Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudnék kezdeni pattanásokkal?

Mit tudnék kezdeni pattanásokkal?

Figyelt kérdés
Elég pattanásos az arcom, és miteszeres, és már kb. 7 éve kínlódok vele. Kipróbáltam már mindent: az Ilcsi termékek közül az összes pattanás elleni krémet, szappant, mindent , nevesincs termékeket is próbáltam, próbáltam Garnierből vagy 3-4 félét, próbáltam ClearSkin-t, Avonos, Oriflem-es termékeket, házi praktikákat: élesztős meg tojásos, mézes pakolást, mindent próbáltam már, de semmi nem használt. Az összes létező kozmetikumot kipróbáltam már szinte. Voltam kozmetikusnál is, utána olyan volt a bőröm, hogy rá se bírtam nézni. Próbáltam már gyógyszert is, csak rondább lett. Voltam bőrgyógyásznál, ő írt nekem lemosót, meg két fajta krémet, mindkettőtől nagyon ronda lett az arcom. Nem tudom mit tudnék csinálni, sajnos most pénzem sincs keresni egy jobb bőrgyógyászt. Valakinek, akinek hasonlóan problémás a bőre, tud valamit javasolni? Köszönöm!

2014. jan. 14. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk állj le a cukorral és a zsíros ételekkel. Tarts gyümölcs/zöldség/több liter víz per nap/hal diétát 2 hétig, meg fogsz lepődni.:)
2014. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt is csináltam már, nem ettem 3 hónapig semmi csokit, meg zsíros ételeket, csak nagyon ritkán egy keveset. Akkor sem lett szebb semmivel :/ Mostanság is igyekszek kevesebbet enni ilyesmiket, nem is nagyon eszek cukrot, de amikor nem ettem, ugyanolyan ronda volt.
2014. jan. 14. 17:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy, a fogamzásgátló segíthet, de csak addig, amíg szeded (mondjuk nekem az abbahagyása után egy kicsit visszajött, de korántsem annyi, mint előtte volt). Ezzel mondjuk óvatosan, csak akkor szedd, ha nagy a gond.

Másrészt lehet kényszerbetegség is, figyeld meg, nem-e csinálod, nálam pl ez okozza a legtöbb mitesszert, pattanást. Ez a bőröd állandó piszkálása, nyomkodása, vakargatása.

Ha meg nem jönnek be a krémek, hát ne használd őket, lehet a bőrödnek az a baja, hogy mindenfélét rákensz. Nem jó ez a sokféle kencefice, elég egy szappan rá meg egy hidratáló krém, de csak ha száraz a bőröd, a zsíros és a normál bőrre jobb semmit sem kenni. Csináltasd meg az AHA savas hámlasztást, 6-10 kezelés, aztán próbáld ki ezt, hogy nem kened mindenfélével, 1-2 hónap alatt javulhat a bőröd.

2014. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ja és ne felejtsd el a napi 2 liter vízbevitelt, nekem mióta odafigyelek, szebb a bőröm (ha az arcomon nem is annyira, máshol igen).
2014. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tapsztalatból javaslom, h vegyél Dettol sensitive szappant, és valami miteszereltávolító krémet, írnám a neutrogénát ,ami nagyon jó, viszont állatkísérleeket végez, így azt nem támogatom .
2014. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Most csak egy szappant használok már vagy 2 hete, semmilyen krémmel, mert zsíros a bőröm. A fogamzásgátlót anyám nem engedi, pedig 17 vagyok.. Lehet tényleg többet kéne inni, elég keveset iszok.

Köszönöm a válaszaitokat !

2014. jan. 14. 18:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem a paleo étrend segített. Attól nekem sem múlt el, h csak a cukrot és a zsírt zártam ki az étrendemből, sajnos a gabonaféléket, tejtermékeket is ki kell! Emellett kókuszzsírral főzök, ami természetes antibiotikum és rooibos teát iszom, ami nem tudom, mit tartalmaz, de sokat tisztult tőle a bőröm.
2014. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Nekem az évek száma segített :) Én 9 éves korom óta pattanásos voltam(gyulladtak és mitesszerek is voltak bőven)megjártam számos bőrgyógyászt és kozmetikust,mindent magamra kentem,diétáztam és semmi...és kb. 1 éve magától elkezdett tisztulni az arcom pedig most zabálok én minden egészségtelent és egyre szebb lesz.amióta nem stresszelek azon,hogy miért nem múlnak el azóta minden egyre jobb :)

21L

2014. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha 20 évesen kezdenek el eltűnni, addig még van 3 ronda évem :D

Köszi a válaszokat! :)

2014. jan. 15. 06:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz 3 ronda éved :D Vegyáél bármilyen antibakteriális szappant, meglátod segít, fontos hogy fertőtlenítsen
2014. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!