Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon zsíros, korpás a hajam...

Nagyon zsíros, korpás a hajam és pattanásos a homlokom. Valami házi könnyen elkészíthető kezelést tudtok?

Figyelt kérdés
Avon-os termékeket használtam már az arcomra, de nem akarnak elmúlni a pattanások. A hajamat pedig egyszerűen utálom. Hajmosás után is ott van a sok kis korpadarap, márkás samponokat is használtam de nem segít.

2013. nov. 5. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
én pattanásra azt szoktam csinálni hogy mikor megmosom az arcom SIMA alap baba szappannal beszappanozom a bőrőm főleg ahol patis vagyok kicsit rajta hagyom 1 percig kb és ezt mindennap és ez nekem használ.. :) vagy még a müllerben vettem régen ilyet hogy clearface-SOS pickel stopp ez ilyen kis tubusos zselé szerű krém egy kicsit kellemetlen a szaga de én este mindig raktam a pattanásaimra és másnapra kissebbek lettek vagy elmúltak :)
2013. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hány éves vagy? Mert ha kamaszkorban vagy, akkor lehet hogy majd elmúlik idővel, de addig is itt egy tanács:

Nézd meg például az étkezésed. A nagyon zsíros ételek, nem tesznek jót sem a hajadnak, sem a bőrödnek. Azoktól bezsírosodhat.

2013. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan menj el bőrgyógyászhoz a problémával, ő fog sampont és/vagy egyéb gyógyszertári szereket ajánlani, nem is drágán, és még hatni is fognak, meg elmagyarázza, hogy hogyan kell használni.

Pl. A Detergens Sulfuratum-ot. Ezt lehet kapni recept nélkül, de receptre is (így 240 Ft), háziorvos is simán kiírja, ha kéred. Ha házi módszer alatt azt érted, hogy olcsó és hatásos, akkor ez olyan.

A használatiban is benne van, hogy hogyan kell használni,tényleg úgy kell, ahogy le van írva, elég kevés kell belőle.

Nekem a bőrgyógyász még szaliciles-kénes olajat írt ki erre a problémára, amit a sampon előtt kellett használnom, ezt is a gyógyszertárban készítették el.Amióta elfogyott, csak simán a kénes sampont használom. Szóval én sem használok már drága cuccokat.Meg nekem a tejtermékek , túró, kakaó okoznak zsírosodást.

Szóval szerintem nem a zsíros ételekkel van a probléma, hanem a tejtermékekkel és a finomliszttel, búzával. Javaslom elolvasni Szendi Gábor honlapján a az aknés cikket, meg kipróbálni a paleolit étrendet, ahhoz közelíteni. A tej elhagyása után kb. fél év kell,mire teljesen kipucolódik a szervezetből és a bőr is akkorra javul látványosan.

Meg szerintem a szaliciltartalmú krémek jók pattikra. Pl. gyógyszertári Lassar paszta (400 Ft). Olcsó és jó még a DM-ben kapható Balea Totes Meer maske (Holt tengeri maszk) 250 Ft. 4-5 alkalomra elegendő,és nagyon hat, azonnal. Olcsó és hatásos még a gyógyszertárban készítetthető 3%-os szalicilsavas krém is: 30 gramm vazelin + 1 gramm szalicilsav. Ez így 350 Ft. Ennek lassabb, kíméletesebb hatása van, éjszakára kenni hetente 3-szor 4-szer.

2013. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) 14 éves vagyok. Igen, tudom hogy kamaszkorban vagyok és hasonlók, de engem akkor is zavar. De tényleg nagyon szépen köszönöm :)
2013. nov. 20. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:

A szaliciles alkoholt háziorvos is kiírja, úgy 180 Ft, gyógyszertárban recept nélkül is kapható, helyben is készítenek. Érdemes elolvasni a róla leírtakat a Házipatika.com-on.

[link]

Ezt sokan használják pattikra, zsíros fejbőrre. Azért csak óvatosan vele. Hámlasztó hatása van, de ha már 1-2 hét használat után lehámlott a felesleg, akkor már nem fog jobban hámlani, hanem noramlizálódik. Szóval kell 1-2 hét,amíg a legfelső felesleges, zsíros réteg lehámlik a fejről. A szalicilnak hámlasztó, gyulladáscsökkentő hatása van.

Itt írnak többen a tapasztalataikról:

[link]

2013. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. nov. 23. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!