Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyszerre száraz és pattanásos...

Egyszerre száraz és pattanásos bőrre milyen megoldások lehetnek?

Figyelt kérdés
Elfogadok életmód, arcápolás vagy bármilyen tanácsot, csak használjon!
2015. okt. 2. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Én talán a DM-ben vagy a Tesco-ban vettem egyszer finomítatlan (a finomított főzéshez való) kókuszolajat. Nagyon jó kókuszos illata van, de tehetsz bele pár csepp levendula-(illó)olajat is. Kitisztítja a pórusaidat, úgyhogy pattanás ellen nagyon jó, és felpuhítja a bőrödet. Nekem bevált, fele olyan drága, mint valamilyen krém és ha megfelelőt veszel, akkor teljesen természetes anyagokat tartalmaz. Egyébként hajpakolást is lehet belőle csinálni, nagyon szép fényessé teszi a hajat (mint a reklámokban:D), de ha neked nem tetszene, akkor kipróbálhatsz krémeket is, a patikában kaphatóak általában nem olyan műk (vény nélküliek), vagy vannak ilyen tapaszok, amik állítólag tisztítják a bőrt, de nem ajánlom, mert egy-két hét után viszont száraz lesz tőle és hámlani kezd vagy viszket.
2015. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ami a legfontosabb, hogy nagyon sok vizet igyál! Csodákat művel a bőrrel! Ne egyél túl zsíros, olajos ételeket (kerüld az olajos magvakat)! A szárazság nagy valószínűséggel vízhiány miatt van, legalábbis akkor, ha mellette zsírosodásra is hajlamos a bőr. Szerezz be egy arcradírt, micellás vizet és tonikot, ezek nagyon sokat segítenek, de konkrét terméket sajnos nem tudok mondani, mert mindenkinek más a legjobb. :) Ha kicsit ódzkodsz a sok kis kence-ficétől, akkor a fekete szappan, amit nagyon ajánlok. Természetes anyag, nagyon szépen leszárítja a pattanásokat, egy-két hét használat után nekem már nem is fénylett a homlokom és nem szárítja ki a bőrödet.

Egy jó arcradírt azért javasolnék, mert nagyon szépen ki tudja tisztítani a pórusaidat, általában én finom szemcséjűeket szoktam használni, ami nem sérti fel a bőröm (ha érzékeny a te bőröd is, semmiképp ne egy durva, nagy szemcséjű arcradírt vegyél!), a micellás víz meg azért jó, mert az is tisztít, de nem kell vele annyit kínlódni, mint egy radírral vagy tisztítókrémmel, csak vatta és átdörzsölöd a fejed, reggeli rohanásnál nagyon praktikus. :)

De mindenekelőtt SOK VÍZ! Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ja és ne használj alapozót, inkább BB krémet, abból nekem a NÍVEA volt a legjobb, mert abszolút bőrbarát. Remélem, tudtam valamit segíteni.

2015. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen bőrtípusom van. Már gyógyszert akartam feliratni orvossal, mikor megtaláltam a Herbline termékeket (Jesszus, egy úgy hangzik, mint egy reklám :D).

Elég sok termékük van, arctisztítótól kezdve bőrradíron át nappali krémig bármi, ami az arctisztításhoz szükséges.

100%-ban természetes összetevőkből áll. Én akne krémet, pórus összehúzót meg nappali krémet vettem kb. 1,5 hete. Nem mondom, hogy semmi nincs az arcomon, de olyan szép lett tőle a bőröm, hogy már smink nélkül is utcára merek lépni :D

Vannak még pattijaim, de látványosan jobb a helyzet. Az akne krém meg a nappali krém nagyon jó. Sajnos a pórusösszehúzó nem csinál semmit (legalábbis nekem), de a másik 2 nagyon hatásos, csak ajánlani tudom. 2500 ft körül van, internetről tudod megrendelni, vagy a pici tégelyes változatot bioboltban is meg tudod venni. Nekem akne krémből a pici van, minden nap használom, és még egészen sok van benne. Szerintem egy hónapig elég lesz :)

2015. okt. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!