Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen lehet a bőrtípusom ha...

Milyen lehet a bőrtípusom ha a bőröm rendszeresen hámlik de én zsírosnak érzem? 16/L

Figyelt kérdés
a bőröm sokszor piros foltos,pattanásos,sebes én zsírosnak érzem de hámlik közben eléggé ami a hajamnál sokszor úgy néz ki mintha nagyon korpás lennék

2016. márc. 1. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szárítod valamivel a bőrödet, krém, tonik vagy valamilyen termékkel? Mert ha minél jobban szárítod annál jobban zsírosodik, mivel a bőr próbálja pótolni az elvesztett nedvesség tartalmát. Tehát ha nagyon zsíros, akkor ne szárítsd semmiképpen sem. A sebek gondolom én a pattanások után maradnak. A pirosság pedig lehet érzéknység miatt is, vagy valami fertőzéstől is.
2016. márc. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen arcápolási termékeket használsz? Ennek ismeretében többet tudnánk mondani.
2016. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ha ennyire összetett a probléma, akkor bőrgyógyász mindenképpen! Esetleg gyógyszeres kezelés mellett néha kozmetikus tisztítsa ki a bőrödet!
2016. márc. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Zsíros bőr, vízhiánnyal. Esetleg korpás szeborreás.

Gondolom benyalod a sok hülye marketingszöveget, hogy a szuper pattanástalanító kencék majd csodát tesznek, meg a zsíros hajra való samponok. Hát azt sajnos nem, de legalább szárítják és irritálják a bőröd. Az elhalt hámsejtek pedig csak még több problémát okoznak.

Belsőleg fontos a táplálkozás, vitaminok, ásványi anyagok pótlása, folyadékfogyasztás. Külsőleg kerüld az irritáló, szárító hatású termékeket. Az illatanyagok, színezékek, az alkoholszármazékok nagy része, a szulfátok, habzóanyagok, tartósítók mind rossz hatással lehetnek (és még csak nem is teljes a felsorolás). Próbáld kerülni ezeket egy ideig, hátha javít a helyzeten.

2016. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Zsíros, vízhiányos bőrre tippelek, nekem is ilyen. Amiatt van hogy nem iszok elég vizet. Na meg az étkezésem is egészségtelen. Szóval esetemben ez nem csoda.
2016. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
arctonikot és garnieres arckrémet használok rá semmi mást és köszönöm a válaszokat
2016. márc. 2. 17:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Vízhiányos. Ajánlom Tajti Ildikó weboldalát, minden alapot leír a minőségi bőrápolásról.
2016. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket olyan kérdés még van bennem hogy vizhiányos bőrre mit kéne tennem ebben segítséget tudna valaki nyujtani?
2016. márc. 2. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!