Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Göndör hajúak, mit kezdtek a...

Göndör hajúak, mit kezdtek a hajatokkal?

Figyelt kérdés

Én egyáltalán nem szeretem, kiengedve soha nem hordom, ha göndör. Viszont mindig vasalgatni is macerás, egyrészt mert amint éri egy kis pára, rögtön összeugrik, másrészt nagyon kevésnek tűnik kivasalva, ezért sem előnyös (eléggé hullik is, de ez göndören nem látszik). Tehát folyton kontyba fogva hordom, mert ezt az összevisszaságot ugye lófarokba se lehet fogni, mindig tele van csatokkal a hajam, mert a babahajak kiállnának különben...

Szóval érdekelne, hogy ki mit csinál a göndör hajával.


2016. jún. 16. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
az én hajam hullámos, de nekem is csak a gond van vele és szomorkodva bámulom azokat akiknek teljesen egyenes.:(
2016. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem hullámos a hajam de ha neked kifejezetten göndör ez a video esetleg segíthet.:)

[link]

2016. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan, mint neked. Én megnövesztettem, mondjuk sok időbe telt, de legalább kiengedve már szép. Összekötve sosem hordom, borzasztóan néz ki, tényleg mint egy szénaboglya. Kontyot én is szoktam hullámcsatokkal, esetleg parketta fonás.
2016. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hajmosás után törölközöbe csavarom, így hagyom kb. 5-10 percig, majd óvatosan kifésülöm és kenek a végére hajvégápolót. Maroknyi mennyiségű (hajhossztól függ) hajhabot oszlatok el még rajta. Ezután csak egy picit szoktam szárítani, előrehajtott fejjel, akkor is alacsony fokozaton és a hajvégeimnél felfele irányuló mozdulatokkal szoktam "markolgatni", "nyomogatni" egészen a hajtövekig és így szárítom egy kis ideig, de a további résznél a szabad levegőn hagyom, hogy megszáradjon (közben markolgatom), mert szerintem akkor tud a legszebben begöndörödni :D. Végén, ha mgeszáradt, szoktam egy kevés hajlakkot is fújni rá. Nagy előny, ha a hajszárítónak van diffúzoros feje (ilyen lapos és fogak állnak ki belőle), ezt is hasonlóan kell alkalmazni, mint amit a kezeddel csinálsz, hogy felnyomogatod a fejtetődig. Ha véletlen elfeküdném, akkor mindig reggelente picit vizes kézzel nyomogatom és hagyom magától megszáradni. Nagyjából ennyi az én rutinom, remélem tudtam segíteni :).
2016. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ha göndör a hajam én kiengedve szoktam hordani, esetleg egy-egy tincset a halántékomnál hátratűzöm, de szerintem úgy szép a göndör haj, ha szabadon van hagyva, de csak akkor ha az szép göndör (nekem se sikerül sokszor nagyon szépen begöndöríteni :D). Te is próbálj kísérletezni technikákkal, hogy mivel tudod kordában tartani a hajad és hidd el, majd megfogod szeretni :)
2016. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is természetes göndör hajam van, de én kifejezetten örülök neki hogy ilyen. Soha nem akartam sima hajat. A sima hajú barátnőim mindig azt mondják, hogy bár olyan hajuk lehetne mint nekem. :) Én gyakran hordom kiengedve, néha összefonom, és kontyban is szoktam hordani.
2016. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én imádom a hajamat, nagyon sokan is szokták dícsérni. Szinte sosem hordom összefogva, max nyáron a 40 fokban.

Az enyém valami ilyesmi:

[link]

2016. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Régebben én is folyamatosan vasaltam, vagy összefogtam és úgy néztem ki mint egy csigabiga. :D Rájöttem, hogy a göndör hajamnak sokkal több ápolásra van szüksége, ezért olajokkal, pakolásokkal széppé varázsoltam és azóta egy kis hajhabbal a hajamat előre döntve megszárítom. Még néha jól is áll, ha elalszom. Nem nagyon szabad szárazon fésülgetni, ezért a göndör haj az igazi "woke up like this" frizura. :D
2016. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!