Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú, dús hajú kislány...

Hosszú, dús hajú kislány haját hogyan göndörítsem, hogy nagyon göndör legyen? Milyen csavaróval? Lakk, hab kell rá?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 11:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%
Egy kislány haját sehogyan, ez nem gyerekeknek való dolog.
2016. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
fond be nagyon apróra nedvesen egy éjszakára.
2016. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
A fonásos nem tetszik, az inkább apró hullámnak tűnik, nekem a göndörebb tetszik. Mi baja lesz egy hat évesnek, ha becsavarom a haját? Ez érdekelne...
2016. szept. 1. 12:06
 4/26 anonim ***** válasza:
24%
miért csinálnál vele ilyet? nevetséges lenne. amúgy tönkreteszed a haját a sok hülyeséggel.
2016. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ovis szereplésre. Egy hajcsavarás ha tönkretenné a haját, akkor már rég minden kicsaj kopasz lenne. Szerintem nem nevetséges. Aki a kérdésre válaszol, az írjon, köszi!
2016. szept. 1. 12:41
 6/26 anonim ***** válasza:
35%

Tönkremegy a haja, ha ezt gyakran csinálod. Meg az üzenete se túl pozitív "kislányom, egyenes hajjal nem vagy elég jó"...


Ha csak becsavarod, az nem feltétlen károsítja a hajat, de nem is fog úgy maradni, ahhoz bizony habbal, lakkal fixálni kell, ezek azért elég agresszív vegyszerek, nem tenném egy gyerek fejére, bőrére.

2016. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%

Mivel azt írtad érdekelne a válaszom, leírom.

Egy kislány úgy szép, ahogy van, nem teszünk rá sminket, nem húzunk rá magassarkút, azért mert gyerek, ezek felnőtteknek való dolgok. És mi a felnőtt nők azért csináljuk ezeket, hogy jobban tetsszünk a társadalomnak és a férfiaknak, egy kislánynak éppen ezért semmi szüksége ilyesmire, hacsak nem a pedofiloknak szeretnéd őt vonzóbbá tenni, mert nekik nagyon bejön az ilyesmi.

És nem csinálunk belőle kisbohócot az ovis szereplésén sem.

Nem vagyok túlságosan elítélő, nem mondom azt, hogy baj, ha göndör lesz a gyereked haja az ovis szereplésen, igaz szülőként kicsit hülyének néznélek, de a gyerekben szerintem nem okozol lelki törést, bár könnyen lehet, hogy elgondolkodik azon, hogy az ő haja nem szép úgy ahogy van, hanem göndöríteni kell.

Maga a göndörítés is felvet problémákat, a hajsütő vasak károsítják a hajat, hővédő krémet kell előttük használni, a hab és a lakk is kellene a tartáshoz, de ezek mind mérgező anyagok, nem fújnám egy ovis gyerekre. Mivel ovis, egyfolytában mocorog, így meg is sérülhet, hajsütés közben.

Ha hő nélküli megoldást választasz és betekered csavarókra a haját, azt minimum 6 órát rajta kell hagyni, szerintem ez egy gyereknek inkább szenvedés és nem kínoznám vele. Egyszerűen nem ér meg ennyit az egész.

Vegyél egy cuki csatot a hajába és kész, ennek általában örülnek a kislányok.

2016. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

"És mi a felnőtt nők azért csináljuk ezeket, hogy jobban tetsszünk a társadalomnak és a férfiaknak"


Maga nevében nyilatkozzon mindenki.


"egy kislánynak éppen ezért semmi szüksége ilyesmire, hacsak nem a pedofiloknak szeretnéd őt vonzóbbá tenni, mert nekik nagyon bejön az ilyesmi"


Nem, a pedofiloknak pont a kislányosság jön be, nem a smink meg a púder.

2016. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező! Szerintem nem lenne baj ha begöndörítenéd a lánykád haját. Biztos aranyos lesz:) nem hiszem hogy attól hogy egy szereplésre göndör lesz a haja a pedofilok áldozata lesz. Mikor én kicsi voltam és az sem volt ám régen Anya mindig kikent sminkkel ha kértem. Imádtam olyan nőcisnek érteztem magam:D sőt hova tovább még a magassarkúit is fölvettem és így mászkáltam itthon. És -mindjárt kitértek a hitetekből XD- 9(!!!!!!) évesen magamnak göndörítettem a hajamat hajcsavaróval. Először 8 évesen volt egy sulis előadásra (március 15) és minden lány osztálytársamnak is. Senki nem akadt fenn rajta. A kérdésre visszatérve linkelek egy videót amiben benne van: [link] rossbannban lehet kapni ilyen izéket amire feltekered a haját. De újságpapírt vagy alufóliát is feltekerhetsz hogy ilyen formája legyen és azzal is jól működik.

És bocsi ha kicsit gúnyolódósra sikeredett csak komolyan nem értem mi ezzel a baj.

2016. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű kérdésből ekkora vita lett... basszus, egyszeri alkalom lenne, szakadjunk már le arról, hogy az életben egyszer becsavarom a haját és ettől tönkremegy, és nem hiszem, hogy ettől majd nem tudja magát elfogadni, mert simán nem szép a haja, vagy ne bírna ki 6 órát...gondolkozol, mielőtt ilyeneket írsz? Egyszeri alkalom után depis lesz, hogy nem szép a haja, ahogy van? Te hülye vagy, vagy mi bajod van? 20 lányból 10-nek be van csavarva a haja ovis szereplésre és egyik sem lesz depis, és nem gondolkodik utána azon, hogy ezután minden nap így kellene. Ha nem lett volna egyértelmű,( lehet, hogy nem írtam), de eszem ágában sincs vasalóval, meg ilyesmivel, amiatt kérdeztem, hogy mi lenne a megoldás, ami tartós, hogy kell-e rá lakk, vagy ilyesmi, amitől tartós lesz. Ismétlem, EGYSZERI ALKALOM, tehát ettől az ég világon semmi baja nem lesz, nem fog belehalni abba a pár fújás vegyszeres lakkba...de akkor enni se adj neki, levegőt se vegyen, mert abban is mind vegyszer van... azt hol írtam, hogy magassarkút és sminket akarok ráadni? Igen, ezek felnőtt nőknek valók, de egy hajcsavarás is? Komolyan egy sima hajcsavarás, aminek örül a pici, hogy most ünnep van az oviban, én is szép leszek, ha csak a magam gyerek módján is, mert fekete-fehér ünneplőben és lakkcipőben vagyok, és ebbe neked nem fér bele egy göndör haj? Nálunk nincsenek pedofilok az ovis ünnepségeken…remélem… Sehol nem írtam azt sem, hogy „túl gyakran csinálom neki”. „Nem vagyok túlságosan elítélő, nem mondom azt, hogy baj, ha göndör lesz a gyereked haja az ovis szereplésen, igaz szülőként kicsit hülyének néznélek, de a gyerekben szerintem nem okozol lelki törést, bár könnyen lehet, hogy elgondolkodik azon, hogy az ő haja nem szép úgy ahogy van, hanem göndöríteni kell.” Ebből mégiscsak az derül ki, hogy elítélsz és, hogy baj, illetve mégiscsak lelki sérült lesz egyetlen hajgöndörítéstől…egyik szavaddal ütöd a másikat…. Az ovis kislányodra nem fújod a mérgeket, ez rendben, de magadra igen, mert tetszeni akarsz a társadalomnak és a férfiaknak (ez is rendben?) …szerintem neked is begöndörítették gyerekkorodban EGYSZER a hajadat és emiatt lettél ilyen lelki sérült, hogy nem magadnak akarsz megfelelni, hanem a társadalomnak és a férfiaknak. Ez meg az én véleményem, remélem nem baj, hogy leírtam neked, csak, hogy gondolkodj el, hogy egy egyszerű hajgöndörítésből ekkora baj lesz, mi lesz még szegény gyerekekkel, amíg felnőnek, neadj’Isten beteg lesz egyszer, vagy hazahoz egy egyest a suliból, akkor mi lesz vele… (Ja, a körme is volt már kifestve és szoknyát is adtam ám már rá, vannak nyakláncai és gyűrűi is, sőt csillámtetkója is volt már, jujjha, most mi lesz…)
2016. szept. 1. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!