Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy szokjak le arról, hogy...

Hogy szokjak le arról, hogy tönkreteszem a lábam? (függőség)

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok és a bőröm nem nagyon bírja a szőrtelenítést. Mindig a bőr alá nő egy csomó szőr, vagy begyullad. Ezért ÁLLANDÓAN matatok valamit a lábamon, nyomkodok, de leginkább vadászom a (benőtt vagy bármilyen) szőröket. Teljesen a mániámmá vált az utóbbi évek alatt.

Szóval gondolhatjátok, hogy undorítóan néz ki néha a lábam, még rosszabbul, mintha kicsit szőrös lenne vagy benőtt szőrökkel. És mégis csinálom! Már kidobtam egy jó pár szemöldökcsipeszem is, de anélkül is megoldom, körömmel, ollóval, tűvel stb.

Tehát ez inkább valami pszichológia témakörbe való...Hogy szokjak le róla? Annyira szeretnék felszabadultan rövid nadrágokat hordani!

Arra gondoltam pl., hogy lefotózom, és rápillantok, mikor elkezdeném. Még tippek?



2013. máj. 11. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a kérdést rossz kategóriába tetted fel. Egyébként javaslom a rendszeres, minőségi szexet. Akkor majd nem lesz energiád csesztetni a lábaidat!!!
2013. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Először is keress egy olyan szőrtelenítési módszert amitől nem lesznek szőrbenövéseid. Ha epilátort használsz akkor 2 naponta radírozd a bőröd. Erre jó sima cukor is, keverj a tusfürdődbe kicsit. Használj nyugtató krémeket, hogy ne gyulladjon be, körömvirág kréme, bepanthen, stb. Ha nincs gond, nincs mit kaparászni sem.
2013. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezõ!

Pontosan ugyanilyen problémám van, mint neked! Azt hittem bolond vagyok, hogy ezt csinálom. És sajnos eddig még én sem találtam megoldást erre. Sok sikert kívánok neked!

16/L

2013. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én is azt hittem, hogy egyedül vagyok:D

Egyébként járok pszichoterápiára és erről is volt már szó, de megoldást még nem találtunk.

2013. máj. 11. 12:08
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ez belső, pszichés dolog. Valamilyen lelki problémából eredhet. Velem is volt ilyen, csak én a hajam végét csipkedtem, harapdáltam éveken át. Tiszta ronda lett (ritka, töredezett) a szép hajam :( Átalakult megszokássá. De egynap nagy erőt vettem magamon és azt mondtam magamnak, hogy igen is van bennem kitartás és ki fogom bírni. Már 2 hónapja sikerült hozzá sem érnem. Elején felkötöttem a fejem tetejére, hogy ne is lássam, de most már úgy is kibírom ezt a késztetést, hogy le van engedve. Javaslom neked is, hogy hosszú nadrágokat hordj, hogy ne is lásd a lábad, és próbáld meg lekötni magad valami mással. Rengeteg időt pazaroltam el erre, volt hogy órákon át ezt csináltam, gondolom neked sem pár percig tart ez az egész. Sokkal jobb, hasznosabb dolgokra is lehet tölteni azt az időt. Menj ki a szabadba mondjuk :Ö

Hidd el, hogy akaraterődből is abba tudod hagyni ezt a rossz szokást. Ha nem nem hiszed el, akkor nem is fog sikerülni. Ha nem megy, akkor tényleg keress fel egy pszichológust, mert ez nem játék.

2013. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
48%
tudod mi az egyetlen baj? :D nagyon száraz a bőröd. dörzsölt fel a benőtt szőrszálakat, cukorral. aztán hagyd megnőni szerencsétleneket, kapd le őket epilátorral vagy gyantával, és folyamatosan testápolozd, de ne ilyen dove szarokkal, aminek a 80% víz : D vegyél testvajat, kicsit borsos az ára a jobb minőségűeknek, de megéri, nekem is problémám volt :)
2013. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is ilyen VOLT :) végleges szőrtelenítés:) másfél év, 6 kezelés és egy deka szőr sincs a lábamon, sem alánövés, sem genny......semmi!
2013. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
:O :O ugyanigy vagyok en is
2013. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tényleg száraz a bőröd. Nekem is ilyen volt. Kend be minden 2. nap testápolóval.
2013. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Aki a végleges szőrtelenítést írta: milyen sötét szőröd/bőröd van? A legtöbben azt mondják, nem sokat ért a kezelés.
2013. aug. 25. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!