Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti hogy festitek magatoknak a...

Ti hogy festitek magatoknak a hajatokat?

Figyelt kérdés

Eddig volt ki fesse a hajamat, de már nem merem megkérni bizonyos okokból. Sok, dús hajam van, el swe tudom képzelni, hogy mindenhol be tudjam szép egységesen festeni. Ti hogy mertetek először nekiveselkedni? Nem szeretnék foltos eredményt. :/ Max a kezemmel tudom elképzelni, mármint hogy szétmaszatalom a hajamon, de hogy a kis kefével bénzzak... Úgy is lehet?

L22


2014. aug. 6. 02:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én hab állagú festéket használok és úgy csinálom, hogy:

1 - részekre osztom a hajamat, mint ezen a képen

[link]

De nem 6, hanem több kisebb részre, akár 10-12-re.


2 - a lenti részekkel kezdem (azokkal a tincsekkel, amelyek a nyaknál vannak) és fokozatosan haladok felfelé, hogy utoljára a homlokomnál lévő haj kerüljön sorra


3 - kibontok egy részt, rákenem a habot, jól beledolgozom az ujjaimmal, majd átfésülöm. Megnézem tükörben, hogy mindenütt be van-e kenve. A habot azért szeretem, mert könnyen eloszlik és könnyebb egyenletesen eloszlatni mint a krémet.


4 - ezt a műveletet ismétlem az összes tinccsel


5 - amikor már az összes tincs be van kenve, átfésülöm a hajam teljes hosszát és a maradék festéket (mindig hagyjál egy "maréknyit") rákenem a kifésült hajamra és belemasszírozom, pont úgy, mintha hajat mosnék. Hagyom 20-30 percig, utána lemosom. Kész :)


Nekem ez a módszer nagyon jól bevált, soha nem maradnak befestetlen részek. Nem is annyira macerás, mint amilyennek a leírás alapján tűnhet és nem is tart sokáig, mert a kis részekre osztott hajjal könnyű dogozni.


Remélem tudtam segíteni. Sok sikert a hajfestéshez :)

2014. aug. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást. :) Bevallom, már a hajfelosztás is durvának tűnik, tekintve, hogy nem látom a saját hajamat hátulról, meg alapból hátközépig ér. :D Na de valahogy csak megoldom, ezt a felosztos részt elraktározom emlékezetemben. :)

Köszönöm.

2014. aug. 6. 03:17
 3/6 A kérdező kommentje:
És az átfésülés azért kell, hogy lásd, maradt-e ki valahol?
2014. aug. 6. 03:19
 4/6 anonim ***** válasza:

A felosztásnak nem kell precíznek lennie, elég, ha középen szétválasztod, majd mindkét oldalon kisebb részenként felcsatolod.

Átfésülni azért szoktam, mert fésülésnél még egyenletesebben szétoszlik a festék és oda is jut, ahonnan esetleg lemaradt volna. Valamint azért is, hogy könnyebb legyen majd lemosni a festéket. Ha összegubancolódik a festékes haj, nagyon nehéz lemosni a festéket és utána a vizes haj fésülése is egy rémálom.

2014. aug. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy vizet is kevertem hozzá hogy kicsit hígabb legyen és a csapnál fejjellefelé lógatva a fejemet a tarkómra nyomtam egy adagot, meg a fejem tetejére is, és beledörzsöltem a hajamba mintha sampon lenne, aztán egy műanyag csattal feltűztem a festékes hajamat. A vállamról és a homlokomról egy szivaccsal letörölgettem a festéknyomokat. Vártam félórát és lemostam a kádba, megint úgy, hogy előrehajtottam a fejemet, és így fejjel lefelé mostam egyszer simán vízzel, aztán samponnal.
2014. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. aug. 6. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!