Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » HOSSZÚ HAJÚ lányok, ti mit...

RandomgirlLOL kérdése:

HOSSZÚ HAJÚ lányok, ti mit tettetek annak érdekében, hogy hosszú legyen a hajatok? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy megnövesztem a hajam, mert sokkal jobban tetszik a hosszú haj, több dolgot lehet belőle kihozni, és sose volt hosszabb a hajam, mint most (most a lapockámig ér). Szóval ki szeretnék próbálni valami újat.

Ti mit tettetek annak eléréséhez, hogy szép, hosszú hajatok legyen?

Én nagyjából a hátam közepéig szeretném megnöveszteni (ez kb. egy 10-15 centi lenne).

Eddig ezt gondoltam a hajam gyors, egészséges növekedésének érdekében: sok víz ivása, hajszárító mellőzése, (szépség)vitaminok, hajápolószerek (nem feltétlenül boltiak, hanem pl. avokádó, kókuszolaj, argán olaj).

Gondoltam, hogy kipróbálom a Dove új hajvégápolóját is, hogy ne kelljen levágni folyton a hajam. Szerintetek ez használna?

És mivel gyorsíthatnám picit a növekedést? Mert ugye 10-15 centi növekedés odaadó ápolással is 10-15 hónap alatt érhető el...

Sok-sok válasz, tapasztalat kéne! :) Előre is köszönöm!


2013. szept. 16. 18:15
 1/9 Tibold Dalma válasza:
33%
Szilikonos hajvégápoló nekem bevált, nem kell Dove-os .Én a tescoba szoktam "noname" hajvégápolót venni , amire nagy betűkkel rá van írva , hogy szilikonos .!. A hajvasaló mellőzése.Pakolásnak : 5ml ricinusolaj ,5ml olívaolaj, és egy kevés balzsam(hajhossztól függ) . Estére rakd fel fóliával lefedve, 7-8 óráig rajta kell hagyni.Másnap ugyanúgy moss hajat , mint szoktál .a ricinusolajat a patikákban lehet kapni ,recept nélkül .Nekem bevált, 10 cmert nőtt a hajam 8hónap alatt . :)
2013. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem az a lényeg, hogy mit teszek, hanem, hogy mit nem. Nem mosom gyakran, nem használok erős tisztítószeres sampont, nem vasalom, nem festem, nem göndörítem, nem szárítom meleg levegővel. E mellé igyekszem sok vizet és vitamint fogyasztani + szedek is hajvitamint. Én így növesztettem +40 centit.
2013. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyetlen hatásos dolog: türelmesen várni. :D Én legalábbis csak ennyit tettem és kész.

Nem kímélem különösebben, nem strapálom agyon, de nem is kenek rá mindent, szerintem az sem egészséges, ha valaki órákig olajban pácolja a fejét, aztán feltesz még 8 hajpakolást, balzsamot, hajvégápolót, hővédőt, meg még tudom is én mit. Ezen az oldalon nap mint nap belefutok a kérdésbe, hogy "mitől nő gyorsabban a haj?"... semmitől. Ehhez türelem kell meg idő, az biztosan hatásos, alap hajápolás mellett nem törik le több, mint amennyit nő. + havonta vágass belőle egy kicsit. A vitamin esetleg jó lehet, de semmitől ne várd, hogy havi 5 centit nőjön a hajad. 10-15 centi egy év alatt meglesz bőven. :)

De ha egész konkrétumokra vagy kíváncsi, épp egy wella sampont és valami baleás balzsamot használok, heti 2-3-szor megmosom, megszárítom, ha szükséges, vágatom a végét. Tavaly mikor jobban hullott, szedtem rá hajvitamint, de elég hamar felfüggesztettem, mert tele lettem tőle pattanásokkal, akkor meg hiába szép a hajam, ha alatta rusnya vagyok. :D

A hővel meg úgy vagyok, hogy mi a frásznak van hosszú hajam, ha nem szárítom, vasalom, sütöm be, és csak lóg, ráadásul összevissza áll, szerintem úgy nem szép. Na jó, az sem egészséges, ha valaki napi szinten 200 fokon vasalja a haját, de azért ésszel használva nem okoz hatalmas károkat. Persze ízlések és pofonok, de szerintem páran erősen túllihegik a hosszú haj dolgot. :)

A sok víz és az egészséges táplálkozás viszont fontos, ha belülről nincs rendben, akkor kenhetsz rá akármit.

2013. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még jöhetnek! :)

Kedves utolsó válaszoló, azt a 40 cm-t mennyi idő alatt tudtad elérni? Egyébként nem szívesen használnék szilikonos samponokat, hiszen mindenhol azt olvasni, hogy mennyire káros...

2013. szept. 16. 20:42
 5/9 A kérdező kommentje:

Először is: bocsánat, 2. válaszoló, mennyi idő alatt érted el a 40 centit? :D

És 3. válaszoló: nagyon-nagyon köszönöm! Igazán hasznos volt, szerintem sem kell mindennel telekenni, meg ilyenek... És ha szép a hajad, tényleg nagyon csábító, hogy loknikat varázsolj bele. :D

2013. szept. 16. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt van pont a kérdésed alatt egy idevágó másik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..

2013. szept. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt már olyan hosszú, mint most ( [link] ) <- ilyen kb, tehát nem extrém hosszú, de azért mell alá ér jól; na szóval már 2 éve is megnőtt ilyenre magától nagy nehezen, de iszonyat töredezett volt a vége, úgyhogy 10 centit legalább le kellett suttyantani. Már visszanőtt egy ideje szerencsére, viszont közben leálltam a hajvasalóról, és ez nagyon sokat dobott rajta! Most ugyanolyan hosszú, negyed annyi töredezéssel (se). A kókuszolaj isteni rá, gyönyörű puha lesz tőle. Illetve és a Fructis Wunder Öl-t is tudom javasolni.

Az étkezés is fontos, az eltelt időszakban fogyóztam, lement 10 kiló, és mióta nem eszek annyit, a bőröm is teljesen megjavult, sokkalta szebb, gondolom a hajamra is kihatott. :)

2013. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem derékig érő hajam van már évek óta. (nem festett) Vasalom , szárítom , 2-3 naponta mosom. Szóval nem kímélem.

Amire viszont nagyon figyelek : Hidratáló hajpakolás, minőségi hővédő olaj használata minden vasalás ,szárításnál.

Valamint hajvégápoló napi szintű használata. Samponban nem válogatok, de a gyógynövényeseket előnyben részesítem. A töredezett hajvéget le kell vágni, mert csak tovább törik.

2013. szept. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít, hogy valakinek hosszú legyen a haja, ha az nem ápolt, rendezett, és szép. Nekem hónaljig érő hajam van és csak úgy ragyog. Nem nagyképűségből, de sokkal szebb az egészséges haj! De ha nagyon megszeretnéd növeszteni akkor használj ricinusolajat. Bár nekem nem vált be. De amit a legjobban ajánlok, hogy vágass le 3havonta a hajad végéből 3-4cm-t és sokkal gyorsabban nő, mellesleg gyönyörűbb lesz és frissebb.
2013. nov. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!