Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy kezeljem az arcom?

Hogy kezeljem az arcom?

Figyelt kérdés
Zsírosodik könnyen az arcom, ezáltal pattanásosodik is könnyen, és hogy megelőzzem napi 6x-8x kell mosakodnom szappannal, de kiszárad az arcomon a bőr és fáj és kellemetlen nagyon főként edzéseken amikor csípi rettentően az izzadság... Ha bekenem testápolóval akkor megint olyan mintha zsíros lenne és ezáltal gondolom kipattogok megint... Mit javasoltok mit tegyek rá?

2014. jan. 10. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aem tudom neked jó lenne-e, én mindig lealkoholozom a pattanásomat és az egész arcomat, és szinte sosincs pattanásom, vagy ha van, alkoholozás után reggelre eltűnik :) Nem tudom, hogy neked jó lenne-e, nem akarok olyat javasolni, ami árthat a bőrödnek, szóval azért kérdezz meg valakit, de szerintem a spiritus segíthetne rajtad :) mondjuk azzal néhány napba beletelik, mire eltűnik a pattanás, de azért az is erős (kicsit csíp ;) ) Nekem most valami eukaliptuszos van, az nagyon erős viszont rengeteget használ, nem tudom a nevét, azt se, honnan szerezte apa :)
2014. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen fel kellene keresned egy bőrgyógyászt, hogy pontos választ kaphass. Szerintem semmiből nem áll elmenni egy szakemberhez, tényleg. Az én bőröm is nagyon problémás, pattanásos, a bőrgyógyászom felírt egy antibiotikumot, és egy hét alatt kitisztult.
2014. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de nekem most nincs egy pattanásom sem de ha nem mosom napi többször lesz vagy 4-5
2014. jan. 10. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Szappannal ne moss arcot! Hosszú távon nagyon szárít, a bőröd pedig védekezik ez ellen, és még zsírosabb lesz. Semmilyen bőrtípusra sem ajánlott a szappan.

Zsíros, pattanásos bőrre való arclemosó gélt vegyél, ezzel mosd meg arcod, utána használj zsíros bőrre való tonikot (lehetőleg alkoholmenteset), a végén pedig kend be az arcod hidratáló krémmel.

2014. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És elég reggel és este arcot tisztítani. Azzal csak rosszabb lesz, ha napi 5x mosod.
2014. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Használj rendszeresen bőrradírt,illetve élesztőpakolást,egy héten egyszer,illetve citromos-natúr joghurtos pakolást! Illetve heti egyszer kétszer kend be az egész arcod mézzel,és egy jó 20 percig hagyd rajt,majd bő vízzel öblítsd le. Ugyan ez vonatkozik a fentebb említett kettő pakolásra is! Nekem ezek váltak be. :)
2014. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!