Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A gyakori hajmosás, vagy a...

A gyakori hajmosás, vagy a haj copfba kötése károsabb?

Figyelt kérdés

Egy nagyon rosszul sikerült hajvágás óta szinte már görcsösen szeretném felgyorsítani a hajnövekedésemet, türelmetlenül várom, hogy végre elérjem a kívánt hosszt, de nagyon lassacskán haladok.

Jelenleg a hajamat 2 naponta mosom, ami azért elég gyakori, rengeteg hajnövesztést elősegítő tippet olvastam, és ezek között bizony szerepel, hogy a hajmosás gyakoriságát igyekezni kell leredukálni. Korábban eszerint cselekedtem, 4 napig húztam, de ezzel az volt a problémám, hogy a hajamat már sokszor a második napon is össze kellett kötnöm kontyba, vagy copfba, mert vagy annyira rosszul állt, vagy elkezdett zsírosodni. Ennek következtében viszont nap végére a fejbőröm nagyon szokott fájni. Nem véletlen, a szoros copfok is tiltólistán vannak, ha az ember egészséges hajat szeretne növeszteni.

Nem tudom melyikkel károsítom kevésbé a hajam. A hajmosások előtt, ha van rá időm, ricinusolaj-pakolást szoktam a hajamra kenni, és a hajmosást követően soha nem szárítom a hajam. Minden törődés ellenére a hajam száraznak mondható, sajnos sok töredezett szálam van, ami ellen nem tudom már, hogy mit tehetnék.

(a hajamból 2-3 havonta 1-1 centit levágok, Varga sampont használok, ricinusolaj-pakolást alkalmazok, kókusz- és olívaolajjal is szoktam kombinálni.)


Tehát a kérdésem lényege az lenne, hogy szerintetek folytassam a gyakori hajmosást, vagy ritkábban mossam, de olyan áron, hogy muszáj copfba kötnöm?

Köszönöm a válaszokat!


2016. ápr. 20. 19:40
 1/6 anonim válasza:
0%
Ne mosd olyan gyakran,mert az káros. Előbb-utóbb ki fog tőle hullani a hajad!
2016. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első, levezeted logikailag?
2016. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő árt, de máshogy. A túl gyakori mosás azért rossz, mert lemosod a bőr természetes faggyúrétegét, ezért még több és csak egyre több termelődik, ettől lesz olyan hamar zsíros a haj. A szoros copf pedig húzza a fejbőrt, hosszú távon hajhullást és fejfájást is okozhat. Igyekezz ritkítani a mosásokat (fokozatosan, hogy hozzászokjon a bőröd az új rendhez), és ne húzd annyira szorosra a copfot. A nap folyamán időnként engedd ki a hajadat és masszírozd át a fejbőrödet.
2016. ápr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a tupírozást javaslom, azzal 1-2 napot simán lehet húzni a hajmosáson alapból, és nem is lesz olyan lapos a hajad. Nekem hátközépig érő hajam van és így elég 4 naponta mosnom. :)


23N

2016. ápr. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Száraz hajra nagyon jó az argàn olaj , nekem a fodrászom ajanlotta próbáld ki en minden mosás után bekenem vele? De nem kell sok!
2016. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A copfozás biztos kitépkedi a hajszálaidat (sajnos nekem is így tűntek el a hajszálaim egy jó időre a halántékomnál - azóta szerencsére visszanőttek :D), meghalhat pár hajhagymád is, és egyébként vannak mindennapi mosásra szánt samponok. Mondjuk tény, hogy azért mindennapra használható, hogy minél gyakrabban (gyorsabban elhasználd és) megvedd újra :DDD Amúgy mindennap mosom, nem tapasztaltam nagymértékű zsírosodást és hajhullást sem.
2016. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!