Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon hull a hajam, jó lenne...

Nagyon hull a hajam, jó lenne tudni az okát és hogy hogyan lehet megállítani. Ötlet?

Figyelt kérdés

Rólam:

27 éves srác vagyok

az étrendem átlagos

Nivea for man sampont használok és Snonas hajzselét

A hajam hosszú ideig rövid volt, de egy ideje növesztem

most vállon alul ér.

Azért használok néha zselét mert zavar ha becsüng a szemembe.

Általában hajgumival összefogom.

Nem festem, tudom lányok esetében ez lehet az egyik ok.

Amikor rövid volt nem hullott szinte egyáltalán


2012. jan. 24. 07:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Csak akkor fogod megtudni, hogy lehet megállítani ha már tudod miért hullik. Lehet valami gyulladás miatt is meg még ezer dolog miatt. Kérj beutalót vérvételre. Nekem például a mandulám miatt hullott.
2012. jan. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
foltokban hullik vagy úgy "összevissza"?
2012. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
"összevissza" szerencsére... tehát még nem látszik, hogy kopaszodnék vagy, hogy ritkult volna a hajam és mielőtt bekövetkezne szeretném megállítani. A másik válaszra reagálva szeretném megkérdezni, hogy milyen vérvételt csináltassak, mert van egy oldalnyi opció amit lehet kérni, hogy megvizsgáljanak a vérben.
2012. jan. 24. 10:01
 4/26 anonim ***** válasza:
ha nem foltokban hullik akkor valószínű nem gyulladás okozza.
2012. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is lehet, hogy már nem bírják el a hajhagymáid a hajad súlyát. Hiszen röviden nem hullott, most meg igen... Vannak olyan esetek lányoknál is, akik csak egy bizonyos szintig tudják megnöveszteni utána drasztikusan hullik, mert túl nehéz, nagy teher a hagymáknak.

Nade. A másik opció lehet, hogy el van törve, főként ha általában hajgumizod, és folyamat egy helyen, ugyanúgy. Meg még nem látod hogy nagyon fogyna a hajad, valószínűleg csak nagyobb részek törnek le belőle. Szerintem mindenféleképp vágass belőle valamennyit. És utána nézd meg mi a helyzet. Vagy pedig válts vissza rövidre :)

2012. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet a hajhullásnak.

A legrosszabb ha androgén alopécia , de mára már gyógyszeres kezeléssel lehet ellene tenni.De ahogy írtad diffúzan hullik tehát az androgén alopéciát kihúzhatjuk.


A másik oka lehet a fejbőr gomba.Ismerek egy hölgyet aki ez miatt kopaszodott és már elég rendesen látszott a fejbőre , de végül kezeltette és visszanőtt a haja.Ne tévesszen meg , nem látod hogy gombás-e vagy nem , nincsenek szinte tünetei.Milyen gyakran mosod a hajad?Milyen hamar zsírosodik?


Egy másik ok lehet a vitamin és vas hiány.Ez esetben menj el a háziorvoshoz háziorvoshoz és írass fel vele vitaminokat és vasat.


Lehetséges rossz fog miatt is.


Az hogy hosszú-e a hajad vagy festett-e az lényegtelen.Rövid hajon nem nagyon veszi észre az ember hogy hullik.


Lehet még pajzsmirigy probléma miatt is.

2012. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

A hajam nem nagyon zsírosodik, kb 2-3 naponta mosom attól függően hogy mennyire van meleg, vagy kiizzadok-e vagy sem.

Valóban van néhány rossz fogam... de nem hittem volna, hogy befolyásolja a hajhullást, megpróbálom rövidebbre vágatni és ezzel egy időben szedni vitaminokat... Vason kívül van még valami amit érdemes lenne szedni? ... elmegyek fogorvoshoz, amint vannak fejlemények még írok. Most Garniert használok hátha az jobb... Köszönöm a sok tanácsot, ötletet.

2012. jan. 25. 09:21
 8/26 anonim ***** válasza:
vason kívül B vitamin !! Dm-ben találhatóak hajkapszulák, de be tudod vinni gyümölcsökkel is. pl banán :D abban nagyon sok van !
2012. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Vas ,E vitamin , A vitamin , ezeket irass fel az orvosoddal.Mivel azokban a kapszulákban amiket a drogériákban kapsz , nincs olyan nagy dózisú vitamin mint a receptre kapható vitaminokban.
2012. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Öm.

Menny el szűrésre. Góc(gyulladás) keresés.

teljes hasi ultrahang+vérvétel(pajzsmirigy leginkább), fog panoráma röngen, fül-orrgégészeten viszont a mandulákat kell megnézetni.

Góc okozhat csomókban hulló hajat, vagy kifejezetten csak a fejtetőn hajhullást, de ez inkább nőknél van.

Ha mandula szerepel gócként minél hamarabb meg kell műteni mert ha a gyulladt mandula sokáig bent van visszafordíthatatlan hajhulláshoz vezet, meg egyéb komoly tüneteket okozhat.


Nekem a garrat mandulám okozta a súlyos hajhullásomat, de hál istennek még időben megműtöttek, és elkezdett visszanőni a hajam:)

De ismerek olyat akinek későn vették észre, és már nem nő vissza soha a haja.

Nem tudom, hogy hol laksz, elsősorban bőrgyógyászhoz menny el. csak magánbőrgyógyászt ajánlok. igaz, hogy pénzt kér, de legalább tényleg minden lehetséges okot végigvesz, aztán írja a beutalókat.

Ismerek egy nagyon jót Siófokon.

Igaz, hogy belekerül egy kis pénzbe, meg időbe, de egyszer kell ezt az utat végigjárni, de a hajhullás okát is megtalálják, és időben tudják orvosolni.


De ha nem súlyos a hajhullás ajánlom a kovaföld kapszulát és a ricinus olajat. Mind2 nagyon jó!


Remélem tudtam segíteni:)

2012. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!