknél allergiateszt -› termékbevezetés -› 3-4 hét után a következő terméknél allergiateszt -› termékbevezetés


De az, hogy ez a hámlasztós tonik neked való-e, nem tudni, mert nem derült ki a pontos bőrtípusod (az, hogy száraz, az nem bőrtípus). Próba után kiderül, de tudnod kell, milyen jeleket kell figyelned az arcodon egy-egy termék használatánál és tudnod kell, mit mivel és hogyan lehet használni, vagy lehet-e egyáltalán naponta használni.


Keress valakit, akitől erről tudsz tanulni, lehetőleg kozmetikus legyen ne egy hozzá nem értő skincare-es. Mert ha jól veszem ki a szavaidból nem igazán vagy még tájékozott a bőrápolás témában amivel abszolút nincs semmi gond hiszen mindenki elkezdte valahol, de ez az oldal erre nem alkalmas, mert bárki bármilyen kérdéshez hozzászólhat akár ért hozzá akár nem.

2023. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a hosszú választ.

Annyit kérdeznék még, hogy ha 17 alatt vagyok akkor is használhatom ezeket a termékeket a leírtak szerint?(ahogy írtad az tesztek után)

2023. ápr. 19. 12:33
 24/29 anonim ***** válasza:
A bőrtípusod, a bőrproblémád és az egészségi állapotod határozza meg, hogy mit használhatsz és mit nem. Ha a "17 év alatt" azt jelenti, hogy 16 éves vagy, akkor azok a lényegesek, amiket ebben a hozzászólásban írtam, de ha 10-11 éves vagy, akkor nagyon más a helyzet.
2023. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
14 igazából.
2023. ápr. 19. 14:40
 26/29 A kérdező kommentje:

Nem kötekedésből írok ennyit csak szeretnék jól használni mindent.

Szóval utánanéztem a termékeknek és ezeket találtam:


A toner jó minden bőrtípusra,hámlasztó,pórus szükítő, hàmlasztó.


A szérum az, száraz,hámlós bőrre.


Szóval szerintem az én bőrömre jó lenne mind a kettő, mert nekem normál és száraz között van a bőröm.


Akkor veszek majd fényvédőt esetleg tudsz ajánlani egyet ami jó szerinted?

2023. ápr. 19. 16:24
 27/29 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszodban írtad, hogy kipirosodik néha az arcod, szoktak lenni pattanások és mitesszerek, szóval ez így már nem normál. Ha az érzékenység miatt pirosodik ki, akkor ez a tonik nem lesz jó. Ezért kellett volna egy megfelelő bőrdiagnosztika, mielőtt bármire is kiadod a pénzt, mert minden ezzel kezdődik. Legeslegelső lépésben azt kellett volna kideríteni, hogy mire reagál így a bőröd. Utána pedig azt, hogy mi okozza a pattanásokat és ezeket célzottan kezelni.


Fényvédőből kipróbálhatod akár az Altruistot, Cosrx-et, igazából pénztárcától és bőrtípustól függ, de az érzékenység mindent felülírhat.

2023. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Mivel abban a korban vagyok valószínűleg azért vannak pattanások,miteszerek.

Nem hiszem,hogy valami okozná a pirosságot mert akkor is olyan ha nem használok semmit. Szerintem kicsit alapból pirosabb pl a hidegebb időben. De ez enyhe.

De azt írja a tonik,hogy minden bőrtípusra jó.

Bocsi ha hülyének vagy értetlennek tűnök de nem vagyok otthon a témában még.

2023. ápr. 19. 21:03
 29/29 anonim ***** válasza:

Ezért írtam fentebb, hogy keress valakit, akitől tanulhatsz ebből a témából mert nagyon nagyon összetett. De a pirosság - hisz írtad is - okozza valami, egyrészt a hideg, másrészt pedig valami más is, ezt nem félvállról kell venni. Épp ezért egy savakkal teli tonik nem lesz jó érzékeny bőrre de ezt már leírtam és el is magyaráztam.


Az pedig, hogy egy gyártó mit ír egy termékre, egyáltalán nem releváns sokszor, mint pl. hogy ráírják, hogy a micellás vizet nem kell lemosni, pedig igenis le kell mosni, hiszen az egy vizezett szappan lényegében.

2023. ápr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!