Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szabadulni a hennától, de hogyan?

Szabadulni a hennától, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sosem volt még kémiai festékkel festve a hajam, kb. 3 éve festem alkalomszerűen hennával és indigóval.

Mostanra viszont nagyon belefáradtam, hogy sosem olyan a hajszínem, mint amilyet szeretnék, sőt, mégcsak nem is fogja be mindenhol a hajamat.


Szeretnék tőle megszabadulni! Van közöttetek olyan, aki ráfestett kémiai festékkel? Nem szeretném megvárni, míg lenő, mert a derekamig ér. Ugyanezen okból levágatni sem szeretném.


Kérlek segítsetek, teljesen kétségbe vagyok esve! :(



2014. aug. 22. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen az eredeti hajszíned?
2014. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pedig a lenövesztés a megoldás :/ a henna rosszul reagál a vegyi festékekben található fémsókkal , ezért nem lehet ráfesteni :/


-egy szintén 3 éve hennázó-

2014. aug. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

kb. ilyen az eredeti:

[link]

[link]


ha újrakezdhetném, biztos, hogy soha többé nem nyúlnék hennához :(


2. válaszoló, te elégedett vagy?

2014. aug. 22. 14:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már 5 hónapja nem festettem, most növesztem le a hennát. Nálam annyira nem is látszik a lenőtt rész. Én is szeretnék ráfesteni kémiai festékkel, de eddig még nem mertem.

Én a hidrogénről hallottam és olvastam rossz dolgokat, hogy hennát szőkíteni nem nagyon lehet, vagy be sem fogja, csak a lenőtt részt (az meg hogy néz már ki), vagy narancssárga lesz. Szóval én világosítani nem merném hennázás után.

Még várok kb. egy hónapot szerintem (biztos ami biztos) de aztán tényleg befestem. Majd leírom milyen lett, ha nem felejtem el.

2014. aug. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyit, hogy én elégedett voltam a hennával, mert a hajam állaga nagyon jó volt tőle. Soha nem volt annyira fényes, egészséges, mint hennázottan. De sajnos minden festés után kicsit sötétebb lett, pedig indigót sem használtam. Szóval én azért szeretnék váltani, mert a sötét haj nem áll jól. Vöröset szeretnék továbbra is, csak egész picit élénkebbet, világosabbat.
2014. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En csinalta olyat, is h festekre hennat, es forditva, hennara festettem. Az ég vilagon semmi baja nem lett a hajamnak. Csak annyi h festes utan egy ideig gyorsabban zsirosodott. Amugy a henna meg nagyon szaritotta. Kb 2szer festettem feketere henna utan, ugy 8-9 honapja volt mind ez, es a festek kikopott kb 95% a henna 80%ban. Szoval egy nagyon kicsi voroses fenyu barna most, kb mint az eredetim. Ha tudod h a henna 100%os tiszta volt, nem volt benne kemiai szer akkor nyugodtan rafesthetsz. Azert ha nagyon aggodsz varj par hetet vele.
2014. aug. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ, hogy milyen színűre szeretnéd festeni. Amíg hasonlóra, vagy sötétebbre, mint a mostani szín, addig nem nagyon lehet baj. De ha világosabbra akarod, az macerásabb. Egy barátnőm szőkítette a henna vörös haját, és 4-5 alkalommal kellett csinálnia, de még akkor is sárgás maradt. Ráadásul a haja eléggé tönkrement a hidrogéntől.

Én mindenképpen várnék a kémiai festékkel legalább 3-4 hónapot, vagy amíg már hajmosáskor nem jön ki semennyi szín a hajból. És akkor is először próbatincset festenék.

2014. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2014. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat!


Utolsó, olvastam ezt a kérdést, de minél több személyes tapasztalatra lennék kíváncsi, lehetőleg frissekre is.


A bionomos Berni-féle natúr hennát használtam és 1x-2x festettem Khadi festékkel, de az is tiszta termék.


A hajam állagával én is elégedett vagyok az első festés óta mindig. Első pár alkalommal feketére festettem hennával és indigóval, de az indigó mindig nagyon hamar kikopott és egy idő után már nem fogta be a hajam.

Most a töve már a sajátom, alatta kb. az államig vörös(es), a vége pedig sötétbarna (igazából átmenet csak a sötét résznél van, a lenövés nem látszik). Az lenne a cél, hogy egyforma sötétbarna legyen mindenhol, de ezt már nem hennával fogom kivitelezni.

Most úgy tervezem, hogy kivárok és januárban próbálok kémiai festékhez nyúlni, először természetesen próbatinccsel.

2014. aug. 26. 10:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó, azért ne úgy állítsuk már be a dolgot mintha a henna lenne itt maga az ördög. A hennával semmi baj sincsen, ezeket a dolgokat, amikkel neked bajod van, mind világosan leírják sok helyen így simán el lehet dönteni, hogy vállalod-e, mielőtt belekezdenél. Én így tettem és 100% meg vagyok elégedve.
2014. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!