Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kókuszolaj. (Aki használta...

Kókuszolaj. (Aki használta már) tényleg annyira jó hajra/bőrre mint amilyennek mondják?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 00:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az argánolaj használt, az sokkal jobb:)

De a kókuszolajtól elmult a hámlás a homlokomról:)

2013. ápr. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak hajra használok olajokat, és tényleg jó. Igazából szinte minden olaj jót tesz a hajnak, de a kókusz és az argánolaj messze a legjobbak. Argánt nem használtam, mert nagyon drága. A kókuszban az a legjobb, hogyha mondjuk teszel a hajadra mosás előtt annyit, hogy kicsit zsírosnak tűnjön, a végéből akkor sem kell kisamponozni, mert nagy része beszívódik, a maradék meg lejön a balzsammal. Ezért sokkal jobb, mint az olíva, ricinus, meg a hasonló nehezebb olajok, mert azokat samponnal kell kimosni, az meg árt a hajnak.
2013. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
10%
A legszebb haj és bőr a Maine Coon (mosómedvemacska) ürülék pakolástól lesz.
2013. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Fényes lett nagyon a kókuszolajtól a hajam, de rettenetesen zsírosította. Ezért már nem használom, pedig tuti jó hatással lenne rá.
2013. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Amiket én tapasztaltam (hajamra használom):

- azóta nekem kevésbé zsírosodik a hajam

- sokkal könnyebb kibontani

- szépen csillog

- kicsit mintha dúsabb is lenne

Megjegyzés: Nekem az argánolaj nem jött be. Az arcomon is használtam, ott mintha láttam volna egy picike változást, de a hajam ugyanolyan maradt. A ricinus jót tett, nőtt is tőle a hajam, de azt meg macerás használni.

2013. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes,amit az Utolsó ír,hogy azóta kevésbé zsírosodik a haja!?:o

Én ma vetettem meg végre,már biztos több mint egy éve tervezem,mert Én is rengeteg jót olvastam róla.... Viszont a hajamra úgy terveztem használni,mint a többi olajat is,hogy csak a copfomat pakolom meg vele,hogy nehogy mégjobban zsírosodjon a töve! Szóval nehezen tudom elképzelni,hogy egy zsírtól-olajtól kevésbé zsírosodjon!?

Köszi Utsó,ha még jössz és írsz!

2013. máj. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, vagyis most már az utolsó előtti. Eddig én is úgy gondoltam, hogy az olajtól jobban zsírosodik. Kókuszon kívül huzamosabb ideig csak ricinus olajat használtam, ott tényleg egy picit jobban zsírosodott. De a kókusznál ezt nem tapasztaltam, sőt! Heti kétszer (szerdán és vasárnap) mosok hajat. Na, eddig vasárnapokra mindig éreztem, hogy el van nehezülve a hajam, csak lóg, néhol csimbókos. Amióta a kókuszolajat használom ilyen nincs, még vasárnaponként is teljesen szalonképes a hajam. Hogy miért van ez így a kókusszal és a ricinussal miért nem, ne kérdezd én nem tudom. Az biztos, hogy én mindig kétsamponos mosással, a lehető legalaposabban mosom le a hajamról. Viszont én ajánlom, hogy tegyél (ha csak keveset is) belőle a hajtövekre, elvégre a fejbőrön keresztül tudnak csak bejutni a hasznos anyagok.
2013. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó! Utolsó előtti vagyok.:) Érdekes,amit írsz,majd legközelebb kipróbálom. Most tegnap dél óta van a copfom kókuszolajba dunsztolva,majd a mai nap folyamán mosom ki. Kíváncsi vagyok az eredményre.

Kókuszolaj-zsír,valóban más lehet,mint a többi olaj,mert még olyat is olvastam,hogy a pattanásokat "leszárítja":o - eltűnteti! Az olaj!:o Szóval meglepő,de remélem,hogy igaz és majd segít a hajtövem és a vegyes bőröm zsírosodásán is!

Hajamról majd beszámolok,hogy segítsem a Kérdezőt is!

2013. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

[link]

kicsit hosszú a cikk de teljesen megéri elolvasni! igaz, van amit többször is leírt, megismételt.. de emellett ironikus, hogy az olajoktól kevésbé lesz zsíros a haj, de ez van akkor is igaz! :D

ezen kívül az argán olaj tényleg nagyon drága de ér is annyit!

a kókuszolaj kevesebbet tud de 100ml argán olaj árán ebből 1000ml is lehet venni ha valaki ügyes, és ez is igen hasznos.

az édes mandula olaj hasonlóan jó az argán olajhoz,

olívaolajat meg bármelyik boltban lehet venni (persze az extra szűz a jó)

szőlőmagolajat meg bioboltokba vagy nem tudom..

egyébként nekem festett szőke hátközépig érő vasalt hajam van és teljesen jó :P

2013. nov. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Az argán olajat javaslom, igaz nem egy olcsó mulatság. 6000ft, de én elég sok mindenre használom, mint pl. hajra, arca, szem körül, (pattanásaim egy-két nap alatt elmúlnak és a bőröm sima, finom tapintású) körmeimre, erősebbek lesznek tőle, gyorsabban nőnek és nem szakad fel a bőr se a körmöm mentén. A családba mindenki ezt használja és látványos, tavaly október elején vettem, és azóta is meg van több mint a fele és pedig naponta használom. :)
2014. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!