Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Erősen hullik a hajam és már...

Erősen hullik a hajam és már alig van valami ami a fejemre tapad. Mit javasolsz mit szedjek?

Figyelt kérdés
Régebben derékig érő dús hajam volt, annyira, hogy ritkítani kellett a fodrásznak. De elkezdtem vágatgatni, vasalgatni, festegetni, és mára hullik mint a fene, és alig maradt belőle valami. Már közvetlen hajmosás után sem tűnik dúsnak. Mit szedhetnék, ami megállítja a hajhullást, és újra dússá varázsolja azt, de megfizethető is?
2012. dec. 5. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is ne szedjél semmit amíg nem tudod mi okozza a hajhullást. Napi 100 szál alatt még normális. Ha ennél több hullik ki akkor menj vizsgálatra vele. Ha még mindig fested, vasalod akkor azokat hagyd abba.
2012. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A vágástól nem ritkul a haj. A vasalás csak a kinőtt hajszálakat rongálhatja, attól hullani nem fog. A festés hozzájárulhat a hulláshoz, de önmagában az is kevés. Valamilyen súlyos probléma is lehet az egész hátterében, hiánybetegség, gyulladás (pl. mandula) vagy más. Azt kéne megkeresni és kezelni, mert a hajhullás az csak egy tünet, nem az a baj.
2012. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 klopusz ***** válasza:

Szia!


Irány a körzeti doki és egy teljes kivizsgálás! A második hozzászólónak igaza van, ez csak egy tünet.

2012. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok mindentől hullhat. Lehet az évszakváltozás, ilyenkor több embernek hullik a haja, mint tavasszal/nyáron, vitaminhiány, stressz, rossz fog, gyulladás a szervezetben, de hormonális probléma is. Az is számít, hogy foltokban hullik-e a hajad, vagy egységesen. Ha foltokban, nagyobb esélye van annak, hogy valami belső gyulladás/probléma okozza. Vitamint szedhetsz, az ártani nem fog. Én B-komplex vitamint kezdtem el szedni hajhullásra, és nekem használt. Még csak kb három-négy hete szedem, így annyira nem látványos, de érzékelhetően kevesebb szál hullik ki, mint eddig. De rengeteg más haj-bőr-körömápoló vitamin van, ami nem árt akkor sem, ha nem vitaminhiány okozza a problémát, mert az ilyen vitaminok, amik hiánya a hajhullást okozza, általában vízben oldódnak, így nem nagyon lehet őket túladagolni, napi egy szem pedig nem fogja rád hozni a hajhullás-apokalipszist sem. Szóval szerintem szedjél valami vitamint, és ha egy-két hónap múlva sincs javulás, irány a doki. Vagy ha aggódsz, menj el dokihoz mihamarabb, az a biztos.
2012. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem pár hónapja kezdett el látványosan hullani a hajam, de betudtam őszi hajhullásnak. Mikor nem múlt el, azonnal mentem a dokihoz.

Te is minél hamarabb menj el! Én a bőrgyógyászatra mentem kapásból, ott megnézte a doktornő, tényleg nagyon hullik-e, vagy csak beképzelem. Aztán elküldött vérvételre, fogászatra, stb..., hogy megtaláljuk a gócot.

Szerencsére nálam nem szervi eredetű a baj, de mindenesetre erről meg kellet bizonyosodni. Szóval ezután én sokat olvasgattam utána, és a legtöbb helyen (itt GyK-en is), a Stella hajhullás elleni hajszeszét ajánlották, egy hete használom; illetve szintén netes ajánlások miatt meg a bőrgyógyász tanácsára vettem koffeines sampont is, szintén egy hete.

Remélem, beválik! Nem annyira drágák, talán neked is megérnének egy próbát, de először mindenképp menj orvoshoz!

2012. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
'Varga' hajsampont használj
2012. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!