Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy szokjak le arról, hogy...

Hogy szokjak le arról, hogy tönkreteszem a lábam? (függőség)

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok és a bőröm nem nagyon bírja a szőrtelenítést. Mindig a bőr alá nő egy csomó szőr, vagy begyullad. Ezért ÁLLANDÓAN matatok valamit a lábamon, nyomkodok, de leginkább vadászom a (benőtt vagy bármilyen) szőröket. Teljesen a mániámmá vált az utóbbi évek alatt.

Szóval gondolhatjátok, hogy undorítóan néz ki néha a lábam, még rosszabbul, mintha kicsit szőrös lenne vagy benőtt szőrökkel. És mégis csinálom! Már kidobtam egy jó pár szemöldökcsipeszem is, de anélkül is megoldom, körömmel, ollóval, tűvel stb.

Tehát ez inkább valami pszichológia témakörbe való...Hogy szokjak le róla? Annyira szeretnék felszabadultan rövid nadrágokat hordani!

Arra gondoltam pl., hogy lefotózom, és rápillantok, mikor elkezdeném. Még tippek?



2013. máj. 11. 11:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ugggggggyan ezt csinálom és szintén 21 vagyok. bolondok vagyunk mindketten és zárt osztályon a helyünk :) szerintem keresni kéne valami krémet, ami megoldja a szőrbenövés problémát.
2013. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen vagyok én is. Nekem is benő ha epilálom, és csipesszel szoktam általában piszkálni. Van hogy nyomkodom a körmömmel, mint ahogy a pattanást szokás kinyomni. Most egy ideje borotválom, és így kevesebb szőrbenövés van, de ha epilálom, akkor meg rengeteg, és csúnya a lábam. :/


22/L

2013. szept. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
És van hüvelyi orgazmusotok? Ill. piszkáljátok/tépkeditek/vakarjátok más testrészeteket is? Tudom, hogy meglepő kérdés, de engem a pszichológusom ilyen irányba terelget..:/
2013. szept. 11. 16:52
 14/15 anonim válasza:

Hmm. Én is 21 éves lány vagyok, ugyanezzel a problémával. Általában ha stresszes, de főleg ha szomorú, frusztált vagyok, akkor csinálom. És nem csak a lábamon.. Próbálok változtatni, de önerőből nem megy, ezért apró célokat szoktam kitűzni magam elé:

pl. jövő héten megyek kozmetikushoz, ő majd leszőrtelenít és rendbe rakja, csak addig bírjam ki!

Vagy: jövő hétre megbeszélek strandot/egyéb lábmutogatós programot (amit semmiképp sem mondhatok le). Ez visszatart. :) Csak a program után kell vigyáznom, és visszafognom magam.

Ami még rengeteget segít nekem (kozmetikus ajánlotta):, hogy arcszesszel kenem a lábam, így jó száraz ugyan, de nincs mit nyomkodnom. Testápolóval kenegetni szerintem hülyeség, mert csak zsírosabb lesz... Nálam az nem tesz jót, de talán ti máshogy vagytok vele.


Jó érzés, hogy nem vagyok egyedül. Én nagyon kínlódom, és utálom magam miatta, borzasztó nehezen szokom le róla :/ Nagyon szégyenlem.


Remélem segítettem valamicskét. :)

2015. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Tényleg jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül.

Időközben megtaláltam a tudományos nevét is: TRICHOTILLOMANIA! Vannak jó linkek a neten.

2015. jan. 19. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!