Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lány vagyok és nem akarom...

Lány vagyok és nem akarom szőrteleníteni a hónaljam. Joga van beleszólni ebbe bárkinek is?

Figyelt kérdés
Nem szoktam büdös lenni és nem óriási szőrcsomó. Ha nem nyúlok hozzá szőrösnek szőrös de nem hatalmas és egyáltalán nem érzem magam hasonlónak egy majomhoz.
2011. okt. 27. 18:32
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
52%
Ha masnak nincs joga beleszolni, neked nincs jogot mutogatni. undorito latvany, a kornyezeted terrorizalod vele, van akinek ettol olyan szinten fordul fel a gyomra, hogy enni sem tud egy darabig. Sztem ehhez meg neked nincs jogod.Ha nem viselsz ujjatlant, akkor rendben van. de csak akkor.
2012. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
90%

Nem igénytelen. Élettani, higiéniai jelentősége vitatott, nem világos, hogy van-e valós higiéniai előnye a szőrtelenítésnek, és egyes esetekben vannak hátrányai. Nemrég volt egy jó cikk róla,


[link]


több ember szólal meg, még a divatszakértő is árnyaltan fogalmaz, a bőrgyógyász és a pszichológus meg kifejezetten a hátrányait említi meg ennek a társadalmi nyomásnak.


Személyes ízlésem az, hogy maguk a divatirányzatok engem annyira nem érdekelnek, viszont azt már félelmetesnek tartom, ha valamit **kötelezővé** tesznek, még akkor is, ha ,,magától'' ,,válik'' kötelezővé, még akkor is, ha ,,csak'' társadalmi nyomásról van szó. A nyolcvanas évek végétől megjelenő szőrtelenítési trendet önmagában nem tartom bajnak, de azt, hogy ez értékítéletbe, esztétikai vagy morális ítéletbe megy át. azt egy nemkívánatos tömeglélektani jelenségnek tartom. A nyolcvanas évek elején nőttem fel, a mai ,,hónajlkutyázásos'' moralizálás számomra idegen és beteges, pontosabban értelmetlen. vagy talán méginkább tiszteletlen. pedig engem nem is érint, nem vagyok nő, de maga a tiszteletlenség és a moralizálás zavaró. Európában kialakult egy jó civil légkör a civil tisztelet egy egészséges fogalmával, a divathullámok moralizálásba való átcsapása ebbe számomra nem fér bele.


A szőrtelenítés nem más, mint testátalakító műtét, kivéve a borotválást, de a fenti cikk szerint úszó sportolóknál annak is vannak hátrányai. Testátalakító műtétet társadalmi elvárásként tekinteni: aggasztó jelenség.


Néhány sztár biztos egyetért Veled, ahogy a cikk írja is. Azt, hogy kinő-e ebből egy tisztességesebb, érettebb trend, azt nem tudom (nem a szőrtelenség megszűnésére gondolok, hanem a moralizálás visszaszorulására).


Mindenesetre sok boldogságot kívánok Neked, szakmádhoz, tanulmányaidhoz is. Gondolom, olyan lehet Neked, mint mondjuk egy fiatal jó tanuló cigány lánynak: egy idő múlva valamennyire megszokja a felületes összesúgásokat, a nyílt piszkálódókat kiközösíti, és megpróbálja kiválogatni a számára értékes és tartalmas kapcsolatokat.

2012. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
94%
A cikkről adott összefoglalóm félreérthető, Szóval: a hónaljszőrzet NEM igénytelen. A szőrtelenítés higiéniai előnyei pedig VITATOTTAK. A szőrtelenítést tiszteltbe tartom tisztelem, de a köré nőtt TÁRSADALMI NYOMÁST én személyesen -- 80as években felnőtt férfiként -- félelmetesnek tartom (nem mintha személyesen érintene, de mint tömeglélektani jelenség, sok hasonlóságot mutat egyes más félelmetes tömeglélektani jelenségekkel. Allan Turing matematikusnak nemcsak a karrierje, de az élete is áldozatul esett egy esztelen tömeglélektani trendnek (ami szerencsére azóta megfordult). A társadalmi megítélések nem természettől adottak, hanem kibeszélhetőek, és átláthatóvá, elfogadóvá tehetőek.
2012. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
95%

Allan Turing életvitelét is elfogadhatatlannak ítélte az akkori közízlés (sajnos akkoriban ezt a törvény is követte). És mit értünk vele? Elvesztettünk egy kiváló matematikust.


A társadalmi közízlés nem olyan, mint a napsütés vagy az eső. Nem természeti jelenség, amit el kéne fogadnunk úgy hogy van. Ha embertelen vagy tiszteletlen egy társadalmi nyomás, akkor igenis ki lehet beszélni. Ha Allan Turing ma élne, ma már nem fordult volna tragédiába az élete, mert mára már megszűnt az a társadalmi közízkés, ami a 60as években létezett. Ezek csak trendek, a lényeg az, hogy az ember sokkal értékesebb lény annál, hogy ezek miatt hagyja zsarolja magát, a természet meg a világ tele van felfedeznivalókkal.


Mindenesetre ha valami kötelezővé kezd válni, az mindig gyanús, ,,megszaladt a paci'', szóval szerintem jogos, ha valaki egyes társadalmi nyomásokra egészséges gyanakvással tekint. Vannak szükséges kötelező dolgok (egészség, higiénia, tisztelet miatt), de ez nem tartozik közéjük, úgy érzem.

2012. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
32%

NE EZ MOST KOMOLY?..

hogy lehet valaki ennyire igénytelen?..Lány létedre? Hány éves vagy? IGEN ..

a pasid nem biztos, hogy örülni fog ennek..

2012. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
94%

Végre megtaláltam azt a kérdést, ami ide vonatkozik, már korában is gondoltam rá, de most sikerült újra megtalálnom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerdes..


Itt a válaszok éppen úgy álltak össze, miszerint az emberek egy nem elhanyagolható része igenis inkább valamiféle korfüggő divatjelenségnek tartja inkább a szőrtelenítési elvárást, és nem tartja alapból igénytelennek a természettől való szőrösséget a nők testén.


Számomra idegen, hogy bármit is kötelező társadalmi nyomással tegyenek kötelezővé (vagy kvázi-kötelezővé). Egy-két kivétel: a dohányzásról való leszokás iránti társadalmi méretű nyomáshullám az valóban szükséges volt: a nyolcvanas évek végén egyszerűen tarthatatlan volt már a magyar lakosság ,,egészségi'' állapota, halandósága, ott tényleg lépni kellett már, mert a tüdőbetegségek okozta halandóság már a gazdaság működését is veszélyeztette. Nyilván szükséges volt a tébécé kiirtása is az ötvenes években (szűrések megszervezése, kötelezővé tétele, természetessé tétele, elfogadtatása).


A kötelező szőrtelenítés viszont szerintem nem tartozik ide, az én spontán első reakcióm szerint egyszerűen ízléstelen, ha a divat és a társadalmi nyomás már ilyen szférákba is be akar tolakodni, az én érzésem szerint ez így már nem illő, nem való, zavaró.

2012. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek az utolsó válaszokkal. Amúgy pedig a harminc körüli férfiaknál azt figyeltem meg, hogy sokkal kevésbé zavarja őket a nőn a szőr látványa, mint a fiatalabbakat. Emellett, ilyen alapon egy nő meg reagálhatna úgy, hogy a magyar férfitársadalom nagy része nem ad magára, és gusztustalan, akkor ő minek. Többségi alapokat figyelt meg, hát akkor ő is úgy cselekszik. Vagy egy nőnek inkább kötelessége az összes efféle, kozmetikai művelet?

Másik: A Deák térről írt példa lefedi ezt, ha nem is intenzitásában. A válaszom az, hogy felőlem sz4rj oda. Nem érdekelne. Főleg akkor nem, ha ezzel valamilyen elvre hívnád fel az emberek figyelmét, amit ne adj isten később ki is fejtenél.

Ugyanezt gondolom a borotválkozásról. Az elv miatt ragaszkodik hozzá, és emiatt nem érdekli, ha éppen áldozattá válik. Ezt tisztelem. Azt pedig feltételezem, hogy ha olyan helyzetbe kerülne, hogy nem talál munkát, éhezik, és az egyetlen munkalehetőség arról szólna, hogy ujjatlan pólóban kell emelgetnie a karját, a főnöke pedig irtózik a szőrtől, akkor leborotválná. Felvállalni egy elvet és gondolatot -nem látom benne a problémát. Ez a "jaj, azt hiszed, jobb vagy nálunk, mi, jaj, mindenki hülye, csak te nem, mi??" című, kétségbeesett randalírozást nevetségesnek tartom. Talán meglep, de gyakori jelenség, hogy a többség halad rossz irányba. Ugyanolyan arrogancia kell a többség folytonos igazának bizonygatásához, mint fordítva.

2013. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó vagyok: a 45-ös választ nem támogatom, csak átugrotta a szemem. Guess why.
2013. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
51%
nem attól lesz valaki jó illatú ha borotválja és nem attól lesz büdös ha nem. Igen, valóban divatmajmok vagytok. Régen mit csináltatok,amikor mindenkinek szőrös volt? Önmegtartóztatás? Megvártátok amíg ez lesz a trendi? GRT! Hülyék
2013. jan. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim válasza:
68%
remélem szoktad fésülni, hogy nehogy betetvesedjen:)
2013. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!