Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért elvárás manapság hogy...

Miért elvárás manapság hogy szőrtelenítsük a hónaljunk meg a puncink? Nekem úgy nincs kedvem hozzá de a hónalj az látszik furán néznének ha meghagynam ugye mondjuk csőtopban?

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 23:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ennyi erővel mi értelme fürdeni? mi értelme fogat vagy hajat mosni? vannak a mai világban alapvető elvárások, a női hónaljborotválás például az. elég illúzió romboló tud lenni. az intim szőrzeted senki sem látja, az nem is elvárás, azt mindenki kedvére nyírbálhatja.
2013. júl. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerinted ez a szebb, igényesebb:

[link]


Vagy ez:

[link]


????

2013. júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az intim területek nem tartoznak senkire.

A hónalj azért szerintem alap, nem vagyok híve a homokosnak tűnő, csupaszított férfiaknak, de ennyit még náluk is elvárok.

Egyrészt tényleg nem túl szép látvány, de ez ízlés kérdése, legyen. Ha nem zavar, hogy az emberek 70%-a undorodva méreget, mikor kapaszkodsz a buszon, legyen. Ha zavar, akkor bevállalhatod ezt a kb 2 perces procedúrát, amíg leszőrteleníted magad.

Amúgy haszna annyi, hogy nem a szőrt kenegeted dezodorral, vagyis használni is fog. Másrészt lehet, hogy a szőr felfogja az izzadtságot, de ezzel együtt kiválóan szagosodik is. És ha szerinted a testszag nem igénytelenség, akkor azért gondolkodj el azon, hogy tetszik vagy sem, de a 21. században élsz.

2013. júl. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Dezodort nem használok és nem is vagyok tul izzadékony de mikor leszedem a szórt érzékenyebb a hónaljam ezért nem szeretem meg a szór se zavar sőt higiénikusnak érzem
2013. júl. 7. 11:18
 15/18 anonim ***** válasza:

Én pl. bizony kevésbé izzadok, ha teljesen szőrtelen a hónaljam, mint ha szőrös. Mivel epilálom a hónaljam, meg kell várnom, hogy egy kicsit megnőjön a szőr, így időnként kicsit szőrös is szokott lenni a hónaljam. És azt tapasztalom, hogy nagyjából ugyanolyan hőmérsékleten, ugyanolyan aktivitás mellett, ugyanazzal a dezodorral jobban izzadok, ha szőrös a hónaljam. Meg kényelmesebb is, ha szőrtelen vagyok.

A hónalj szőrtelenítése szerintem természetes dolog, főleg a nőknél, de ma már a férfiaknál is egyre inkább elterjedt dolog. Az intim tájék szőrtelenítése pedig egyéni döntés, nem elvárás, azt mindenki úgy csinálja, ahogy kényelmes neki. Én sem szőrtelenítem rendszeresen teljesen az intim részt, mert én jobban szeretem, ha van egy pici szőr, ezért általában csak rövidre nyírom és a bikinivonalat epilálom vagy borotválom.

2013. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 dolli. ***** válasza:
pont ma láttam a metrón egy szőrös hónaljú nőt és szó szerint a hányinger kapott el! El is húztam onnan a metró másik felébe. Az intim terület a saját dolgod, én azért szőrtelenítem, mert nekem így jobb, higénikusabb - de biztosan mások is ezért.
2013. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tényleg nem néz ki valami jól, már ha ilyen 5 centi hosszú szőr van egy nőn. Engem viszont pasiban zavarna ha szőrtelenítené magát. Persze ha őt zavarja és mindenképp szőrteleníteni akar akkor nem gond, de alapvetően jobban tetszik ha egy férfi férfiasabb.

De nőn az 5 vagy sok centi hosszú az max csak esztétikailag lehet rossz, amúgy valóban higiénikusabb mint a teljesen csupasz. De én továbbra is úgy gondolom hogy ha nem zavar téged az emberek véleménye akkor nem kell gyantáznod vagy borotválnod. De amúgy ha pl havonta vagy 2 havonta legyantázod akkor még esztétikus is lesz, plusz valamennyire szőrös is. Tehát az szerintem jó megoldás lenne. Ráadásul a cukorgyanta nem is fáj, jóval enyhébb mint más módszer. Amúgy nőn engem inkább a lábszőrzet zavar, ha a lábszára úgy néz ki mint egy férfinak. De olyan nőt is ismerek akinek alig nő a lábán szóval nincs szüksége szőrtelenítésre. De ha túl szőrős akkor azt én is igénytelennek tartom egy nőnél.

A hónaljszőrnek pedig természetesen van funkciója, de elhanyagolható, főleg annál aki alig izzad.

2013. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha van partnered és annak tetszik,hagyd meg.Részemről gusztustalannak tartom.Én is borotválom minkét helyen.Higiénikusabb is.
2013. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!