Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez a gyógyszer tényleg olyan...

Ez a gyógyszer tényleg olyan hatásos pattanásra?

Figyelt kérdés
ROACCUTAN 20 mg lágy kapszula
2012. júl. 1. 11:01
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
0%
Szteroid (hormonális) hatású gyógyszer, hatásosnak hatásos, de nem éppen szervezetbarát
2012. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem hormonális készítmény elvileg, egy A-vitamin származékot tartalmaz, de végülis mindegy, én elhiszem neked.

Hatásosnak hatásos, csak nem biztos, hogy hosszú távon is. Mert ha pl hormonális okokból vannak pattanásaid, azon max. csak fogamzásgátló szedése segíthet (persze ez csak akkor opció, ha lány vagy XD), ha épp nem rontja a helyzetet az is.

Meg ha az orvosod nem elég jó és/vagy figyelmes, körültekintő, és rosszul számítja ki a szükséges kúrát, akkor az abbahagyás után visszajönnek szintén a pattik.

Na meg a mellékhatások miatt azért megéri végiggondolni a dolgot. Úgy őszig én gondolkodnék a helyedben, nyáron nagyon nem okos dolog szedni, mert szinte kivétel nélkül mindenkit fényérzékennyé tesz, és a fene akar lemondani a strandolásról pl (ahol azért még a legszupibb fényvédő sem biztos h elég), meg kínosan kenegetni magad 50es naptejjel, ha leviszed a szemetet. Na meg ha gyereket vállalnál esetleg 1-2 éven belül... (férfiaknál elvileg nincs káros hatás ilyen téren, de van orvos, aki 3 hónapot itt is ajánl kivárni).

Szóval mindenképp meg kell gondolni, jól választani orvost (szóval sztk-t nem ajánlom lehetőleg :D), de hatékonynak tényleg hatékony. Viszont ha nem olyan súlyos a helyzet, akkor utolsó mentsvárnak ajánlom, azért egy krém kevesebb gonddal jár. :D

2012. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Smartguy86 ***** válasza:
Valóban, kevertem egy másik pattanásgyógyszerrel. A-vitamint pedig túl lehet adagolni, mert zsíroldékony, szóval vitaminkészítmények szedése mellett nem ajánlott egyszerre szedni.
2012. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.igazából nem olyan csúnya a bőröm úgyhogy amiket írtál róla azok miatt inkább nem fogom szedni ezt a gyógyszert.amúgy igen lány vagyok :) és szedek fogamzásgátlót,meg gyereket sem szeretnék mert most lesz a kisfiam 1 éves.:) aki rengeteget pörög egész nap.köszönöm hogy ilyen sok mindent leírtál nekem erről a gyógyszerről.amúgy milyen krémről írtál?talán ebből is létezik krém?
2012. júl. 1. 12:34
 5/10 anonim válasza:
Gyógyszertárban lehet kapni egy Dalacin nevű szert, kényelmes a használata és nekem (meg a húgomnak is) bevált :) ha jól tudom nem is olyan drága
2012. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
erre gondoltál? [link] és mennyi idő után látszódott a változás?neked milyen volt a bőröd a használat előtt?
2012. júl. 1. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Léteznek izotretionin (ez az A-vitamin származék a Roaccutan hatóanyaga is) tartalmú külsőleg alkalmazandó gélek (pl.: Isotrexin gél) is, amik elég hatékonyak, főleg így, hogy nem súlyos nálad a helyzet. Illetve sokszor javasolnak antibiotikumot, szintén külsőleg (pl.: Duac gél, Zineryt oldat) vagy akár belsőleg tabletta formájában. Ez is hatásásos kezelési mód, bár az antibiotikumhoz könnyen alkalmazkodik a szervezet, így gyorsan immunissá válhatsz.

Én sem ajánlanám az esetedben a Roaccutant. De egyébként tényleg hatásos szer, viszont csak nagyon indokolt esetekben érdemes alkalmazni. Sok súlyos aknéval küzdő emberkéknek még a hegeit is eltüntette/minimálisra csökkentette. Kúra szerűen kell alkalmazni (3-6 hónapos folyamatos szedés), ha kell akkor később meg is kell ismételni a kúrát, bár olyan dózisban kapja a szervezet a hatóanyagot, hogy elvileg a kúrák után nem is lehetne újra pattanásos az ember a gyógyszer abbahagyása után sem (persze, ha nem jön egy újabb behatás, pl.: hormonális változás, erős gyulladás a szervezetben). És igen, szinte mindenki fényérzékeny lesz tőle, illetve a nyálkahártyák teljesen kiszáradnak, ez napi többszöri orrvérzéssel jár, a száj teljesen kiszárad, az ajkak felcserepesednek, hiába kened, szóval nem túl kellemes...

2012. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy segítettek nekem.és a pattanás utáni foltokra mi a jó?mert állandóan nyomkodnám az arcom persze tudom hogy nem lenne szabad de van olyan ahol megmaradt a helye.meg a lábamon megcsípett a bolha amit elvakartam és barna folt maradt a helyén.ezekre mit lehetne?
2012. júl. 1. 13:49
 9/10 anonim válasza:

Nekem ilyen műanyag flakonban van, és stiftes. [link]

Hát régen nagyon pattanásos, aztán kb két éve már csak egy-egy jön ki de azok ilyen óriásiak. Azokra használom és elmulasztja őket :) Meg régen lehetett kapni Oriflame zöldfateás vagy valami ilyesmi stiftet, ilyen hosszúkás műanyag és az is folyadék, nekem az iszonyatosan sokat segített amikor még viszonylag sok pattanásom volt :)

2012. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pattanásokra és hegekre király az aknestop krém, nem is annyira drága. ha a bőröd már orvosi eset, akkor én a homeopátiás bőrgyógyászatot javaslom, nekem csak segített, és nincsenek mellékhatásai, mint pl a roaccutannak... és még olcsó is.
2012. júl. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!