Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hidegtől, meg ha levegőn...

A hidegtől, meg ha levegőn vagyok sokáig, sokkal jobban előjönnek a pattanásaim, hiába az alapozó. Van rá megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval én naponta használok alapozót, akárhova megyek..eddig nem is volt ezzel baj, de ha elmegyek egy hosszabb sétára, vagy sportolok a szabadban, akkor nem csupán kipirosodik az arcom, hanem sokkal jobban előjönnek a pattanásaim, vagyis sokkal jobban látszódnak, hiába van rajtam alapozó..Mit lehet ez ellen tenni? Vagy szenvedjek?Ha síelni megyek, akkor is kijön..és érzem hogy mindenki engem bámul..tiszta pöttyös az arcom, nagyon undorító, már a múltkor is sírtam miatta, hogy milyen csúnya..:(

Mitől van ez? Másnak is ilyen a bőre? Mit csináljak vele? Vagy ezzel semmit sem lehet kezdeni?:S


2012. febr. 10. 06:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a hideg a baj,hanem az alapozó.Eltömíti a pórusokat,ezért a pattanás.Ilyenkor,ha kinn vagy egy hidratáló krém kell.A hideg szárítja a bőrt ezért kell az alapozó helyett a krém.Az alapozó úgyis csak elfedi,de mást nem csinál.
2012. febr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyáron egyáltalán nem használtam alapozót, még is tele voltam, vagyok pattanással.. szóval nem az alapozóval van a baj, de nem is ez volt a kérdés:S Hanem hogy mitől jönnek ki, ha a levegőn vagyok?Meg miért?És mit csináljak ellene?
2012. febr. 10. 07:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, sok lany kuzd ezzel a problemaval ebbe a korban mint te! A hormonoktol jonnek ki a pattanasaid es ez ellen sajnos nem nagyon sokat lehet tenni, meg kell varni hogy kinodd! Menj el borgyogyaszhoz ha sulyos a helyzet, az tud segitetni szemelyre szabott terapiaval, kremekkel, stb... A masik dolgo pedig az hogy nem bamul senki, az emberek tudjak hogy a fiatalok nagy ressze pattanasos ez abszolut termeszetes dolog es nem erdekli oket, csak te gondolod ugy hogy bamulnak. A masik pedig az hogy ne kenj magadra alapozot mert a pattanas ugyis latszik alatta, es ez nagyon rossz a te borodnek, mert nem levegozik es az alapozo osszegyujti a sok piszkot a porusaidban es eltomiti azokat ami meg tobb pattihoz vezet. Inkabb naponta tobbszor torold at arcodat olyan nedves arctorlovel. Igy letorlod a napi port, piszkot, zsirt, ami a te arcodon lerakodik es igy segited porusaid tisztanak maradni es kevesebb patti fog kijonni. Hidd el...
2012. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tág pórusú a bőröd a por a levegőben is belekerülhet,ezáltal gyulladás keletkezik,de az alapozó akkor sem a legjobb megoldás.A krém legalább védi a bőrt!!!
2012. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem nem pattanásos a bőröm,nyáron van h még púdert se használok...na de viszont télen katasztrófa ,igaz h pattanás nincs,de púdert teszek fel,viszont a hideg olyan mértékben megviseli az arcom h vöröses-lilás lesz az egész:/:( elég szarul nézek ki ,már alig várom h végre tavasz legyen...amúgy ezt úgy próbáltam kiküszöbölni és az egy fokkal jobb hogy ha az arcom elé tekerem a sálat úgy h vagy csak az orrom vagy csak a szemem látszik ki alóla.
2012. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!