Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen a hajmosási rutinod?

Milyen a hajmosási rutinod?

Figyelt kérdés
Teszel e előtte hajpakolást? Milyen sampont/balzsamot használsz? És a többi :))) mindenre kíváncsi vagyok és esetleg az is jöhet, hogy mit miért használtok (ok sampon, hogy tiszta legyen a hajatok ez világos, de mondjuk konkrét sampon márka, mert festett - ilyesmikre gondolok :))
2012. dec. 27. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én mindig másfajta sampont használok, de a leggyakoribb a nívea diamond gloss. előtte semmit sem teszek rá, kétszer kenem fel a sampont és utána balzsamozok, ennyi :)
2012. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Most hosszú, de nem festett a hajam. Sima wu2-vel mosom, mert így is szép csillogó. Balzsamot nem használok, csak hajvégápolót szárítás előtt, hogy ne töredezzen. Abból a gliss kur szilikonosat használtam évekig, most azt kivonták a forgalomból, van helyette keratinos, ez annyira sajna nem jó, bár az olajosoknál még mindig jobb.


Előtte festett szőke voltam, akkor annyiban volt más a menetrend, hogy a gliss kur szőke hajra való samponját és balzsamját használtam. A festék miatt könnyen fénytelenné válik a haj, emiatt kellett ez. Plusz 2-4 hetente tápláló pakolást is tettem rá.

Igazából azért nem vagyok már szőke, mert mire mindent megadtam a hajamnak, pakolások, vitamin, jó termékek, rendszeres fodrász, az iszonyú drága volt. Így most ugyan nem olyan feltűnő a hajam, de kevesebb pénzből is ápolt.

2012. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pakolást nem használok, sampont illat alapján választok, általában Baba samponom van, de karácsonyra kaptam Gliss Kur-t. :)

A balzsam Pantete Aqua Light, vagy a DM-ben kapható Balea.


A hajam szilvaszínű és csak ritkán vasalom.

2012. dec. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Combig érő, nagyon vastag hullámos hajam van. Samponból Babylove-ot és Dulgon kidset használok, mert ezek szulfát- és szilikonmentesek, nagyon kímélik a hajat. Minden 4. mosás körül használok normál sampont, ez mindig változó, a Baleát szeretem amúgy. Balzsamból a Wella Pro Series Repairt használom, ez vált be legjobban. Pakolást nem igazán szoktam rátenni, nagyon ritkán készítek szilikonmentes balzsamból, kókuszolajból, aloe gélből, mézből, olívaolajból, de csak a hajam hosszára teszem. Miután megszáradt mosás után a hajam Pantene Aqua Light kifésülősprayvel befújom. Másnap egy kis hajvégápoló szérumot használok, Avonosat, Gliss kurt vagy Baleát, néha kókuszolajat.

Amúgy semmi hajformázó terméket nem teszek a hajamra, nem festem, hőt sem használok rá. Mindenben óvom a károsodástól. 1 nagy kontytűvel feltűzve hordom szinte minden nap, így nem szárad ki, nem törik, nem használódnak el a hajvégek. Éjjelre befonom. Vágni havonta szoktam, 1-2 cm-t. Hajvitamint is szedek rá.

2012. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, mi értelme a hosszú hajnak, ha mindig feltűzöd? Komolyan kíváncsi vagyok rá:)


Én olyan sampont használok, ami van otthon, ezen spórolunk, általában a legolcsóbb, Lidlben kapható "cien" márkájú, de amire való, annak beválik. Oriflame balzsamot vagy Gliss Kur pakolást használok, ezek elég jól szuperálnak. Hajmosás után a törülközőszáraz hajra teszek egy tápláló habot, aminek nem tudom, mi a neve, valami tejszínes cucc, isteni illata van és csodás puha lesz tőle a hajam. Néha fújok rá Gliss kur spriccelős nem kimoshatós balzsamot, ezt általában 2 hajmosás között, amikor úgy látom, ráférne.

2012. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

VaniliaHime:

Nagyon szeretem az ilyen hosszú hajat, és fenékig érőnél rövidebbre soha nem vágatnám le. A hétköznapokon annyira nem kényelmes kiengedve hordani, de azért szoktam ha pl. csak vásárolni megyek vagy különlegesebb alkalmakkor. Egyre ritkábban engedem le, mert az emberek állandóan kommentálják, megtapogatják, amit nagyon utálok. Konkrétan olyan is volt, hogy körbeálltak a téren idegenek, és ott kérdezgettek negyed órát a hajamról, kicsit sem zavarta őket, hogy sietek, vagy hogy aki velem van is csak néz, hogy hagyjanak már minket békén... Persze nem rosszindulatúak, csak kíváncsiak, de nem szeretem magamra felhívni a figyelmet. A másik meg, hogy annyira sok hajam van (kb. 3x annyi, mint az átlagnak), a copfom nagyon vastag, így ha levágatnám mondjuk hátközépig, nagyon hülyén nézne ki. Minél hosszabb, annál kevésbé feltűnő a vastagsága. :D

2012. dec. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem is hosszú hajam van és nálam is volt már olyan, hogy elkezdték tapogatni, meg fogdosni, hogy jaj milyen szép hosszú. Persze csak barátok, ha idegenek hozzáérnének, akkor rácsapnék a kezükre. Utálom, ha tapperolják a koszos tappancsukkal a hajam :/ úgyhogy megértelek téged is, hogy inkább feltűzöd.
2012. dec. 27. 13:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha van időm minden hajmosás előtt melegítek fel egy kis kókusz és argánolajat és azt felteszem a fejbőrömre valamint a hajvégemre egy pár órára. Samponból kb két hónapja áttértem a Dulgon kids sárgabarackos változatára (itt a gyakorin ajánlotta egy lány mindig, és azóta is áldom mert a legjobb sampon amit eddig használtam). Nincs benne sls, egyáltalán nem zsírosodik tőle a hajam és nagyon könnyen kifésülhető. Balzsamból ezt a típust használom:

[link]

Hajmosás és balzsamozás után kb egy liter hideg vízbe rakok egy pici almaecetet és azzal öblítem le a hajam. Ettől szép fényes, és könnyen fésülhető lesz.

Semmit nem teszek a hajamra amiben szilikon van, vagy SLS.

Mást nem is használok, csak a még nedves hajam végébe szoktam belemasszírozni egy ici-pici kókusz vagy argánolajat.

2012. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem göndör derékig érő szőke hajam van, hajmosás előtt átfésülöm, aztán kétszer samponozok, utána gliss kur-t fújok rá, szintén átfésülöm, először csak sima fésűvel, aztán hajkefével. Általában hagyom magától megszáradni, mert így lesz a legszebb, csak ritkán szárítom meg, ha ki akarom vasalni, de nem viseli túl jól, sem a szárítást sem a vasalást.


Ha van rá időm, ricinusolajat, olívaolajat és teafaolajat keverek össze és kenem fel, viszont mivel 2-3 órára fent kéne hagyni, plusz még fél óra mire kimosom, erre csak kevésszer kerül sor.

2012. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hosszú, egyenes, természetes barna a hajam. 2-szer samponozok: először kb. 1 ek.-nyi mennyiséggel, másodiknál kevesebbel. Mindig csak a fejbőrömet mosom samponnal, a lecsorgó habja tisztítja a hajhosszt, de nem szárítja. Aztán jöhet a balzsam vagy a pakolás. Ezt csak a hajhosszra teszem, 2-3 percig hagyom. A törölközőszáraz hajvégekre kerül még hajvégápoló is (ami most Alverdés, vagy Kallos), de gyakran használom a Kallos Glossy hajszerkezet újjáépítő kristályolajat is. Soha nem szárítom a hajam, fésűt nem használok, csak az ujjammal fésülködöm, és 2-3 havonta vágatok a végéből.
2012. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!