Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ezekkel a problémákkal rendelk...

Ezekkel a problémákkal rendelkező hajra jók ezek a termékek? Mit használjak még rá, hogy a kívánt hatást elérjem?

Figyelt kérdés

Bajlódom a hajammal már jó ideje.Évek óta hosszú, vállon alul érő.Festetlen, a színe olyan "semmilyen" barna, ezzel még nem is lenne kifogásom, mert nem áll rosszul a bőrszínemhez, viszont így fakónak, fénytelennek tűnik, és ami a legrosszabb, hogy bár vékony szálú és puha, nincs semmi esése,hamar behullámosodik össze-vissza gubancolódik egészségtelen kinézetű, még ha nem is töredezik annyira.Hamar zsírosodik felül, alul viszont száraz és sprőd.Általában kombinált hatású samponnal mosom, ami a leírás szerint többféle hajbajra is jó, de különösebb javulást nem tapasztaltam.Használok gliss kur tengeri proteines hajbalzsamot, szilikonmentest, ezután pedig szárítás előtt vagy után befújom Gliss kur total repair 19 balzsammal.Végül hajlakkal állítom be a frizurát.Most Taft keratinos van.. Tehát elvileg jó termékek.De maga a haj szerkezete mégsem tűnik egészségesebbnek.Még mindig az állagával van bajom, hogy elvékonyodott, de mégis olyan "merev"...


Most azon gondolkozom, érdemes lenne kipróbálni a hajfény waxot?Olyan kéne, ami zsírosítás nélkül lesimítja hogy ne legyen fél óra múlva olyan seprű szerű.Meg kicsit javítana fényén.Mit gondoltok?


Ilyen hajat szeretnék kb (nem feltétlen frizurára inkább minőségre gondolok) mint a klipben van a lánynak.Bocs, képet nem találtam róla.És hát ezt néztem ki...Ránézésre meg tudnátok tippelni, mivel lehet ilyen hajat összehozni? Szerintem nem hajzselé vagy erős hajlakk van rajta, mert akkor gondolom nem lenne ilyen szép esése a hajának.Ezért gondoltam waxra mert megfordult a fejemben, hogy azzal lehet ilyesmi hajminőséget elérni, vagy csak szimplán szerencsés és ilyen egészséges haja van?


2016. szept. 12. 17:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy hetente egyszer vaslom a hajam max. kétszer.És szükség esetén szárítom, nyáron próbálom elkerülni a hajszárítózást, a magától szárad meg, de így sem tűnik hidratáltnak.Amúgy hullik is.Attól lehet problémás a hajam, hogy alig iszom?
2016. szept. 12. 17:50
 2/3 A kérdező kommentje:
2016. szept. 12. 17:59
 3/3 anonim ***** válasza:
A waxot én semmiképpen sem ajánlanám, bár fényesít, de nagyon zsírosít is egyben. Ha a hajad nagyon sprőd, és a teteje meg zsíros, én a következőt tudom ajánlani. Hajmosás előtt, tehát még a száraz, koszos hajra kenjél kókuszolajat, vagy olívaolaj is jó, ezek lágy zsiradékok, könnyű kimosni, de csak a közepétől az aljáig, a fejtő közelébe ne. Feltűzöd, bedunsztolod, előbb egy zacskó, majd egy törülköző rá. Hagyod állni 30-40 percet. Utána kimosod 2x vagy 3x, ezt neked kell kitapasztalni. Nekem elég volt 2x is. A zsíros hajtővel nagyon nem lehet mit kezdeni, max száraz samponnal tudod kitolni, van más sötét hajra való is (rossmann, dm). Hajmosás után túl sok cuccot ne tegyél rá, elég egy fajta ki nem öblítendő spray, esetleg egy nagyon kevés hajvégápoló a töredezés ellen. Az öblítésnél az utolsó öblítést almaecetes vízzel érdemes csinálni, talán ez jó a zsírosodás ellen, és puha lesz tőle a haj. Ami a klippen van haj, a tied sose lesz olyan, mert azt fodrászok csinálják, és mindenféle cuccot raknak rá, meg úgy van beszárítva. A hajvasalást, hajlakkot meg én elfelejteném, egy jó vágás, pl long bob (ok, tudom hogy mindenkinek ilyen van), és amúgy is divat a kissé kócos frizura. Lehet jól is állna neked.
2016. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!