Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilátort használók, nektek...

Epilátort használók, nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Még friss epilátorozó vagyok kb két hete vettem egy 21 csipeszes braun epilátort ami olyan 14000 Ft volt, nem is a legdrágább és nem is azért a legvacakabb. Arra lennék kíváncsi, hogy van e tippetek h ne legyen olyan érdes a lábatok miután epiláltatok, mert nekem így is azért maradnak benne ilyen kis fél szőrszálak, a másik, h ez idővel javul ha gyengül a szőr? Én olyan 4 évig használtam folyamatosan borotvát és kb naponta kellett borotválnom a lában ha nem akartam h borostás legyen, ezzel a géppel viszont az alja máris nem olyan erős és nem kell naponta foglalkozni vele de én hetekről hallottam. Mi a tapasztalat, jobb lesz vagy nem, ilyen marad e vagy sem, vagy csak meg kell várni amíg az összes eddig borotvált szőrt egyszer legalább epilálom? (ui. 17 vagyok azért még a hormontultengés időszakában)

2016. jún. 7. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kb 2 éve epilalok. Azért tértem át mert már nekem is naponta kellett borotválni és elegem lett.

Nálam már van 1-2 olyan hely ahol kikopott a szor,kb 2 hetente szoktam de még akkor sem feltűnő csak engem minden szőrszál zavar. Előfordul hogy benő a szőr ezért en ajánlok előtte radírkzást. A lidlbe már egesz jó áron lehet kapni.

Amúgy én a hónjamat is epilálom,bár az elején nagyon nagyon fájt,ma már nem is ezren. Nagyon puha,gyenge szőr nő ott is.:) mindenképp megéri a macera. A bőröd meg ki fog simulni,ha megszokja. Nálam legalábbis így volt.

2016. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%
Nekem nagyon nem vált be. Ha érdes epilálás után is akkor a szőrt eltépte, nem ki. Ez főleg akkor fordul elő ha zuhanyzás/fürdés után epilálsz, akkor könnyebben eltépi a szőrt mert sérülékenyebb olyankor. Ez még csak kiküszöbölhető, de nekem 1-2 hónap epilálás után gyulladt szőrbenövéses lett az egész lábam. Ezen nem segített se a radírozás se az aha savas krémek, se semmi más amit bőrgyógyász ajánlott. Sebes, heges azóta is a lábam, pedig már fél éve abbahagytam, alig akar elmúlni. Rémesen néz ki a lábam jelenleg emiatt. A szőr nekem gyorsan nő, így epilátort is 2-3 naponta kellett használni. Nem gyengült tőle. Akinek alapból gyenge, lassan növő a szőre annak lehet jó az epilátor. A durvább szőr könnyebben benő. Gyenge meg nem lesz, az a genetikán múlik. Mindig olyan nő ki amilyen volt eredetileg is.
2016. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megértem, szeretnék hinni az első kommentelőnek, a másodikat illetően a genetikát értem, de arra azért emlékszem h mikor kedtem a borotválást nem volt ilyen durva a szőröm, főleg a bokámnál, ottm még ha le is borotváltam is látszott alatta szőr gyökere és olyan volt mintha nem is csináltam volbna semmit.
2016. jún. 8. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!