Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Göndör hajúak, ti hogyan...

Göndör hajúak, ti hogyan kezelitek a hajatokat? Nekem valahogy nem megy.

Figyelt kérdés

Vállig érő (kiegyenesítve mellig érő) göndör hajam van. Nagyon lassan nő, 2 év alatt nőtt 10 cm-t (direkt nem mentem fodrászhoz 2 ééévig, hátha így gyorsabban megnő, de nem..)... Szeretnék legalább a hátam közepéig, de inkább derékig érő hajat (göndören), de iszonyatosan lassan nő a hajam. Hallottam már ezekről a Revalid termékekről, de ezek nekem túl drágák sajnos.

A problémám elég összetett. Szeretném ugye megnöveszteni, de nagyon töredezett már a vége, és csúnya, ami kb 10 cm. De ha levágatom ezt a 10 cm-t, akkor hiába növesztgettem 2 évig, ugyanis ennyit nőtt csak. De kénytelen leszek levágatni, és a kérdésem arról szól, hogy hogyan előzzem ezt meg legközelebb (hogy növesztem 2 évig, aztán azt a "munkámat" sitty-sutty levágatom utána).

Arról nem beszélve, hogy mindent hallottam már a töredezett hajvégek levágatásával kapcsolatban. Azt is hallottam, ha levágatod, utána gyorsabban nő, és azt is, hogy tök mindegy hogy levágatod-e vagy nem, mert annak nincs köze a növés gyorsaságához. Na de hogy mi az igazság?!

A hajam hajszárítóval szárítom, valószínű hogy ettől lett töredezett (ugyanis kivasalni nem szoktam). De kénytelen vagyok hajszárítóval szárítani, mert akkor lesz csak szép göndör a hajtövemnél is. Mert ha hagyom a szabad levegőn megszáradni (hiába teszek rá előtte vagy utána habot, zselét, lakkot, vagy akármit), akkor a teteje csak hullámos lesz, és a vége lesz csak göndör, ami nagyon nagyon hülyén néz ki, mert a fejem tetején rátapad a hajam a fejemre, és tök lapos lesz. De ha hajszárítóval szárítom akkor tök jó dús.

Ezért nem tudom mi lenne a megoldás.

Kivasalni nem akarom, mert kb 10 percig marad egyenes, ha meglebbenti a szellő, behullámosodik, és úgy nem valami szép.

Ezek a dolgok miatt kénytelen vagyok kb 2 naponta hajat mosni, akkor is ha egyáltalán nem zsíros, mert a hullámaim "kinyúlnak" és ápolatlan hatást kelt.

Göndör hajúaktól szeretném kérdezni, ezt ti hogyan oldjátok meg? Nektek nincsenek ilyen problémáitok? Esetleg valami házi praktikák?


Jó hosszú lett, de ha van kedvetek.. Köszi :) 17 L


2010. okt. 14. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
próbáld csak a tövét szárítani. amúgy meg fodrászhoz 3-4 havonta nem árt menni egy kisit vágatni a végéből, és akkor nem fog eltöredezni. azért látod lassabnak a növést, mert visszatörik a hajad. szóval most vágasd le a letört részeket, és utána 3-4havonta fodrász.
2010. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Használthatnál hajszárításkor hővédőszert,az is sokat tud segíteni!Meg hajvégápoló szérumot!De az sem rossz megoldás,hogy ha csak a hajtövet szárítod!:-)
2010. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem is göndör és lassan nő.

ne vágd le mind a 10 centit hanem mondjuk csat ötöt és vegyél bánfi hajszeszt és hajsampont meg balzsamot állitolag kátszer annyit nő tőle. :D

2010. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért "nem nő", mert törik a vége. Igazából nő, de az a mennyiség le is törik belőle, így nem lesz hosszabb. Mindenképpen vágass! Én 4-5 évig nem vágattam egyáltalán a hajamból, derékig érőnél hosszabb volt, miután utoljára lett vágva, 4-5 év alatt csak fenékig érőre nőtt meg és az utolsó 2 évben egyáltalán nem lett hosszabb. Aztán fogtam az ollót, és levágtam 3-4 centit. A vége az csak pár szálból állt, nagyon el volt vékonyodva. Következő hónapban megint 1-2 centit levágtam, és ez így ment egy évig, amire viszonylag rendbe jött a hajam. Azóta is legalább 2 havonta vágok a végéből 1 cm-t, még akkor is, ha nem törik (nem szokott).

Próbáltad hideg levegővel szárítani?

2010. okt. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!