Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért történhetett, hogy nem...

Miért történhetett, hogy nem fogta be rendesen a hajam?

Figyelt kérdés
Először a szőkítő nem csinált semmit a festett sötétbarna hajammal, egy árnyalatot sem mozdított rajta! Amikor felkentem a festéket, talán az fakított és barnított rajta valamennyit, a töve viszont az ígért 5.21-es barna helyett kb. 6.31-es ocsmányság lett, nem fogta be rendesen! (8-as volt a töve, fölötte 3-as a lenőtt tő, fölötte a többi 2-es). Zuhanysapit is tettem föl, mert hűvös volt a fürdőben, az alatt viszont kellően átlangyosodott, szóval az sem lehet a baj. Amit még csináltam, hogy 2-2 csepp argánolajat kevertem a szőkítőhöz, meg a festékhez is, de ezt máskor is csináltam már. Mi lehetett a baj?
2016. febr. 4. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan hogy csináltad? Milyen szőkítőport és hány %-os oxidálószert kevertél össze, mennyi ideig hagytad a hajadon? Utána a festék hány %-os oxival lett kikeverve, hány percig volt a hajon?
2016. febr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy nem értesz hozzá, nem vagy fodrász...
2016. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
5g szőkítőpor volt 6%-os oxival 15 percig a hajam hosszán. Semmi. A festék bolti volt, L'Oreal Préférence 5.21 gyöngyfekete vagy ilyesmi névvel, asszem 25 perc volt a hatóidő.
2016. febr. 4. 20:56
 4/6 anonim ***** válasza:
5 g nagyon kevés egy egész haj kezeléséhez. Fóliába kellett volna tenni vékony tincsenként a hajad (bár attól is függ, milyen hosszú). Még a hármas oxi is megmozdítja a festéket, úgyhogy biztos a technikával volt baj.
2016. febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az államig sem ér a hajam. És már ugyan kidobtam a csomagolást, de azt hiszem 5g por volt, 50ml szőkítőkrém, és 50ml 6-os oxi. Én ehhez csak 2 csepp olajat adtam, de ez még sosem zavart bele semmilyen fajtájú festékem hatásába. A hosszra kentem fel tincsenként, a tövén csak 3 percet volt kb. mert az nem olyan rég volt festve, a szöszi részen meg nem is kellett volna szívni: az a rész eperszőke lett, a festék halványsága talán magyarázható ezzel, a hosszát viszont nem értem. A bolti festék többet fakított rajta, mint a szőkítő keverék :/ de a legvége még így is étcsoki színü. Olyan mint egy fordított ombre :) tetszik, csak nem az amit akartam.
2016. febr. 5. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, szóval ez egy lakossági világosító hajfesték volt, amihez szőkítőport is kell keverni? Hát én ettől nem várnék sokat, ez nem professzionális holmi. Ilyen macerásabb dologra nem alkalmasak. Ehhez fodrász szakértelme és anyaga kell.
2016. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!