Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borzasztóan dühít már ez a...

Borzasztóan dühít már ez a dolog, adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés

Minden reggel,amikor felkelek,annyira zsíros az arcom,hogy egyszerűen undorító.Napközben is elég hamar zsírosodik.Nagyon mitesszeres,pattanások is vannak.De alapozóv nem nagyon tudom elfedni,mivel a bőröm zsíros állagától lejön az alapozó,és a korrektor sem hosszú életű a bőrömön. Kipróbáltam már kismillió féle bőrápoló szert: tonik,micellás víz,egyéb lemosók,hidratáló krémből is már többfélét használtam,rendszeres arcdörzsizéssel is próbálkoztam (ezek a pici gyöngyök,nem jut most eszembe a neve),de semmi sem segít.Járok kozmetikushoz,amikor ő kitisztít,akkor legalább nem annyira pattanásos meg mitesszeres a bőröm,de ugyanúgy zsírosodik.Cukros üdítőket nem iszom,kenyeret ritkán eszem,tejet sem iszom,meg a süteményt is nagyjából kerülöm,de a vasárnapi ebédnél azért mama sütijét nem tudom visszautasítani..:D Sok vizet iszom,minden nap sportolok,nem vagyok elhízva.Ha már itt tartunk,a hajam is nagyon gyorsan zsírosodik:(

Köszönöm a válaszokat,egy elkeseredett 15éves lány



2014. nov. 23. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Szalicilsav/alkohol tartalmú tonikot használj (egyik se szép összetevő, szárítják kicsit a bőrt), aztán érdemes mattító sminkalapot feltenned (én még nem találtam meg a tökéletest, de kezdetnek szerintem a catrice egész kellemes, de krémmánián ellenőrizheted a dolgokat) VAGY mattító krémet használni (a nivea nagyon rossz, azt nem érdemes, de sok márka gyárt ilyet), aztán jöhet az alapozó (lehetőleg az is legyen mattító, de semmi esetre se "illuminating" - mert az csak még jobban fénylik) és utána valami extra matt púdert használj (nekem eddig legjobban az essence all about matt préselt translucent - fehér - púdere vált be, csak óvatosnak kell lenni az adagolással), vagy pedig ilyen mattító lapocskákat - én inkább a púderre szavazok.

Az arctisztítóidat is úgy válogasd össze, hogy lehetőleg legyen benne szalicilsav (mitesszeres/pattanásra bőrre valókat keress), és az arcradírodnak is hasonlónak kell lenni), a micellás víz ezen nem fog segíteni...a hidratáló krémed víz bázisú legyen (ne zsíros, mert az csak még jobban zsírosítja a bőrödet, de azért télen ne hanyagold a hidratálást, mert szüksége van rá a bőrödnek).


Az egészséges étkezés és a sport az jó, de ha a bőröd zsíros, akkor ezek nem fognak rajta változtatni (bár legalább rosszabb se lesz tőle...)


A haj zsírosodására...hát minél ritkábban moss hajat, az segít (persze azért nem kell igénytelenül kinézned), egy-egy nappal told ki a hajmosásokat, használj száraz sampont, vagy hintőport...


Sajnos ezek csak átmeneti megoldásokat nyújtanak, a hajmosást nekem se sikerült teljesen megoldanom, eddig naponta mostam, most meg két naponta, de én is ugyanebben a cipőben járok/jártam, és nekem ezek a módszerek segítettek nagyjából helyrerakni a bőrömet...(A mitesszerekre pedig ilyen lehúzható mitesszer maszkokat használtam, és látványosan kevesebb volt utána belőlük...)

Ezenkívül szerintem kérd ki a kozmetikusod tanácsát azt illetően, hogy milyen arctisztító/hidratáló termékeket használj, hogy ő miket ajánl! :)


20L

2014. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

15 éves vagy, sajnos, nem sajnos ilyenkor javában tombolnak a hormonjaid. Ilyenkor teljesen mindegy mit kensz magadra, szikrányit sem változtat általában.

A legrosszabb amit tehetsz, ha szétszárítod - például szalicilsavval. Bőrgyógyász-kozmetológus véleményét kikérheted, vényköteles termékek között vannak hatásosabb szerek. Próbáld meg kerülni a szárító kencéket, vagy legalábbis limitáld a pattikra a használatát.

Azt is gondold végig, hogy mielőtt lecseréltél egy-egy terméket, biztos vártál-e 2-3 hónapot, mert azonnali hatás igazán van, kell nekik néhány hét. Samponból sem biztos hogy a zsíros hajra való jó, mert azok is nagyon szárítanak.

Pár évet öregszel és elmúlik a probléma talán magától is, főleg ha tartod az egészséges életmódot. :) Addig használj mattító kendőt és nap közben néha itasd fel a felesleges zsírt - ez nem bántja a sminket sem. Nap közben egyszer átpúderezed, ez tényleg semmi erőfeszítést nem igényel, és egész nap vállalható marad a sminked is. A sminktermékeken pedig ne spórolj, vannak speciálisan problémás bőrre kitaláltak, persze nem a drogériában fogsz rátalálni. Patikában érdemes mintát kérni - kozmetikumokból is inkább itt válogass. Tényleg nem olcsóak, de ég és föld a különbség. Úgyis jön a karácsony, meg lehet venni több márkánál mintacsomagokat is egész olcsón.

2014. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!:)
2014. nov. 23. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem van egy kis praktikám ami nekem bevált... szóval ez azon alapul, hogy neked ugye sok zsírt termel a bőröd vagy hogy is fogalmazzak... Rákentem egy kis Bebe vagy Nivea ZSÍROS krémet.... Igen zsírosat ugyanis: ha a bőröd túl zsíros lesz amire a krém is rásegít a tested autamitukan elkezdi magát szárítani ergo szárazabb bőröd lesz elenyésző számú és méretű pattanásokkal :)
2014. nov. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is zsíros Niveát használtam egy ideig,de borzasztóan zsíros volt a bőröm kinézete,semmi sem változott:(
2014. nov. 30. 15:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ez most furán fog hangzani de 15 vagyok és túl vagyok a pattanásokon :) ennek az az oka, hogy míg mások 12-14 évesen pattanásosodnak, ellenben én 8 évesen, és 9 évesen voltam először kozmetikusnál. Elég rossz volt h még gyerek voltam és este pakolásoztam az arcom meg anya is segíteni próbált mert látta h nagyon zavar, sokan csúfoltak emiatt :( (most nekem vége és a csúfolók pattanásosak :) ) mindenképpen valami arcszappant használj, arctonikot, és éjszakai krémeket. Most ez kicsit fura lesz de higyj nekem :) "jegeld" az arcod. Leszárítja a pattanásokat és emellett a zsíros bőr is (félig) felszívódik. :)

Remélem segíthettem :))

2017. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!