Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyit "ér" a természetes,...

Mennyit "ér" a természetes, hosszú haj?

Figyelt kérdés
Minél több véleményt szeretnék, férfiaktól, nőktől, kicsiktől-nagyoktól. A kérdés az, hogy másik ember szemében milyen benyomást kelt egy derékig érő, besztenyebarna, göndör és dús hajzat. Persze, gondolom sokat számít ki van alatta, de képzeljünk oda egy normál alkatú, közepes szépségű személyt. Természetesen magamról beszélek, de nem dicsekvésnek szánom ezért nem is mellékelek képet, csak erősen gondolkodom rajta hogy levágom egészen rövidre. Nem lebeszélést szeretnék kicsikarni a válaszolókból, hanem szeretném tudni más emberek hozzáállását. Egy nem csúnya, de nem is kimondottan szép lányon mennyit dob egy ilyen hajkorona? Mit jelent másoknak? Hogy példát mondjak, én ha hosszú, egészséges(és festetlen) hajat látok, először az jut eszembe hogy biztos egészséges a tulaj, mert betegség vagy egészségtelen életmód mellett nem lesz szép soha. A másik, hogy a birtokos valószínűleg természetszerető, nyugodt ember, aki nem futkos fodrászhoz hetente, és önbizalma is lehet, mert tudja hogy élénk színű hajfestékek nélkül is van élet. Nekem ilyesmik jutnak eszembe.
2012. márc. 31. 07:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, szurkolok neked, mert az utolsónak igaza van. Rendellenesség, ha földig ér, a nagykönyv szerint az emberi hajszál 4 évig él és évi 15-20 cm-t nő. Ezért a 80 centis haj már ritka. Ez nőkre vonatkozik, férfiaknak 50 cm fölé nemigen megy.
2012. ápr. 2. 08:18
 12/15 anonim ***** válasza:

Külföldi oldalakon és a biológia könyvem szerint is 90-100 cm az átlag, amekkorára egy ember haja megnő. Az átlag. Minél tovább él valakinek a hajszála és kevésbé hullik, annál hosszabbra megnő. A tudósok egyébként is csak tippre tudják tudják mondani, hogy mekkora a max., mivel nem nagyon lehet tesztelni. Úgy a legkönnyebb meghatározni, ha az ember soha nem vágja a haját, ilyen meg nem nagyon van. Olvastam egy amerikai oldalon, hogy a legtöbben azt hiszik, hogy az ember haja derékig érőnél tovább nem nő, és ebben nagy szerepe van a történelmi filmeknek, mert azokban is a leghosszabb parókák kb. addig érnek. A másik meg, hogy a legtöbben, akik szerint az ő hajuk nem képes megnőni, vagy túl sokat vágatják és nincsenek tisztában a növekedési sebességével a hajnak, vagy nagyon törik a hajuk és az alja mindig letörik, nem lesz hosszabb. Az enyém a térdig érőhöz közelít, havonta vágom és mégis nő. Persze genetika is, de a legtöbben fenékig érőre simán meg tudnák növeszteni, ha akarnák.

Sokaknak van nagyon hosszú haja más országokban (pl. Kína, USA, főleg India), de nálunk nem divat sajnos.

2012. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet csúnya, az biztos. Nem túl gyakori a göndör haj ebben a hosszban. Az is biztos, hogy nyáron tud nagyon meleg lenni. Ha gondolkodsz a váltáson, én azt ajánlom, hogy vágj bele, ha nem tetszik, úgyis visszanő. Szép a rövid göndör haj is. :)
2012. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1. az ilyen hajtípussal-hosszal-színnel rendelkező lányokra nagyon irigy vagyok.

2. egy szép lányon nagyot dob, ha meg csónya az illető legalább van benne valami szép.

3.nem akarlak lebeszélni, de ha levágod rövidre hamar megbánod. nagyon is. ez volt velem is gyönyörű hosszú barna hullámos hajamat fülemig vágtuk, átment pufi-nagy, gubancolódós izébe, mostmár nem is hullámos, de nem is egyenes.

4.ha valakinek szép a haja, az nem jelenti azt, hogy beteg. pl. tüdőbetegségeknek semmi köze a haj állapotához.

5.szerintem az ilyen hajú lányok szerencsések. és szépek ˇˇ

2012. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik a derékig érő haj. Ha én meglátok egy lányt hosszú hajjal,egyből irigykedek,mert nekem tudniillik elég rövid hajam van,ezért is növesztem most. Szerintem egy nőnek hosszú haja kell,hogy legyen (minimum vállig érő) nem ilyen csutka. Persze van akinek jól áll,azokon tetszik,de akiknek nem áll jól,hát pf. Elnézést akinek rövid haja van. Csak elmondtam a véleményem.
2013. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!