Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit gondoltok erről a natúrkoz...

Mit gondoltok erről a natúrkozmetikum-őrületről?

Figyelt kérdés
Mostanában nagy trend lett, hogy sokan csak a természetes termékeket veszik, mert mennyi "méreg" van az átlag kozmetikumokban. Nektek mi a véleményetek erről? Ti mit használtok, természetes vagy "mű" cuccokat?

2014. febr. 26. 19:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Natúr és natúr között is van különbség. Sokszor szakembernek kell lenni, hogy az ember különbséget tudjon tenni köztük. Van olyan natúr kozmetikum, amelyik természetes anyagok felhasználásával készült, de tartalmaz szintetikus anyagokat. Ebben az esetben a natúr kozmetikum károsabb, mintha csak szintetikusat használnánk. Ugyanis a természetes anyagok fokozzák a felszívódást, így a káros anyagokét is.
2014. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én imádom a mű cuccokat. :) Nem szeretem a natúrt, mert rögtön arra gondolok, ez tuti nem hat. (Nyilván agymosott vagyok.) Nekem a mű cuccokról az jut eszembe, mint a homeopátiáról, azt pedig nagyon lenézem. (Amikor pl. a súlyos klinikai depressziós embernek azt mondják, igyon egy csésze orbáncfű teát, és megoldódik minden.)


Szerintem a natúr termékek azoknak jók, akiknek gyönyörű szép, normál arcbőrük van. Ezekből viszont nagyon kevés van. Egyébként pedig a világon minden méreg nagy mennyiségben.

2014. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

De miért kenjek magamra olyan dolgot ami kicsitsem hiányzik a bőrömnek. A bőrön keresztül 4x jobban szívódnak fel a krémek.

Bizonyíték van arra, hogy igenis ezek károsak a bőrre szervezetre nézve.

Pl.az 1970-es évek óta megnőtt a bőrbetegek száma sok lett az ekcémás már a gyermekek körében is megfigyelhető volt az érdes viszkető bőrpír. MIért? MErt piacra dobták a tusfürdőt! AMinek a 2. összetevője az SLS ami jó kis zsíroldó és a bőr természetes zsírrétegét eltávolítja és ugyebár már legtöbben nem napi egyszer hanem kétszer zuhanyzuk. Bőrünk kiszárad kireped nem lesz egészséges a bőrflóránk. Vagy ugyanezt el leeht mondani a samponokról. Japán kutatók választ kaptak arra a kérdésre, hogy vajon miért lesz majdnem minden kisgyerek már iskolás korában szemüveges? A vizsgálat egészen a samponhasználatig nyúlt vissza. RÁjöttek, hogy az SLS összetevőjű samponok károsítják a szemet.

Nyilván ez olyan dolog, hogy a hatás függ attól, hogy milyen a szervezetünk milyne körülmények között élünk mit ezsünk hogyan mozgunk, mert szimplán a kozmetikai szerekkel nem tudjuk magunkat kinyírni de tény, hogy nem is tesz jót.

Aki éveken keresztül ezeket a mű dolgokat használta előfordulhat hogy mikor áttér egy natúr termékre még rosszabbnak érzi a hatást. Gondolok itt a samponra, kb 3 hónap kell mire helyreáll fellélegzik a fejbőr.

Nem egyszerű a mai világban boldogúlni. Szomorú mennyire becsapják az embereket és csak a pénz a nyereség dominál.

De ettől fügetlenül én pl próbálok törekedni arra, hoyg minél kevesebb vegyszerrel vegyem körbe magamat, a tisztálkodási szereimet abszolút lecseréltem. Egyedül a dezodor nem volt hatásos így maradtam sajnos a bolti terméknél.Egyébként jól kitalálták könnyen el lehet csábítani az embereket ebben a fogyasztói társadalomban....

2014. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Igen, mondom én vagyok az agymosott szerencsétlen, nem kell célozgatni.


Engem nem zavar vagy érdekel, ha valaki natúrkozmetikumokat használ. Csak ne viselkedjen tudálékosan meg nagyzolósan, hogy nála van a tuti. Én szeretem a kis mérgeimet, tartósítószereimet meg mindent.


És aki hivatkozik valamire, az jó lenne, ha linkelne is valamit (ami nem magyar), mert ha a szenteskedő beszéd nem is tud meggyőzni, a TÉNYEK talán.

2014. febr. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2014. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Megnéztem az angol linkeket, ott is azt írják, hogy felvetődött, hogy mondjuk a dezodor rákot okoz, de nem bizonyított. Mindegyiknél ez van, hogy talán ez meg az, mert bizonyos tudósok azt állítják, de nem bizonyított.

Egyébként szerintem mostanában az organikus termékeket forgalmazni lett nagy biznisz, mert a csapból is az folyik, hogy legyél okosabb/szebb/jobb a drogériás termékeket használó pórnépnél azzal, hogy te tudatosan jobb összetevőjű dolgokat használsz.

Nem az, mert samponból ami a kedvencem, az pont természetes anyagokból van és évek óta használom, mert csak ez nem szárít. De ezt is úgy találtam, hogy végigpróbáltam kismillió természetes sampont, és mind borzalmas volt, ezt kivéve.

Én mondjuk a tusfürdőkkel úgy vagyok, hogy csak azt használok, még kezet mosni sem tudok szappannal (pedig voltak mindenféle nagyon menő kecsketejes meg gyógynövényes kézi natúr szappanjaim), mert hülyét kapok tőle, hogy úgy érzem, még a bőröm is lemarja, mert csikorgóan tiszta lesz tőle. Szerintem sokkal irritálóbb és szárítóbb a szappan, mint a tusfürdő. De kinek mi jön be. Anyám csak szappant hajlandó használni, mert az mondja olyan érzete van a tusfürdőtől, hogy nem tisztít, és síkos, zsíros lesz tőle a bőre. Neki száraz a bőre a szappantól, az enyém nem száraz a tusfürdőtől.

2014. febr. 28. 10:32
 17/20 anonim ***** válasza:

Ez így igaz! Kinek mi jön be!

Nekem sem jöttek be a natúr szappanok sem, sem a tusfürdők. Mivel nem találtam számomra megfelelőt, ezért elkészítettem magamnak az illat és káros adalékanyagmentes szappant.

Majd egyszer elutaztam és nem volt nálam a szappanom. Bolti szappant használtam (egyik legjobb minőséget). Egész nap viszketett a bőröm és izzadtam. Majd tusfürdőt próbáltam, attól is rossz volt a közérzetem.

Ekkor jöttem rá, hogy mennyire fontos a szappan, hogy azt használjuk, amivel a legjobban érezzük magunkat.

Azóta már szappanmániás vagyok! :) A környezetemet is én látom el valóban természetes szappannal. Ami a bőrproblémás ismerőseimen is segített.

2014. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én sokszor látogatom ezt az oldalt

[link]

Nem is muszáj mindent elolvasni elég végigpörgetni és látni hogy mennyi káros anyag van a kozmetikumokban.

DE! Természetesen midnekinek a szíve joga hogy hogyan éli az életét és mit használ mit ken magára.

Én nem akarok senkitsem kioktatni de régen én az iylen hasonló oldalak (antalvali, tudatos vasarlo..stb)fórumok mások tapasztalatainak olvasása révén világosodtam meg és dobtam a kukába a kozmetikumaikat.

2014. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Parfümmentes, cruelty-free natúrkozmetikum!

1., Semmilyen módon nem támogatom az állatok kínzását ilyen és ehhez hasonló marhaságok miatt.

2., Parfümmentes. Teljesen véletlenül kiderült, hogy allergiás vagyok az illatanyagokra (bőrgyógyász bizonyította természetesen). Kb. négy hónapja kerülök minden illatosított készítményt; mosógolyóval mosunk, öblítő nélkül - semmi baja a ruháknak, kristálydeót használok - van, amikor elfelejtem magam bekenni reggel és délután közepén jut eszembe, ennek ellenére nem vagyok büdös, nem úgy, mint amikor az agyonreklámozott trutyikat használtam... eltelt pár óra és pöcegödör.

Az arcbőröm szép, semmi smink, alapozó se, semmi, minimális nappali arckrém, amikor kifújja a bőröm a szél (sohasem sminkeltem magam, mindig inkább aludtam reggel, annyi idővel többet).

A legfontosabb: azóta van szaglásom! Ég és föld, aki nem hiszi, próbálja ki, akár egy hétig. ;)

3., A tusfürdő nem szárítja a bőröm, nem csíp, ellentétben a régebben használt, szintén agyonreklámozott nagy márkákkal, amit itt inkább nem konkretizálok.

Bocsi, ha sok volt az off, kikívánkozott.

2014. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"(sohasem sminkeltem magam, mindig inkább aludtam reggel, annyi idővel többet)"


Te drága...


Nem az alváshiányt sminkeljük le, nyuszika. Nekem pl. egyenetlen az arcszínem. Mindig az volt. Én ezért használom. Van, aki aknehegekre. Van, aki tág pórusokra.


Olyan menő lett azt hinni, hogy aki sminkel, az rossz. Nem csak vakolás meg ribismink létezik.

2014. szept. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!