Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok/nők! Hogy sikerült...

Lányok/nők! Hogy sikerült feldolgoznotok, hogy kihullott a hajatok (egy része)?

Figyelt kérdés

A kérdés természetesen azoknak szól, akikre vonatkozik. Nekem most kihullott egy másfél hónap alatt egy csomó hajam, és még nem találják az okát. Ha hátrahúzom a hajam, a hajvonalnál már látok egy 2-3 mm-es fehér sávot, ergo ott haj volt, csak már kihullott. Nagyon félek attól, mi lesz, ha láthatóan elkezdek kopaszodni:S Az nekem olyan trauma lesz, hogy nem fogom tudni elfogadni:S Egyszer már voltam kopasz - -->kemoterápiás kezelés -, de akkor tudtam, hogy vissza fog nőni. Most viszont nem tudom, hogy mitől hullik, így azt sem, vissza fog-e nőni.

Volt olyan, akinek nagyon/teljesen kihullott? HOgy tudtátok ezt feldolgozni?


2011. szept. 10. 20:26
 1/10 A kérdező kommentje:
ja, és a vicc, hogy még csak 19 éves vagyok:S
2011. szept. 10. 20:32
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is ilyesmi gondom van csak nekem szép nagy foltokban hullik :/ Elmentünk bőrgyógyászhoz aki írt fel vmi kencét,és azzal kell kenegetni a foltot,ami kb 1 hónap alatt szépen vissza nő :)

És én csak 15 vagyok

2011. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát igen, de foltos hajhullás esetén szinte biztos, hogy visszanő. De nekem diffúzan hullik, és az azt jelenti, nem gyulladástól van, és lehet, hogy nem fog visszanőni. Ha tudnám, hogy 100%, hogy visszanő, nem lennék kiakadva, de nem akarok már tizenévesen kopasz lenni:S
2011. szept. 10. 21:06
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
szedj vasat és mellé folsavat. b, c, e vitamin, sok víz, sok alvás, zöldésgek, gyümölcsök, mozgás. vichy hajhullás elleni és bánfi hajszesz. ezeket próbáld, ha ezek megvoltak, és még mindig ez van, és tényleg TELJES(fogorvosi is)kivizsgálás volt, akkor sajnállak és nem tudok mit mondani. menj pszichológushoz, idegi alapon is lehet.
2011. szept. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok. egyébként nekem gyönyörű, dús hajam volt, a szülés után pár hónappal vészesen hullani kezdett, szedtem rá vasat, rengeteg babahajam lett és most 1-2hónapja megint hullik, de már egyre kevésbé. nincs sok hajam, de én is rohadtul ki voltam/vagyok, mikor hullott, megértelek
2011. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon hullott, nem igazán tudom mitől. Fél év multivitamin szedés után leálltam vele, és akkor kezdett nagyon hullani. Mivel nem tudtam eldönteni, most a túl sok A vitamintól hullik vagy épp a hiányától, egy ideig nem tettem semmit. Aztán 1-2 hónap után újra elkezdtem szedni multivitamint és megállt a hullás, már 1-2 hónap után sokkal szebb, sűrűbb a hajam, úgy látom, elkezdtek kinőni a kihullott hajszálak helyén az újak, most 4-5 cm-esek. Már ez nagyon megdúsítja a hajam, nem lapul úgy a fejtetőre. Így hát én nem mentem el kivizsgálásra, mert úgy tűnik, újra szép lesz a hajam. Nem volt amúgy sem nagyon dús, de amikor sok kihullott, egyenesen szálkássá vált. Most újra szép, hullámos:)

Amúgy ilyen szinten még sosem hullott a hajam.

33N

2011. szept. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Remélem, azóta rendbejött a hajad. Én hasonló helyzetben vagyok, csak nekem évek óta ez van, teljesen tönkretette már az életem. Kétoldalt már annyira kiritkult, hogy ha megemelem ott a kis kevés vékony hajam, akkor szinte teljesen kilátszik a fejbőröm, ujjnyi foltokban.

Amúgy minden kivizsgáláson túlestem, semmit se találtak. Irány a parókás.. :'(

2012. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

:( Nagyon meg tudom érteni. Hát, sajnos nekem sem jött rendbe. mondjuk múltkor mondott egy fodrász egy érdekes dolgot, nem tudom, létezik-e ilyen.

Ugye a hajszálak nem egyszerre nőnek ki, és minden hajszáknak adott élettartama van. Ugye van egy növekedési szakasz, egy stagnáló és végén egy telogén, vagyis az a fázis, amikor kihullik. Nekem pedig 12 évesen volt egy kemoterápiás kezelésem, amelynek során kihullott az összes hajam. Egyszerre. Utána pedig nagyjából egyszerre kezdett el nőni is az egész fejbőr területén. És a fent említett fodrász csajszi szerint lehet, hoogy most egyszerre érték el a telogén fázist is, és ezért fokozott a hajhullás. Hát... nem tudom. Mondjuk nekem most a legutóbbi vizsgálaton a TSH-m magasabb volt a határértéknél, és a vasam is alacsony picit.

Te amúgy hány éves vagy? Nem akarom elhinni, hogy nincs semmi oka a hajhullásodnak :(

Hajgyógyászt próbáltál már? Én Rabóczky Gyöngyihez mentem, aki tényleg nagyon jó. Nem az a típus, hogy egyből felír mindenféle drága készítményt, és itt véget is ér a kezelés. Engem ő küldött most el egy csomó vizsgálatra, majd jövő héten megyek el hozzá. Az elérhetőségét megtalálod google-ban:)

2012. szept. 21. 20:44
 9/10 A kérdező kommentje:
*jövő héten már visszamegyek, kontrollra:)
2012. szept. 21. 20:45
 10/10 anonim válasza:

Szia! Bocsi, hogy csak most írok, de nem sűrűn nézem ezt az oldalt. Én 22 éves vagyok.

Sztem van abban valami, amit a fodrászod mondott. Főleg, hogyha 12 évesen kemoterápiát kaptál, és 19 évesen kezdett el hullani a hajad... Mert valahol pont azt olvastam, hogy egy hajszál élettartama kb. 6-7 év (egyéntől függően).

Amúgy van utánpótlás? Szóval nőnek kis hajak a fejeden? Nekem nőnek, mindig is csomó bébihajam volt mióta hullik a hajam, ezért nem értem, hogy miért hullik?? Mert akkor lehet, hogy nem betegség miatt. Félek, hogy ez vmi genetikai dolog, bár körbekérdeztem a családot, egyik ágon sem volt női felmenőm kopaszodó :( Most épp csillapodott kicsit, de amúgy június óta annyi kihullott, hogy el sem tudom mondani.. Mindig ugyanolyan hajgumit szoktam venni, és most is vettem egy új adagot, szóval nem lehet ráfogni, hogy kinyúlt, és basszus 4-szer kell körbetekernem, hogy összefogja a kevés hajam.. Régen meg kétszer is épphogy át tudtam hurkolni :(

Ja és hajgyógyásznál is voltam, többnél is. Most is épp járok. De lehet ellátogatok ahhoz, akihez te jársz.

2012. okt. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!