Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítséget kérek! Tág pórusú,...

Segítséget kérek! Tág pórusú, zsíros bőröm van, főként a T vonalban, illetve néhol pattanásos az arcom, állam. Hogyan lehetne megszüntetni ezt? Csak gyógyszer lehet a megoldás?!

Figyelt kérdés

Bármilyen tapasztalat érdekelne, hogy ti milyen kezelésről tudtok/hallottatok, ami használ is.


Majd 8 évig szedtem/használtam különböző gyógyszereket, a teljesség igénye nélkül: Tenutan, Roaccutan, Skinoren, Duac, Zineryt, Bactroban, La Roche Posay és Vichy kozmetikumok... ja és persze a fogamzásgátlók. Annyit "nyertem" ezekkel (ami előtte sosem volt!!!), hogy most még kisebb májfoltok is csúfítják az arcom, orr-szem környékén, pedig már több éve, hogy utoljára szedtem valamit is.

Itt-ott néhány heg is van az arcomon, bár nem feltűnő, engem nagyon zavar. Tisztítom és ápolom a bőröm rendszeresen, mégsem javul, és nehezíti a dolgot hogy genetikailag is hajlamos vagyok rá.

Nagyon el vagyok keseredve emiatt, kezdek depressziós lenni. Odafigyelek magamra, a külsőmre, sportolok is, de mit ér mindez, ha csúnya az arcom. Félek, hogy nem fogok párt találni emiatt.


Ennyi év után már nem szívesen szednék gyógyszert, főleg, hogy különösebben egyik sem vált be, de csak ez lehetne a megoldás? A különböző kenceficék nekem nem használnak. Mégis hogyan lehetne megszabadulni ettől?

Kérlek titeket, ha bármit tudtok, írjatok!



2014. júl. 3. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne gyógyszert szedj, hanem vitamint. A DM-es vitaminok pl. nagyon jók, verik a márkás vitaminokat és nagyon olcsók! Én az A-Z Depot multivitamint meg a cinkes hajvitaminjukat szedem, de érdemes körbenézned, mert bőrvitaminjuk is van (Das Gesunde Plus a márkanevük). A hajvitamin a bőrnek is jót tesz egyébként.


Ne használj márkás, reklámozott arctisztítókat, mert lópikulát nem érnek, többet ártanak, mint használnak.

Natúrszappannal moss arcot vagy csak simán vízzel. Mert az arctisztítók kiszárítják a bőrt, amire a bőr úgy reagál, hogy gyorsan vissza akarja magát zsírosítani, így csak még zsírosabb lesz, mint előtte.


Létezik egy olyan kis csodaszer, hogy Spiritus Salicylatus. Ez egy alkoholos és szalicilsavas hámlasztó bőrmegújító cucc. A szaga valami borzalom, fojtogató, de valami csoda. Csíp, mint az istenharagja, de tényleg nagyon jó. Pattikat eltünteti néhány használat után, a hegeket behámosítja, a faggyútermelést szabályozza.

Összesen 3 összetevője van: víz, alkohol és szalicilsav, szóval nem mérgezed a bőröd fölösleges adalés meg illatanyagokkal.


Hidratálókrémből használj valami könnyűt, ne tömény, nehéz krémet. Ebből is keress natúrterméket.


Ezek mellett igyál rengeteg vizet (VIZET!!!), cukros üdítőket, energiaitalokat ne.

Ne egyél szemétkajákat, fogyassz sok zöldséget, gyümölcsöt.

2014. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vitamin és az egészséges életmód szép és jó... de van, amire nem hat.

Sajnos a tág pórus egy adottság. Ha rendszeresen elmész kitisztíttatni, akkor legalább nem lesz tele mindenfélével, kevesebb lesz a mitesszer és kevésbé tud begyulladni is, de összehúzni igazából nem lehet őket. Hasonló bőrtípussal rendelkezek, már a bőrgyógyász is megmondta, hogy csodát tenni ők sem képesek.

A párkeresés viszont nem ezen múlik, ha nem valami felszínes takonypócot akarsz mindenáron. :)

Ha nagyon zavar a dolog, marad az optikai tuning, sminkkel csodákat lehet tenni. A primer jó barátod lehet, sajnos a legtöbb nem túl jó a bőrnek, hajlamos mitesszereket okozni, de mivel egy ilyen bőrtípussal tényleg rendszeresen kell kozmetikushoz menni, sokat nem ront a helyzeten.

Egy hámlasztás valamennyit tud segíteni egyébként, AHA, BHA, de a rendszeres otthoni radírozás is jó valamennyire, a lényeg, hogy vékonyítsd a bőrt.

2014. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!