Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lány vagyok, hormon tartalmú...

Lány vagyok, hormon tartalmú gyógyszer miatt kinőtt az arcszőrzetem és már zavaró, mit tudok tenni ellene? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sajnos május óta szteroidot kell szednem, az adagot az orvosom havi szinten csökkenti, nem biztos hogy elhagyhatom a gyógyszert de van rá esély. Ha nem is tudom abbahagyni, akkor is minimálisat szednék belőle.

Pár hete azt tapasztaltam, hogy megnőtt az arcszőrzetem. Több helyen olvastam és hallottam, hogy ha eltávolítom akkor visszanő és erősebb is lesz. A kérdésem a következő lenne: van rá esély, hogy ha minimális mennyiségű gyógyszert szedek vagy egyáltalán nem szedek gyógyszert, hogy nem nő vissza az arcszőrzetem, vagy már örökre együtt kell élnem ezzel?

Héten megyek el az orvosomhoz és akkor fogom megemlíteni ezt a kellemetlen helyzetet.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 12. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
azt nem tudom hogy elhagyhatod e a gyógyszert, de szerintem ha elhagyod akkor a szőr növekedése is megáll addig is szerintem ne borotváld(az nem igaz hogy ha borotválod akkor erődebb lesz, ezt csak azért mondják mert akinek sötét szőre van annak amikor kezd visszanőni akkor olyan hatást kelt mintha erősebb és több lenne)ne tegyél vele semmit, inkább azokat a szálakat amik nagyon látszanak húzd ki szemöldökcsipesszel
2012. aug. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ettől a problémától nem fogsz tudni megszabadulni, de lehet enyhíteni rajta. Nem tudom, fogamzásgátlót szedsz/szedhetsz mellette? Az enyhíten szokta általában a szőrösödést.

Ha kiszeded, tényleg erősebb lesz, de próbáld meg kihidrogénezni, illatszeres vagy fodrászkellékes boltban lehet kapni hidrogén-peroxidot meg szőkítőport, ezt keverd össze jó sűrűre kend rá, és hagyd fenn 15-20 percig, el is gyengíti meg kifakítja a szőszálakat + nem is drága.

2012. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Főiskolán ismerkedtem meg egy kedves lánnyal, akinek a háta mögött mindenki sugdolózott, hogy milyen szőrös az arca. Hosszú idő után, már voltunk olyan jóban, hogy megkérdezzem, ez őt nem zavarja-e (mert folyton összesúgtak mögötte és már engem bántott).

Persze zavarta. Akkor találtam egy Bp-i helyet (sajnos már nem tudom hogy hol) ahol véglegesen le tudták szőrteleníteni (orvosok, nem pedig szépségszalon). Azt tudom, hogy nem mehetett napra vele. Többször kellet felmennie, de megérte. Azóta semmi nincs az arcán. Végleges lett. Most már van párja és boldog. :)


Remélem te is szerencsével jársz!

2012. aug. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nos azért kérdeztem, hogy ha leállok a gyógyszerrel, akkor abbamarad-e, mert akkor addig szőrtelenítem az arcom, és mikor abbahagyom a gyógyszert, akkor már nem nő vissza.

Nos nem tudom, hogy szedhetek-e fogamzásgátlót, de megkérdem mindenképp orvosom, mert én is gondoltam rá, hogy talán ez segíteni fog valamit.


2. válaszoló!

Hidrogénezni meg nem merem egyedül, hátha rosszabb lesz tőle. Kozmetikusok nem vállalnak ilyesmit, nem tudod?

2012. aug. 13. 05:33
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyantán nem gondolkoztál? Kozmetikus azt biztos megcsinálja. A borotvát felejts el!!!
2012. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak is a gyantán gondolkodtam, borotvához eszem ágában sincs nyúlni. Csak attól tartok, hogy erősebben nő vissza. De ma beszéltem orvosommal és azt mondta, hogy ha minimális szintre lesz csökkentve a gyógyszerem, akkor megszűnik a probléma. Nos ezalatt az idő alatt szeretnék valami megoldást.
2012. aug. 13. 12:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan gyantázd le, attól nem lesz erősebb, sőt, ritkul tőle.
2012. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, voltam is két kozmetikusnál, akik azt javasolták, hogy olyan pici a szőr(szinte pihe), hogy nem érdemes eltávolítani. Plusz egyáltalán nem is látni. :)


Másik jó hír, hogy a gyógyszerem mellékhatásai el fognak tűnni, amint abbahagyom a szedést. :)

2012. szept. 14. 12:31
 9/9 anonim válasza:
Azóta hogy vagy, te baba? :)
2023. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!