Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 17/L Hullik a hajam, voltam...

17/L Hullik a hajam, voltam már orvosnál de nem segített! Mit csináljak? Valamint honnan tudhatom hogy a kihullott hajmennyiség a normális-e?

Figyelt kérdés
Az oké hogy naponta max. 100 szál is kihullhat, dehát megszámolni, csaknem lehetetlen. Egyszer hajmosáskor megszámoltam úgy 60-70 körül lehetett. Mindenhol hajszálat találok (mármint a lakásban) és még azt sem lehet mondani hogy a másé, mert egyedül csak én vagyok világos hajszínű. (nem festem) Ha most beletúrok a hajamba legalább 10 hajszál kijön. Ha pedig megfogok egy kihullott hajszálat, akkor meg látszik a végén ilyen kis fehér "micsoda" ami szerintem a hajhagyma lehet. Meg teljesen el van vékonyodva, de nem a hajszálam vége, hanem az eleje. Teljesen bepánikoltam, nemtudom mitcsináljak! Kb. úgy 30-40 centis hajam van, de az is ritkás és sajnos vékonyszálú, levágatni meg rövidre nem akarom, mert sajnos eláll a fülem és eléggé hülyén néznék ki. Egyszerűen nemtudom mitcsináljak, legutóbb a vérvétel nem mutatott semmit. Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 21. 22:49
 1/5 gyuribacsika ***** válasza:
Táplálkozásodra mennyire figyelsz oda?Nincs -e rossz fogad ami tályogként vagy gócként szerepelhet a szervezetedben?Mandulád megvan még?Vitaminhiány vashiány?Sajnos minden mindennel összefügghet ezért nem egyszerű.
2010. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A táplálkozásomra odafigyelek, rengeteg gyümölcsöt eszek. Rosszfogam tudtommal nincs csak az egyiken van ey pici lyuk, de állítólag ínygyulladásom van. A mandulámat még 6.-kos koromban kivették. :/
2010. dec. 21. 23:18
 3/5 anonim ***** válasza:
hát bármilyen belső gyulladástól lehet. az ínygyulladás mikor jelentkezett? akkor amikor a hajhullás? rossz fogtól is lehet sajnos. menj el fogorvoshoz, nézesd meg vele, hogy minden oké e. menstruálsz rendesen? nem maradt ki? én anno abbahagytam a fogamzásgátlót, 4hónapig nem jött meg és hullott a hajam tőle. szedj vitaminokat, vasat. a hajamra én forcapil kapszulát szedtem, nekem bevált, elállt tőle a hajhullásom. de kinek mi használ...
2010. dec. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ínygyulladás elég régi. :S A menzeszem minden hónapban megjön csak nagyon hosszú idő marad ki kettő között. Nemtudom hogy ez rájátszik-e. :/
2010. dec. 22. 10:05
 5/5 anonim ***** válasza:
El kéne menni egy belgyógyász-endokrinológushoz és kéne pajzsmirigyre vérvételi időpontot kérni, mert ha a mensid sem jó, akkor lehet pajzsmirigy alulműködés. Ez is okozhat hajhullást.
2010. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!