Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha 16 évesen...

Mit tegyek ha 16 évesen hullik a hajam? (lány vagyok)

Figyelt kérdés
Sajnos az elmúlt kb 1 évben nagyon elkezdett hullni hajam. 2-3 naponta mosok hajat, mivel pár nap után már zsíros. Mivel akadályozhatnám meg hogy még több hajszálat veszítsek? Nagyon félek attól hogy 20 évesen már alig lesz hajam :(

2014. márc. 17. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd ki magad!

Vérvétel, fogászati szűrővizsgálat... esetleg hormonpanel, ha más panaszod is van pl.: szőrösödés stb.


Egyél egészségesen, kíméld a hajad a hajformázástól.

2014. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire hullik. Nekem volt ismerősöm, akinek ha kihullott kb 5 szál haja... (ami ugye összetekerve soknak hatott, mert vastagszálú, sötét haja volt, de valójában alig hullott neki)

Ha komoly a gond, akkor orvos, kivizsgálás. Emellé kiegészítésként/enyhébb esetben vitaminok, egészséges kaja, sok víz, ne menj úszni (ha már muszáj, akkor kend be valamilyen szilikonos hajban maradó balzsammal, vagy olajjal a hajadat úszás előtt, az egy kicsit megvédi), ne napozz, ne szárítsd/vasald a hajad, ne használj szoros gumit, kímélve fésüld (tangle teezer vagy 100% vaddisznószőr kefe, esetleg egy fából készült...), ápold finomítatlan olajokkal: kókuszolaj, jojobaolaj, ricinusolaj, argánolaj, stb. (hajmosás előtt 1-2 órát hagyd rajta), nézd meg, hogy NE legyen a hajápolási termékeid összetevőlistájának első 7 helyén Alcohol Denat, SD Alcohol, Alcohol, vagy Bio Alcohol, ezek nagyon szárítanak, de ez zsíros hajra sem jó, mert serkentik a faggyútermelést!

Ha zsírosodik a hajad, hagyd el a szilikont, vagy csak a hajvégeidre kend. Plusz én a száraz sampont is ajánlom, én 1 nappal ki tudom vele tolni a hajmosást.

A hajformázó termékek sem a legjobbak, ezeket is minimalizáld.

Sok szerencsét:)

2014. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok: Kifelejtettem, hogy amikor hajat mosol, akkor használj langyosabb vizet, a hő nem tesz neki jót.
2014. márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző hasznos dolgokat írt, de ha ezek nem segítenének, akkor én a citromos pakolást ajánlom, nekem több mint 10 éve tartó hajhullásom szűnt meg tőle. Fodrász ajánlotta. Nagyon egyszerű, hajmosás előtt egy frissen facsart citrom levét leszűröd, és bedörzsölöd a fejbőrödbe. Teszel rá törölközőt vagy valami fóliát, rajta hagyod 10-15percig, utána megmosod rendesen. Én még reszelt tormát is tettem bele néha, serkenti a hajnövekedést. 2 hónap múlva megállt a hajhullásom. Heti 2-3 alkalommal, minden hajmosás előtt bedörzsöltem. Próbáld ki.
2014. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!