Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szolárium pattanások ellen?

Szolárium pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tudom,hogy már van ilyesmi topik,de én konkrétan arra szeretnék véleményt kérni,amit kigondoltam. Mondják ugye hogy a szolárium jó pattanások ellen,csak hátrányként növeli a bőr alatti mitteszerek kialakulását. Na a kérdésem az lenne,hogyha a bőrgyógyász által felirható gyógyszert szedném,ami teljes mértékbe gátolja a mitteszer képződését (valamilyen hormon tartalmú készitmény), és ugy szoláriumoznék,az meggátolná a pattanások kialakulását?

Előre is köszi.



2013. máj. 9. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egy tévhit hogy a szoli jó pattanásokra, mert ahhoz túl erős, nem hogy segít, hanem beleégeti a bőrbe a patikat, a melegben pedig jól szaporodnak a baktériumok. A napozás jó lehet, de az is csak mértékkel, nem órákig kint fekve.
2013. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a bőrgyógyász által felírt szerek 90%a (benzoyl-peroxid, azeleinsav, hámlasztók-glikolsav/tejsav, a-vitamin származékok) FÉNYÉRZÉKENYÍTENEK! szóval tilos szolizni (hacsak nem akarsz szép kis pigmentfoltokat) és napozni se szabad direktbe, és mindig kell fényvédőzni. Ha alkoholos vagy egyéb szárító készítményt írt fel, amellé sem jó a szoli, mert szárítja a bőrt és az alkohol mellé nagyon durva hatása lenne, ráadásul hosszútávon csak még zsírosabb lenne a bőröd tőle. Szóval dönteni kell, hogy vagy bőrgyógyászati krémek, vagy szoli/napozás. Az az egy eset "szerencsés", ha a bőrdoki mondjuk csak "sima" krémeket pl bioderma, la roche-posay, stb ad, akkor oké a szoli. De mindig vizsgáld meg az összetevőket, mert pl a vichy krémeiben van glikolsav, ami (ebben a mennyiségben) nem fényérzékenyít annyira, de szolizni nem kéne mellette. Ha van kérdésed, nyugodtan írhatsz, rengeteg mindent próbáltam már.
2013. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!