Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért lett rossz állapotú a...

Miért lett rossz állapotú a bőröm, a tábor alatt? és mit tegyek, hogy ne forduljon elő megint?

Figyelt kérdés
előzményként csak annyit írnék le, hogy egy ideje nagyon meggyűlt a bajom a gyulladt pattanásokkal (kozmetikus csak rontott a helyzeten), és tele lett NAGYON durva hegekkel és foltokkal az arcom. de nagyon meg szerettem volna szabadulni tőlük, hiszen eddig is szörnyen éreztem magam miattuk, de azért a 4 napos táborba mégis csak szép bőrrel akartam menni, ezért az azelőtti hetekben, folthalványító pakolásokkal SIKERESEN, sokat javult a bőröm, aminek rettentően örültem! így olyan szép bőrrel mentem oda, amilyen csak nagyon régen volt. eddig minden nap a suliból hazaérve mindig bekentem az arcomat, így megakadályoztam a pattanásokat. addig még értem, hogy azért lettem a 4 nap alatt pattanásos, mert ott azért nem akartam magam kenegetni és arclemosót sem vittem (ami eddig hozzátartozott a mindennapi rutinomhoz), de csak azt nem értem, hogy mért lett foltos az arcom! komolyan, mintha a tábor előtti praktikák egyszerre csak semmit sem érnének, mert az arcom ritka rondán tele van pattanás utáni hegekkel, amik közül sok régi volt, de most megint látszott! mért lett hirtelen a semmitől megint foltos az arcom, és mit tegyek, hogy a legközelebbi tábornál ez ne forduljon elő?

2014. jún. 13. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Van egy tippem. Nem használtál fényvédőt az arcodra.
2014. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tényleg nem használtam... de ennyire károsak lennének a napsugarak?
2014. jún. 13. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. jún. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arclemosót azért minimum vigyél, az oké, hogy arcpakolásokkal meg kencékkel nem akarsz mászkálni mások előtt, de a napi kétszeri arcmosás szerintem alap, még a szép bőrűeknek is.

A napocska is elég káros tud lenni.

Egy táborban hajlamos az ember össze-vissza zabálni, édesség, chips, üdítők. Ha alkohol is volt, akkor főleg ne csodálkozz. Általában a megfelelő folyadékbevitel (=víz, nem üdcsi, nem sör) is el szokott maradni, az is szinte azonnal nyomot hagy a bőrön. Az alvási rutin is megborul, és stresszt okoz, hogy nem a szokott környezetben vagy. Ez mind csúnyán meglátszik a bőrön sajnos.

Egyébként milyen pakolást használtál?

2014. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

szódabikarbónát összekevertem citromlével, felraktam 20 percre. ez meglepően gyorsan javított a bőrömön.

egyébként köszönöm a válaszokat. :) alkohol nem volt, és próbáltam nem összeenni mindenféle károsat, habár a próbálkozás nem mindig volt sikeres...

2014. jún. 14. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!