Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen nőről mondható el az...

Milyen nőről mondható el az hogy ápolt? Ezek hozzátartoznak az alapvető ápoltsághoz: szoláriumba való járás, műszempilla, természetesnek ható szemöldöktetoválás, műköröm, festett haj?

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 15:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, elvárásnak nem tekinthető egyik sem.

Az sem elítélendő, ha valaki igényes, természetes hatású hajat festet, vagy csináltat egy rövid francia körmöt.

De ezektől nem lesz automatikusan szép az ember, mert pl kit érdekelnek a műszempillák, ha azok egy buta, unalmas személyhez kapcsolódnak, akinek mondjuk sárgák a fogai?

Egyetlen kivétel van csak, a szoli. Nekem az egész családom szolizik, na hát én szeretem őket, de borzalmasan fest...szeplők, pigmentfoltok, ráncok, anyajegyleszedés, narancssárga bőr, brrr. Na ez igénytelenség és butaság.

Szerintem azzal nincs semmi baj, ha vki sápadt, én is hófehérke vagyok, max egy kis pirosító kell, és kész.

2014. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tartoznak hozzá..egy természetes nő is lehet ápolt, nem kell ahhoz műköröm, szoli..sőt, szerintem a szoli kifejezetten gáz, egy narancssárga bőrszínről nem az ápoltság jut eszembe.
2014. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
14%

7:

az egyik banknál és az egyik 5 csillagos szállodánál elvárás, ezeket konkrétan tudom. ezenkívül még elég sok magas presztízsű helyen, legalábbis hallomásból. az említett szállodában amúgy olyan szigorú az etikett h a köröm színét, méretét is megszabják. lehet persze saját, de semmi értelme, 2 naponta újra lakkozni, ha amúgy a cég állja a manikűröst. meg azért megnézném azt, aki ellát háztartásbeli teendőket is, és minden nap ugyanolyan szép a körme, és magának lakkozza. biztos van ilyen, csak ritka.

egyébként jó h mondod az értelmiségi szakmákat, én még egy vezető beosztású nőt nem láttam, akinek ne lett volna műkörme, a festett haj meg 35 év fölött, alapelvárás, ha nem akarod ősz hajszálakkal égetni magad. persze aki úgy dolgozik értelmiségi szakmában, mint mondjuk fizikus kutató, azt megértem h nincs is szüksége ilyenekre.

aztán persze lehet kifogásolni az így kialakuló sztereotípiákat.


"természetes nők szebbek"

ez a legblődebb duma, ami folyton felmerül, és a nők kábítják vele egymást, meg a férfiak a nőket. egyrészt a szépség az egy adottság, tehát attól nem lesz szép vki "természetes" de alapból csúnya.

a másik meg h mi az h természetes? valaki számára már a borotvált hónalj szőr se természetes. pedig sokan mondják, h az is az ápoltság része. én szerintem a "természetes" az lenne ha majom módjára, meztelenül, szőrösen ugrálnánk. azért egy pár évmillióval odébb van az már.

a 21. században már messze nem kéne annyira kiakadni attól h valaki műkörmöt csináltat meg festi a haját... miközben a mű kaját jószívvel eszed, stb...

aki szép, azon meg ezek a dolgok épp hogy egy kis pluszt jelentenek, és most felejtsük már el az igénytelen, meg túlzásba vitt stb dolgokat. meg amikor nem tud sminkelni az illető és egy vakolat kerül fel. én a normális kozmetikai kezelésekről/sminkről beszélek amit egy hozzáértő végez és az illetőnek van ízlése. tehát ha egy szép nő mondjuk műkörmöt rakat, v műszempilla, attól lehet h a te szemedben nem lesz szebb, de csúnyább sem, és az emberek nagyrészének szemében meg szebb lesz.

2014. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Oké.

Több banknál is dolgoztam, egyiknél se volt elvárás. Íratlanul se.

A szállodát még talán elhiszem, de csak a recepciós munkakörben. Kétlem, hogy a szobalányok, pincérnők, konyhalányok műkörömmel szaladgálnának.

Erre meg: "én még egy vezető beosztású nőt nem láttam" - nem sok vezetőhöz lehetett eddig szerencséd. Magasabb beosztásban, pénzügyi területen dolgozom és semelyik női menedzsernek és csoportvezetőnek sincs műkörme! De még a lakkozás se nagy divat.

2014. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is van több bankos ismerősöm is, de egyiknek sincs műkörme.
2014. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Na megy a félremagyarázás :)

Azt persze, hogy megszabják bizonyos helyeken, hogy mekkora lehet, mekkora nem lehet a köröm, vagy milyen színekre lehet festeni, illetve ilyenre nem.

Na de ez a körömre vonatkozik. Nem arra, hogy műkörmöt kell csináltatni :D

Ha nekem két nap után lepattog a körömlakk, akkor meg egyszerűen valamit rosszul csinálsz :)

2014. márc. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
*neked :D már fáradt vagyok . . .
2014. márc. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%
Úgy látom, hogy a legtöbb hozzászóló nem veszi figyelembe az egyéni különbségeket. Szerintem a szolárium nem egészséges, ha túlzásba viszik öregíti a bőrt és csúnya is a túlzottan barna bőr, de pl. nekem ekcémám van, amire kifejezetten jó hatással van, ezért télen minimálisan használom a szoláriumot, így sokkal szebb a kézbőröm, emiatt igényesebbnek is tűnik, az arcomnak is ad egy halvány színt. A műszempillát feleslegesnek és néha röhejesnek is tartom, de lehet, h van akinek jól áll, én még nem találkoztam ilyennel. A szemöldöktetoválás, akinek szükséges biztosan szebbé teszi az összképet, mintha valakinek nincs szemöldöke. A műkörmöt én a magam részéről szeretem, használom, de nagyon rövid, szolid műkörmeim vannak, azért kell, mert szerintem csúnyák a körmeim. A hajamat festem, mert egy kicsit már őszül és azt kifejezetten igénytelennek tartom, ha valaki az ősz haját nem festi és mondjuk nem a 80 évesekre gondolok.
2014. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"két nap után lepattog a körömlakk, akkor meg egyszerűen valamit rosszul csinálsz"


Vagy, ha neked nem pattog le, akkor lehet, h nem mosogatsz, főzöl, takarítasz túl gyakran. Nem hinném h az említett tevékenységek rosszak lennének, bár nem nagy divat, tudom.

2014. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

De akkor a leghíresebb Hollywood-i színésznőknek és szupermodelleknek miért nincs narancsszínű bőrük, tetovált szemöldökük és műkörmük? Miért csak az ilyen magyar "celeb" nőknek? Alapvetően kinek mi a szép. Ha valakinek pl. egy Voksán Virág vagy egy Dundika a szép nő, akkor nyilván bejönnek neki ezek a cuccok. De a nemzetközi divat valahogy soha nem szól a legújabb műköröm trendekről, vagy a szemöldöktetoválás formákról.

Én is mosogatok és főzök és kopik is a lakk. De nem teljesen jön le, kb. 5 perc újrafesteni. Vagy tudtommal még a natúr körmöket sem büntetik.

És én a recepcióst nem nevezném értelmiségi munkának. Kb. ugyanazt csinálja mint a Tesco pénztáros, csak nagyobb fizetésért, elegánsabb környezetben.

2014. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!