Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aknesol Pattanásokra bevált?...

Aknesol Pattanásokra bevált? Szoláriumozhatok ha pattanás elleni szereket használok az arcomra?

Figyelt kérdés

Aknesol-t használta valaki?Én 25éves vagyok és az arcom mindig tele van patival.

Köszönöm!


2010. ápr. 23. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

szia:)

nyugodtan szolizhatsz, csak szerintem közvetlen előtte ne kend be veled az arcodat, inkább utána pár órával, én úgy szoktam:)

amúgy én is tök pattis vagyok, pedig 20 vagyok...nem tini...teljesen kész vagyok már miatta...szóval megértelek...:)

aknesolt én nem használtam még, de azt mondják jó...

bár én most ha gondolod tudok ajánlani vmit, ami kicsit csökkentette a pattikat nálam:)

a Garniernek van pattanáscsökkentő termékei tonik, golyós kezelés( Pure Activ azt hiszem a neve)...

de DM-be vagy Rossmann-ban biztos találsz:)

ez szalicilsavat és fekete áfonya kivonatot tartalmaz:)

vagy patikában is lehet h adnak szalicilsavat vagy alkoholt, ezek szárítják a bőrt, így a pattikat is, plusz fertőtlenítenek:)

én a Garnier mellett, még a szalicilsavassal is át szoktam törölgetni az arcom:)

az a lényeg, hogy minden nap arctejjel töröld át az arcod, majd pattanáscsökkentő tonikkal, végül a golyós termékkel:)

és ha nagyon szárítaná a bőröd, akkor hidratáló arckrém:)

remélem segítettem neked egy kicsit:)

sok sikert:)

2010. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Jaj nagyon aranyos vagy hogy ilyen részletesen segitettél:)

Én már nagyon sok félét kiprobáltam,több börgyogyásznál is voltam meg kozmetikushoz is járok.

Tegnap ota használom az aknesolt,meg adtak mellé (ajándékba) egy Oxi arclemosot(én az oxi-félékbe nem hiszek).

Te elég sok mindent használsz,nem?De akkor ezektöl jobb lett a böröd?Csak az arcodon van?Nekem csak ott,de sok:(((

És ezeket amiket leirtál miota használod?

Köszönöm!

Szia!

2010. ápr. 23. 16:35
 3/12 A kérdező kommentje:
Irod hogy arctejjel törölgessem az arcomat,te melyiket használod?azt le kell mosni?Ilyet még nem használtam.Köszi mégegyszer
2010. ápr. 23. 16:38
 4/12 A kérdező kommentje:

és milyen hidratálo arckrémet használsz?Mert gondolom száraz a böröd.

Tonikot muszály használnom?

Bocs hogy enyit kérdezek de mindig visszaolvasom a válaszodat és van kérdésem:)ha nem baj

2010. ápr. 23. 16:40
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

semmi baj, szívesen segítek és válaszolok, mert megértem a problémádat:)

én is volt már h elsírtam magam, h milyen pattis vagyok, pedig már nem vagyok 16-17 éves:)

és hogy a kérdéseidre válaszoljak:

igen, most már elég sok mindent használok...és úgy látom kezd helyrejönni a bőröm, még van pár darab patti, de nem annyi mint volt:)

többnyire az arcomon vannak a pattik, de ilyen pirosak és fájnak is:S na meg a vállamon is szoktak lenni...

és h mióta használom ezeket?hááát így egyszerre mindet olyan 3 hete körülbelül...elsőnek nem igazán láttam az eredményét, majdnem abba is hagytam, de aztán elkezdett látszódni az eredménye:)

arctejet pedig ezt használom: [link]

gyümölcskivonatosat, szőlővízes ha jól tudom:)

ez zöld tubusos, de a rózsaszín rózsaeszenciás is jó:)

az arctejet úgy kell használni, hogy vattakorongra raksz egy kicsit az arctejből és felviszed a bőrödre és lágyan belemasszírozod, majd egy száraz vattakoronggal vagy zsebivel áttörlöd:) de lehet h nem zsükséges mert beissza bőröd:) amúgy ha nincs vattakorongod( ez ilyen kozmetikai korong, DM-be vagy Rossmann-ba lehet kapni), akkor az ujjaiddal is felviheted a bőrödre:)

nem kell lemosni, mert az arctej arclemosó tulajdonképpen:)

tonikot ajánlatos szerintem használni, mert ez az ami igazán a pattikra hat, a pórusösszehúzó, pattanáscsökkentő tonik ( ez való pattikra, mert van több fajta tonik is)

[link]

és még erre a golyós kezelés is segít:)

de ha ezt túl soknak találod, akkor szalicilsav is vagy alkohol is nagyon jó rá (patikában szerintem lehet venni), csak én leírtam miket használtam:)

arckrémből pedig a L'Oreál Happyderm:)

nem száraz annyira a bőröm, sőt zsíros, csillogó, mint a pattisbőr, csak kicsit ezek a szerek szárítják:)

remélem segítettem:)

ha bármi kérdésed van, írd meg nyugodtan, akármennyi is szívesen válaszolok:)

sok sikert:)

2010. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ja és még az lemaradt, hogy most néztem h arckrém van ebben a márkában is meg sok más, amiben a pattikra valók vannak (Garnier Pure Active)

[link] itt amúgy megtudod nézni hogy körülbelül hogy néznek ki, és nem kell sokat keresgélned a boltba:)

és még azt elfelejtettem írni, hogy néha, ritkán nem árt egy kis arcradír sem, Garniernek van ilyenje is, mert akkor az a "redős" bőrréteg lejön és simább lesz a bőröd:)

sok sikert:)

2010. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

és még mindig lemaradt az is, bár lehet írtam már, hogy ezek mellett, amit patikába lehet venni szalicilsavat is szoktam használni, egy kis vattakorongra öntök belőle és áttörölgetem, rányomogatom kicsit a pattis bőrfelületre és az is nagyon jó:)

kicsit éget, de nem kell megijedni, mert utána már nem, és am is csak minimálisan:)

2010. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

most nézem...kicsit összevissza írtam, ne haragudj:)

de h érthető legyen, leírom a sorrendet:

1.arctisztítás arctejjel

2.tonizálás (pórusösszehúzó, patticsökkenő tonik)

3.Garnier Pure Active hűsítő golyós kezelése (olyan mint egy toll)

napközben pedig néha szalicilsav a pattis területekre, és ha nagyon száraz lenne a bőr, akkor arckrém ( tiszta arcbőrre)

ennyi lenne:)

2010. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Akneroxid nekem segített.. 3-4 napja használom és majdnem az összes pattanás eltünt az arcomról. Azt fogják mondani, hogy csak a pattanásra nagyon keveset kenj, de inkább kend be nem túl vastagon az egész "területet".

Remélem segítettem. L/14

2010. ápr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Nekem teli volt a hátam, aztán a herbáriába ajánlották a diófa levelet. Egy evőkanál + egy bögre víz és felforralod. Utána napi 4x-5x átkened és egy 3-4 nap alatt eltűnnek. Nekem mondjuk először barnák lettek, mert ugye ennek a "teának" barna színe van. De azóta nem jött ki egy sem a hátamon. Sok sikert!
2010. ápr. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!