Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a pattanásaimmal?...

Mit kezdjek a pattanásaimmal? Semmi sem használ!

Figyelt kérdés

Kb. már másfél éve hogy küzködök velük.Ha most elárulom a korom ,biztosan azt mondjátok ez természetes csak várjak amíg elmúlik,az is,mert 15 vagyok,de egyszerűen nem bírom már ,hogy egyedűl az én homlokomon már ma-holnap több pati lesz ,mint az egész emberiség bőrének.Nagyon szeretem ezt a helyzetet..különösen,hogy nem kicsi lapáttal tesz még hozzá az amúgyis ronda kűlsőmhöz.


Én megpróbáltam ténleg!Először egy Protex nevű szapannal kezdtem mosni az arcom,(érdekes,hogy az arcom teljesen pattanás mentes,csak a homlokommal van baj,de az elég!)ami antioxidáns hatású és egyben szárította is eléggé a bőröm,(szárításon kívűl semmi jó)utána használtam kétféle arc tonikot de furcsa mód úgy láttam,hogy rá egy-két napra a használatuk után mintha még jobban ki jöttek volna a patik,anyum azt mondta nem biztos ,hogy ezektől de miután elmentünk egy kozmetikushoz,ő elmondta,hogy ne nagyon használjak ilyen tonikokat ,főleg ne ilyen bőrre,mert rengeteg "feltúrbozott" anyag van benne,ami csak ront a bőrömöm.Ok. Egy ideig hagytam az egészet,próbáltam nem hozzányúlni a homlokomhoz,merthogy nehezen állom meg,hogy ne nyomkodjam ki őket.Rengetegszer sebeztem már össze mérgemben.Majd felkerestünk egy bió boltot és megvettünk egy jó drága ,kammillás biószappant,ami(elvileg) pont a pattanásos,zsíros bőrre való.Használtam reggel,este.Rontott.Túl gyakran használtam? Már azt se merem használni újabb pénzkidobás csak.Most egy Gerovital Plant hidratáló tonikot használok a kozmetikus ajánlásával.Szerves havasi gyopár kivonat van benne,védi és nyugtatja a bőrt..elvileg!

Nagyon félek hiszen megint új osztály,új közöség és annyira félek,hogy kicsúfolnak a homlokom miatt.Mit tegyek? Tudom,hogy mindenkinek más bőre va,mindenkinek más hat de úgy érzem nekem aztán semmi sem tud segíteni. Most bánatomban megint sebesre nyomkodtam. Kérem valaki adjon hasznos tanácsokat vagy bármit, ami még segíthet!

Köszönöm előre is!



2015. aug. 17. 09:08
 1/4 anonim válasza:
A bőrgyógyász biztos feltudna írni neked vmit ami tényleg használ, az összes barátnőmnek ugyanazt a szert írta fel és mindenkinek látványosan javult úgy kb 2 hét alatt, de ha valamiért mégsem mész el akkor javasolhatom a dermofil pasztát nekem ez az egyedüli krém ami használ és nem az orvos írja fel.Egyébként még igyál sok vizet és ne egyél egészségtelen ételeket és ha olyat használsz az arcodra ami szárítja a bőrt akkor hidratáld is vmivel a bőröd mert elvileg ha kiszárad az is elősegíti a pattanások kialakulását.
2015. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az fura, hogy csak a homlokodon van. Nem lehet a hajadtól? Van frufrud? Nem lóg oda a hajad?

Szerintem semmiképpen se szedjék gyógyszert, a bőrgyógyászok azt szoktak felírni, durva antibiotikumokat, amik tönkre vágják a szervezetet.

Ezeket a csodaszereket is hanyagold. Az se jó, ha össze-vissza mindent rákensz.

Menj el egy gyógyszertárba és ott kérjél valamit.

Én is sok mindent kipróbáltam. Gyógyszertárban vettem a drága Vichy krémet. Ott mondta egy gyógyszertáros, hogy ezek semmit sem érnek. Sőt, semmi sem ér semmit, amit recept nélkül, drogériában, bioboltban lehet kapni. Pont azért vásárolható meg bárhol, mert nincs benne hatóanyag. Egy krémet ajánlott, ami sajnos szintén antibiotikumos, de azért mégsem olyan durva, mint egy gyógyszerkúra. A háziorvosom felírta. Azt használtam, segített. Bár amikor abbahagytam, akkor újra kijöttek.

Szerintem csak simán megfelelően ápold a bőröd és el fog múlni idővel.

Illetve, ha a hajadtól van, akkor azt hord máshogy.

2015. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Manna szappant próbáltad már? Nekem brutál pattanásos a bőröm, akármit csinálok 1-2 mindig van az arcomon. Én is sok kenceficét kipróbáltam, nekem a Manna szappanok használtak eddig a legtöbbet, lényegesebben kevesebb pattanásom van, pedig még csak két hete használom! Szerintem egy próbát megér, és az a legjobb benne, hogy csak természetes anyogokból készül. www.manna.hu én a problémamentes bőr csomagot rendeltem meg. Gondold át! 22/L
2015. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,van frufrum de nem olyan,ami az egész homlokom eltakarja hanem olyan,ami csak félig.Gondolltam én is erre,hogy ettől lehet,mert a kozmetikus nő is mondta és célzott is arra,hogy megkéne szabadulnom a frufrutól.Aztán eszembe jutott,hogy a frufrum elött is pattanásos voltam pont ezért is vágattam magamnak ilyen frizurát,hogy legalább félig eltakarja.Persze amikor csak tudom,pl:vakációban ,meg otthon mindig félrecsatolom vagy hajpántot teszek,hogy szellőzön de semmi.. szerintetek mitől lehet még pattanásom?Vagy csak lehet,hogy ilyen rossz a bőröm?
2015. aug. 18. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!