Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől zsírosodik a mellkasom...

Mitől zsírosodik a mellkasom a nyakam az arcbőröm a fejbőröm és miért jár sok pattanással?

Figyelt kérdés

Olyan érdes a bőröm , olyan kitágultnak tűnnek a pórusaim, és estére ragad a zsírtól a mellkasom a nyakam az arcom a hajamról nem is beszélve.

A hajam 3 napig bírja hajmosás nélkül de a harmadik nap este már úgy néz ki mintha vizes lenne a zsírtól.

A mellkasomon a nyakamon az arcomon és a fülem háta mögött is pattanások vannak.

Van mikor felébredek reggel és tükörbe nézek apró fehér megkelt pattanásokkal vagyok tele, de van olyan is ami iszonyatosan piros de nem lehet kinyomni.

El van színeződve az arcom pirosas árnyalatom van a sok pattanástól és már hegektől, a szeplők mellett, szóval irtó rondán nézek ki, és ápolatlanul.

Hiába mosom szappannal, akkor is pattanásosodik.

Van arcradírom de fogytán van ezért ritkán szoktam használni.

Lehet hogy valamilyen krémmel kellene kenynem a zsíros felületeket?



2015. máj. 11. 12:51
 1/4 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzá fűznék a mondani valómhoz hogy már kb 1 éve nem festetem a hajam azóta van ilyen haj zsírosodási problémám.

De muszáj voltam abba hagyni mert a hidrogén nagyon megroncsolta a hajamat.

Arra gondoltam hogy esetleg ismételten befesthetném a hajamat valami nem túl feltűnőre az eredeti hajszínemhez hasonlóra csak hogy egyszínű lenne az összes hajam.

Mert most nagyon tirke tarka.

Esetleg javítana valamit a haj zsirososdásomon?

2015. máj. 11. 12:57
 2/4 anonim ***** válasza:

A festés nem old meg semmit, csak kiszárítja a hajat max, ezért tűnik kevésbé zsírosodónak. Elsősorban az egészséges életmódra kéne odafigyelni, mert az a legfőbb dolog, a szép bőr alapja. Után jöhetnek a külső szerek, ápold bio termékekkel, és ne szappant használj arcbőrre sose, hanem természetes arclemosót. Bőrradírból ne boltit hanem házit, pl tengeri só vagy cukor mézzel keverve. És csak heti egyszer, finoman, különben többet árt mint használ ha felsérti a bőrt.

Tudom ajánlani még a BHA krémeket is, az jó pattanások, hegek, mitesszerek, tág pórusok ellen is, és mindig használj minimum 30-as fényvédő krémeket ha elmész otthonról. Mert a nap sokat árt a bőrnek, a szeplők is attól jönnek ki, a pattanások helye is beleéghet a bőrbe könnyen ha nem véded a bőröd.

2015. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha tarka a hajad akkor nem árt eredetire visszafesteni... de valami kímélő festékkel, fodrászkellékesből. És ott vehetsz megfelelő zsíros hajra való sampont, balzsamot is. Jobbak mint a drogériás cuccok.
2015. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem el kellene menned bőrgyógyászhoz. tuti, hogy sokat tudna segíteni.
2015. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!