Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek várjak türelmesen...

Szerintetek várjak türelmesen kb 5 évig, hogy szép hosszú hajam legyen (derékig érő), vagy nem érdemes annyit várni rá és vágassam le egyenesre vállig?

Figyelt kérdés

Értelmes válaszokat, véleményeket szeretnék hallani. Akinek hosszú haja van leírhatná, hogy mennyi gond van a hosszú hajjal, akinek vállig érő pedig, hogy lehet-e frizuráékat csinálni akkora hajból ?



Esetleg arra is lehet válaszolni, hogy szerintetek melyik jobb? A lépcsős vagy az egyenes ?



Előre is köszi. :D


2011. ápr. 15. 16:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A gyakori fésülés nem tesz túl jót. Károsíthatja a hajat, ha nem jó a fésű. Én naponta 2x-3x azért meg szoktam fésülködni, mert így még mindig kevésbé káros, mintha hagynám bekócosodni a hajam, és utána tépném a fésűvel. Meg ha túl sokat fésülöd a tetejét, akkor még zsírosabb is lesz.

A zsírosodásra sajnos én sem találtam még megoldást. :( Heti 2x-3x kell mosni a hajam. Azt tapasztaltam, hogy a zsírosodó hajra való samponok nem használnak semmit, csak a haj végét szárítják ki. A rosszabb fajtáktól még gyorsabban is zsírosodott a hajam. Vettem kifejezetten olajat tartalmazó sampont is száraz hajra, attól sem zsírosodott jobban a hajam. Nekem a samponok egyáltalán nem befolyásolják, hogy milyen gyorsan zsírosodik. Már feladtam, belenyugodtam, hogy ilyen gyakran kell mosni, és inkább arra figyelek, hogy olyan sampont vegyek, ami nem károsítja a hajam.

2011. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Még én panaszkodok, hogy ilyen sűrűn kell mossak hajat, hát elég szar lehet neked, hogy olyan hosszú a hajad. :S
2011. ápr. 15. 21:21
 13/20 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy megint írok, de nem akarok ezzel kapcsolatosan új kérdést feltenni. Hogyan hatékonyabb a hajnövekedés? Ha ki van engedve szabadon ( nem vasalva nem göndörítve ), vagy ha fel van fogva ? ... Remélem ír még valaki. :D
2011. ápr. 17. 09:49
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, nem befolyásolja. Csak hiedelem, hogy ha szorosan összegumizod gyorsabban nő. Inkább árt a hajhagymáknak a folyamatos húzás.
2011. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. ápr. 20. 10:38
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem valami babáknak való sampont használj, mert az kíméletesen tisztít és nincs benne annyi vegyi anyag. (pl.Dulgon kids,Babylove. ezek dm-ben megtalálhatóak.:D)
2011. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Lehet kipróbálom. Köszi a tippet. :)
2011. ápr. 20. 14:14
 18/20 anonim válasza:
Szerintem ne vasald túl gyakran...nem tesz túl jót neki...égeted, ha a hajad...
2011. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na megnövesztetted? :)
2015. máj. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szia !

Ha jól emlékszem nemsokkal a poszt után elmentem kicsit vágatni belőle, de nagyon elrontották és azóta növesztem. Sajnos a " nagyon lassan nő a hajam " elmélet beigazolódott mert még most ér mellközépig, de kellőképpen kitartó vagyok. :)

Nemrég áttértem természetes hajápoló szerekre, azóta gyorsabb ütemben növekszik, de kelleni fog az 5 év, mert még szeretnék kb 8 centit. :)

2015. máj. 28. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!