Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit gondoltok erről a natúrkoz...

Mit gondoltok erről a natúrkozmetikum-őrületről?

Figyelt kérdés
Mostanában nagy trend lett, hogy sokan csak a természetes termékeket veszik, mert mennyi "méreg" van az átlag kozmetikumokban. Nektek mi a véleményetek erről? Ti mit használtok, természetes vagy "mű" cuccokat?

2014. febr. 26. 19:33
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%

Teljesen egyetértek, és is csak natur kozmetikumokat használok. Ez olyan mint az orvoslás, miért szedjek mindenféle gyógyszert, ha "méreg" nélkül is megtudom magam gyógyítani természetes "gyógyszerekkel".

Sok tusfürdő marja a bőrt tisztítás közben. Kíméletlen. Sokan allergiások is egyes összetevőkre. Árban nincs sok különbség.

2014. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Natúr termékekre ugyanúgy lehet allergiás bárki.

INCI-listát nézem, nem a márkát, vagy hogy natúrkozmetikum-e.

2014. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes hogy trend lett!

Nyilván a natúr se biztos hogy midnekinek megfelelő mert ugyanúgy válthat ki egy természetes összetevő is allergiát.

Én már nemhogy mérgeket nem veszek de még natúr kozmetikumokat sem ugyanis én magam készítem el a legfontosabb tisztálkodási szereimet.

Csak az összetevőket kell beszereznem és már mehet is a kutyulás!

2014. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hagyományos tusfürdők úgy kiszárították a bőröm, hogy rendszeresen véresre vakartam magam. Mióta natúr cuccokat használok, azóta semmi gond a bőrömmel. Igaz, van az enyémnél hidratáltabb is, de az irritáció megszűnt.
2014. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Végre kezd az emberek szeme felnyílni. Én mondjuk eleinte nem magam miatt váltottam a natúrkozmetikumokra, hanem kimondottan 'cruelty free', azaz állatokon nem tesztelt termékeket kerestem, amik véletlen natúrkozmetikumok is voltak. Aztán mikor láttam a hajam állapotában történő pozitív változást, az egy plusz volt, hogy teljesen átálljak. Azóta a bőröm sem szárad, és nincs fürdés után a tusfürdők által hagyott kellemetlen, ragacsos érzet, amit a természetellenes vegyszerek hagynak.
2014. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ja, és érdekes mód, fiatal koromban, ha beteg voltam, azonnal rohantam az orvoshoz, szedtem be a sok 'jótékony' gyógyszert, mégis kb. minden tél felét betegeskedéssel töltöttem. Mióta abbahagytam a mérgek szedését, kb. egy évben egyszer vagy kétszer betegszem meg 1-2 napra és ennyi.
2014. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én is próbálok csak azokat használni. Mivel minden nap sminkelem magam, nem akarok kőolajjal teli cuccokat magamra kenni. A hajamra sem kell a szilikon, mert lehet, hogy jól néz ki tőle, de attól még roncs lenne a hajam, csak nem is látnám. Mivel ma már vannak olcsó natúr márkák(pl: Alverde) semmibe nem kerül, hogy ne mérgeket meg a franc tudja miket kenjek magamra.
2014. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Éppen ezzel a témával foglalkozom. Kutatást végeztem az idősebb korosztály körében (70-80 évesek). Amikor ők fiatalok voltak, akkor is ennyire elterjedt betegség volt a rák és az allergiás betegség? A válaszuk nemleges volt.

Vagy ha megnézzük a klinikai statisztikákat, abból is lehet következtetni.

Tele vagyunk minden tekintetben mű cuccokkal és a "mű" kozmetikai terméketekkel fokozottan ártunk az egészségünknek. A legtöbb nem azonnal fejti ki a hatását, hanem évek múlva és nem bizonyítható az ok, ami kiváltotta a betegséget.

Az emberek egyre tájékozottabbak és egyre több a betegség. Ezért mindenki keresi a megoldást arra, hogy egészségesebben tudjon élni.

Az egyik legenyhébb káros tulajdonsága ezeknek az illatszereknek, hogy fáradékonyak leszünk tőle.

2014. febr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Látom csak az egyik oldal szólalt fel. :D

Én nem vagyok semelyik ellen, próbálom kivonni magam mindkét oldal agymosása alól. Szerintem erősen el van túlozva, hogy milyen károsak ezek az átlag szerek, a kőolajszármazékok, szilikonok meg minden. Persze, elhiszem, hogy nem tesznek jót, biztos, hogy nem egészségesek a szervezetre, de az már túlzás, amiket írnak róluk, hogy milyen bajokat okozhatnak. Volt még 1-2 éve egy műsor a tévében (asszem ausztrál műsor volt, nem tudom a címét), ahol minden adásban valami másfajta kozmetikumcsoportot vizsgáltak, és hogy tényleg káros-e. Szinte az összes ilyen atomhalálosnak kikiáltott összetevőnél az volt a végszó, hogy igen, káros, de csak ha pl. 1000x annyit tudnál használni belőle naponta, mint amennyit használsz.

Én a hajápolásban próbáltam a természetes szereket, kutyultam itthon a tojássampont, olajokat, főzeteket, vettem a natúrsamponokat, balzsamokat, de nekem egyáltalán nem vált be. Évekig csináltam, de felüdülés volt utána visszatérni a normál termékekhez, és a hajam is felismerhetetlenül szebb lett. A többi bio termék (mondjuk dezodorok) is katasztrofálisak voltak, amiket próbáltam. Biztos vannak köztük jók is, csak én nem találkoztam velük.

Én úgy vagyok vele, hogy amit magunkra kenünk káros anyagokat, azoknak elenyésző a hatása ahhoz képest, ami tartósítószert, színezéket, meg egyéb szert megeszünk. Ezek tényleg méregnek mondhatók. Meg az egészségesnek hitt zöldségeken, gyümölcsökön a vegyszerek, stb.

Régen nem a kozmetikumok miatt nem volt annyi rákos szerintem, hanem azért, mert teljesen mást ettek az emberek, maguk termelték meg a kaját, nem így tartósították. (Na meg az orvostudomány sem volt olyan fejlett, hogy megállapítsák, ha valaki rákos, közben lehet, hogy az volt, csak nem tudták.)

2014. febr. 27. 09:31
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, nekem az a tapasztalatom, hogy a gyógyszertári szappan sem volt képes helyretenni a bőrömet, de egy olcsó natúrkozmetikum igen. Nyilván nem fogok ahhoz visszatérni, aminek a használata alatt csak romlott a dolog. És látod, nekem bejött, neked nem. Szerintem tapasztalat alapján kell dönteni.
2014. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!