Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tépkedem a hajam, mit tegyek,...

Tépkedem a hajam, mit tegyek, nagyon el vagyok keseredve?

Figyelt kérdés

ez a kérdés nem is inkább a hajápolás témába tarozik, hanem a hajápolás és egészség témakörbe

nagyon szép hosszú hajam van, régen anyunak is az volt, de mamám levágta neki, mivel elkezdte tépegetni a töredezett hajvégeit.

és kb. egy éve én is elkezdtem, és nagyon-nagyon szeretnék leszokni róla

mert a hajam irtó furán néz ki, és imádom, hogy hosszú, és olyat ne is tanácsoljatok, hogy vágassam le, mert nem állna jól az arcformámhoz

és most már eléggé megritkult, és a hajszálak hossza sem azonos..emellett rengeteg időt vesz el..nekiállok tanulni, és nem tudok koncentrálni..mert mindig hajazok..először csak húzogatom, meg fésülgetek az ujjaimmal, masszírozom stb..aztán elkezdem tépkedni..és nem tudom abbahagyni..tudom hogy önakarat kérdése is az egész..hogyan tudnám rávenni magam??

mert pl ha a hajam rágnám vagy a körmöm, akkor simán bejönne egy rossz ízű körömlakk/sampon..de ilyen esetben mit lehet tenni?

szeretném ha újra szép lenne a hajam, és több időm maradna a tanulásra..ja és már a suliban is ezt csinálom, csak nem ilyen feltűnően..annyira szeretnék leszokni:(

bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, légyszi segítsetek, köszönöm mindenkinek előre is:))))

16 éves lány vagyok


2010. dec. 7. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Fogd fel kontyba, így nem lesz a kezed közelében, és nem lesz mit tépkedni.
2010. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Ha úgy érzed, hogy töredezett a hajvég, akkor menj el fodrászhoz.

2. Tanuláshoz tűzd fel/fond össze és semmi esetre ne bontsd ki.

2010. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

múltkor vágtam belőle saját magam, úgyhogy egyhamar nem megyek fodrászhoz:)

köszi a tanácsokat, néha fel szoktam kötni tanuláshoz a hajam, de mikor nagyon unatkozom...elkezdem kihúzogatni a tincseket...:S

2010. dec. 7. 18:37
 4/10 anonim ***** válasza:
találj valami mást...pl. firkálgass helyette:D
2010. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is ezt csinálom már 2 éve és annyira idegesít :S úgy utálom magam miatta. Próbáltam kontrollálni is magam de 10-15 percnél tovább nem ment. Ha meglátok egy törött hajszálat elkezdem cseszegetni, tépkedni majd lerágni :/ Pedig szinte alig töredezik a hajam, de ettől lesz töredezett... :S Annyira szeretném abbahagyni. Ha copfba fogom, akkor is előrehúzom és keresem a töredezett hajszálakat, amit tudok tépkedni. Ez már beteges kicsit :S


18/L

2010. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csajok... úszósapka :D De tényleg! Nekem ez volt az első, ami beugrott, szerintem egy próbát megér :)


Illetve B lehetőség: fogd össze a hajad, feküdj el az ágyon, és képzeld el, hogy le van vágva 4-5 centisre... próbáld meg iszonyú erősen beleélni magad, hogy max 5 centi hosszú a hajad... ha ez kész és már a sírás szélén állsz, na AKKOR kérdezd meg magadtól, hogy mi érné meg jobban? X év múlva TÉNYLEG így zokogni, mert levágták rövidre, vagy most uralkodni magadon?

Esetleg lehetne kombinálni a kettőt... Ha viszont nagyon nem megy, akkor sulipszichológus vagy simán pszichológus, mert nekem elég kényszerbetegség szagú az egész :S


Remélem, segítettem!


Tessa

2010. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sztem ez pótcselekvés.irány a pszichológus :D
2011. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

énis ugyanezt cisnálom :(

és szinte ki vagyok belé készülve,hogy frissenmosottan is látom a napfénybe a toredezéseket,vagy ha fésulkodok és letoredezek...és elkezdem tépkedni:( úristen..

és nekem se nagyon segítt ha osszefogom:s

2011. márc. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez vmi pótcselekvés, ill. idegi állapot váltja ki, érdemes lenne egy pszichológust keresni. nem normális dolog.
2011. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Régi a kérdés de meg kell osszam, hogy ugyanez a problémám!!

és meg tudom erősíteni, hogy kényszerbetegség amit idegi állapot vált ki vagy hasonló. Sok őnértékelési, szorongós, pánikrohamos és egyéb problémáim vannak.

2013. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!