Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lesz valaha újra göndör a...

Lesz valaha újra göndör a hajam? :S

Figyelt kérdés
kb 1 éve vasalom rendszeresen a hajam.. suliban mindennap...minden reggel vasaltam... még 2010-ben télen göndör volt a hajam... meguntam a göndört simán úgy hordani meg nekem nem is tetszett....:/ ezért megint vasaltam...mindig 200°-on és használtam hővédőt is... vettem egy új hajvasalót és egyből kipróbáltam 230°-on...persze nem szabadott volna...hülye vagyok...büdös égett szagú volt a hajam...... sokáig vasaltam 200°felett.. 210° vagy 220°-al.. és lehet ettől ment tönkre..nem tudom...aztán idővel nőtt a hajam és azt hittem hogy mivel hosszabb ezért nem göndörödik talán vissza....amúgy festve is van a hajam 1 éve ugyanúgy de már kezdem lenöveszteni.....és mikor elmentem fodrászomhoz mondtam is h nem göndörödik már vissza..és azt mondta h azért mert a sok vasalástól kiegyenesedett és soha többé nem lesz göndör:( lehet utáltam a göndör hajam de mégis vissza akarom kapni...teljesen tönkretettem a hajam...ezután ha le is növesztem lehet még göndör biztosan?
2011. júl. 27. 00:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Régebben nekem is hullámos volt a hajam,igaz nem göndör. Már több mint egy éve nem vasalom rendszeresen,talán kétszer vasaltam ki de szögegyenes a hajam. Nem tudom hogy vissza fog-e még göndörödni,ha igen akkor is csak évek múlva,persze csak ha nem vasalod ki soha többet. Szerintem hagyd kicsit pihenni a hajad,ne vasald és ne is fesd. Ha a fodrász azt mondta hogy már nem lesz göndör soha,akkor lehet hogy úgy van,de reméljük nem!
2011. júl. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát ezt elbaasztad.
2011. júl. 27. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem régen szög egyenes hajam volt, aztán levágattam vállig érőre, és akkor úgy nézett ki mint egy oroszlánsörény. Utána kezdtem el vasalni, 2 éven keresztül minden reggel, ha időm engedte. Aztán egy nyaralás alkalmával elfelejtettem elvinni a vasalót, megmostam a hajam és tök göndör volt szárítás nélkül. Azon a nyáron göndören hagytam, utána kicsit több mint fél évig megint vasaltam, de nekem valahogy soha nem volt szép egyenes, mindig oroszlánsörény maradt. Aztán 1 éve hogy nem vasalom a hajam rendszeresen, néha kivasalja nekem egy fodrászjelölt ismerősöm, de azt is csak ritkán engedem meg. Egyébként hasonló hajam van: [link] csak az enyém természetes.

Szerintem nagyon tönkretetted a hajad, a vasalással, meg a festéssel is, így most inkább hagyd hogy lenőjön, ameddig még jó idő van (...) addig hord összefogva meg vegyél hajnövesztő vitaminokat, hogy valamennyire meggyorsítsd a növekedését, és hogy egészséges hajad legyen. Illetve kérdezd meg a fodrászod, hogy ő mit ajánl erre.

2011. júl. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hordd összefogva (elírtam, bocsi)
2011. júl. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát kismértékben tud változni a haj jellege, nekem kicsi koromban volt hullámos, enyhén göndör. Aztán mikor vágattam belőle, akkor szögegyenes lett. Levágattam egész rövidre, és elkezdett behullámosodni. Most, hogy megnőtt derékig, már teljesen olyan, mint kiskoromban. :D De hormonális oka is lehet az ilyennek.

Hajvasalástól egy életre szerintem nem változhat meg. Ha nem vasalod többet (ne tedd, már szénné égetted a hajad bizonyára), és levágatod ezt a tönkrement részt, akkor ugyanolyan szép, egészséges és göndör hajad lesz, mint ezelőtt. De sajnos ehhez nem árt egy radikális vágás.

2011. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem 13 éves koromban elkezdett magától göndörödni,amit akkor nagyon utáltam.2 évig vasaltam minden nap,180°-on.Aztán perszee jól tönkre tettem a hajam,abba is hagytam a vasalást.Már 2 és fél éve nem vasalom,a hajam viszont nagyjából egyenes.Ha jól kifésülöm,és teszek rá egy pici hajlakkot,akkor egyenes,ha hajhabbal nyomkodom felfelé az alját,akkor enyhén hullámos,ha pedig semmit sem csinálok vele,akkor ugyan nem szögegyenes,de egyenes.Ja,azt hozzátenném,hogy levágattam a hajamból azt a részt,amit jól elcsesztem.Egyik barátnőm szintén vasalta a haját,ő 4 évig,már ő sem vasalja,de neki teljesen szögegyenes lett a göndörből.

Ezek saját tapasztalatok,de lehet,hogy veled is ez lesz.

2011. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én még sosem hallottam ilyet, hogy hajvasalástól végletesen egyenes marad a haj. Nekem göndör hajam van, most 24 éves vagyok és kb 13 éves koromtól elég gyakran vasalom a hajam. Szeretem göndören és egyenesen is, hol így hordom, hol úgy. Volt, hogy 1 évig minden nap vasaltam, de nekem még mindig göndör, ha nem vasalok rajta. Göndörítő hajhabot mindig teszek rá és alacsony fokozaton tárcsával szárítom.
2011. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Off: Nekem alapból egyenes a hajam és ha minden nap begöndöríteném akkor egy idő múlva szerintetek göndör lesz? Vagy ez nem működik oda-vissza?
2011. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy miért kell állandóan vasalni???Mi értelme van minden egyes reggel vasalni?

Én is használok hajvasalót, mert nélküle olyan a hajam, mint egy seprű vagy egy oroszlánsörény, de hetente egyszer mosok hajat és akkor vasalom.Aztán (ha nem ázok el) az 1 hétig úgy is marad, nem kell minden reggel-este-hajnalban vasalni.5 éve vasalom lassan, előtte fodrásznál csináltattam, és mai napig egészséges a hajam, nincs leégve, nem tördezett...Szerintem vagy gagyi ezer ftos hajvasalót használsz, vagy nem tudod kezelni vagy bármi ilyesmi.Tudom ajánlani:

1. nem corában/tescoban/coopban vásárolt hajvasalókat(15-20ezer ftért már jó és biztos lehetsz benne, hogy nem égeti le a hajat és nem utolsó sorban, ha minőségit használsz nem fog az alvástól behullámosodni, így nem kell minden nap vasalni)

2. könyörgöm ne vasald napi 3szor, minden reggel 300 fokon, mert ez írtó nagy baromság...(a jó vasalóval nem is kell minden nap)

3. használj megfelelő termékeket

2011. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hú csajok,irigyellek titeket,hogy van rá időtök:D

Én olyan lusta vagyok (sokáig fent vagyok,korán kelek),hogy a hajvasalásra szánt időmet is inkább elalszom és felcopfozom.Mondjuk most alapból nem vasalom,mert növesztem+ amikor minden nap vasaltam,olyan száraz és gusztustalan volt (szőkítve is VOLT),hogy leálltam vele és ápolom.Azóta újra szép,selymes a hajam:)

Kérdező,próbáld ki a ricinusolajat,nemcsak növeszt,ápol is + olvastam néhány hozzászólásba,hogy vkinek göndörebb lett a haja tőle.

2011. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!