Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a vélemény arról, ha egy...

Mi a vélemény arról, ha egy fiatal nő annak ellenére, hogy kezd őszülni, nem festeti a haját?

Figyelt kérdés

25-30 éves

sötétebb hajjal, amin jól látszik már 5-10 szál ősz is


Szerintetek mi az az ősz haj mennyiség, ami után már "illene", "kellene" foglalkozni vele?



2014. márc. 3. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem igazán értem a kérdésedet.. Illene? Meg kellene? Tán kötelező befesteni a hajat, ha valaki őszül?!
2014. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szerinted az idézőjelet miért tettem? :)


Pusztán a többségi véleményre vagyok kíváncsi. Arra, hogy az átlag mit gondol, ha meglát egy szép, fiatal nőt, akinek a hajában ott csillog jó pár ősz hajszál.

2014. márc. 3. 13:59
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Értem is az idézőjelet, meg nem is.. Mert miért kellene egyáltalán foglalkozni vele?


Szerinted kell, ez nyilvánvaló, legfeljebb nem tartod annyira zavarónak.


Egyébként ezt nehéz megmondani. A nővérem is őszül már, 25 éves. Nem tervezi egyelőre, hogy befesti a haját, most még csak kitépkedi azt a pár szálat.


Nekem egyáltalán nem zavaró sem a nőknél, sem a férfiaknál. (bár a férfiak többsége nem is festené emiatt a haját)

2014. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

Férfiaknak jól tud állni.

Egy nőt viszont nagyon öregít az ősz haj fiatal korban.

Ha néhány szál, amit írtál 5-10, azért felesleges festetni. Először én is mindig kitépkedtem azt a pár szálat.

Sajnos már több van, úgyhogy muszáj festeni. Mivel még "csak" 30-as vagyok, nem tudnám elképzelni, hogy ne festessem és ősz hajam, vagy foltokban ősz részeim legyenek.

Nekem az ősz haj nagymamis. Fiatal korban hozzá tartozik az ápoltsághoz és igényességhez a hajfestés, ha már olyan mértékű az őszülés.

2014. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Igazából mindenki maga dönti el, mit szeretne vele kezdeni, de én tuti be fogom festeni, ha őszülni kezd. Van pár ősz hajszálam, de nem igazán látszik, így nem foglalkozok egyelőre vele (24 vagyok), de ha látszani fog és több lesz, akkor befestem. A természetes színével megegyezőre fogom (fekete-nagyon sötét barna). Szerintem baromira tud öregíteni egy nőt, ha őszül. Nálam ez pont olyan alap dolog lesz, mint a szolid smink, parfüm, stb., szóval ami nekem hozzátartozik ahhoz, hogy úgy érezzem, a legtöbbet hozom ki magamból.
2014. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Nincs olyan, hogy "illene" foglalkoznia vele.

Ha neki ez jó, akkor más ember véleménye nem számít.

Én sem szólom le azokat, akik szőkére festik magukat.

2014. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az "illene" részen illene már továbblépni! ;)

A kérdés NEM erre vonatkozott!


Nem egy bizonytalan tini kér tanácsot, aki a válaszoktól függően befesti vagy nem festi majd be a haját!


Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy ez mindenkinek a saját döntése,

de véleményed azért 6-os, gondolom, neked is van, nem?

Akkor is ha nem szólsz be az illetőnek, akkor is, ha legyintesz, miszerint: "nem nekem akar úgyse tetszeni!".


Vélemény, mint:

- a helyében már rég befestetném!

- nem zavarja vajon, hogy öregebbnek látszik?

- de bátor, meri vállalni magát!

- ha nekem ilyen hajszínem lenne, én is sokáig ki akarnám élvezni!

- de igénytelennek néz ki! Hiába a csinos ruha, szép bőr, ha a haja már, mint egy vénasszonynak!

...stb.


Olyan válaszokat vártam, mint a 4-es, 5-ös. Mindkettő hasznos volt (nekem), mert azt írták le, amit vártam: a saját véleményt, hogy ők hogy döntöttek, hogy döntenének és miért úgy.

2014. márc. 3. 16:23
 8/17 anonim ***** válasza:
4%

Hatos vagyok.


Rég túlléptem azon, hogy másokat ítéljek :)

Tudod, leben und leben lassen, vagyis élni, és élni hagyni.


Mindenki úgy nézzen ki, ahogy neki jólesik :)


Ámen.

2014. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ez még mindig nem válasz.


Véleményed akkor is van, ha nem ítélkezel. Ha máshogy nem is, akkor arról mindenképp, hogy TE hogy döntenél.

Éljen a természetesség, vagy befestenéd az őszülés első jelére.

2014. márc. 3. 17:27
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Hát ha ilyen fiatalon elkezdenék őszülni, mindenképp befestetném. Talán még később is be fogom. Szerintem a mai világban nem előnyös öregnek látszani. Plusz engem zavarna a dolog. Egyelőre csak egyetlen ősz szálat találtam a hajamban, de az is kiakasztott. Én még jó darabig szinte gyereknek akarom magam érezni, nem öregnek. :)

24N

2014. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!