Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sos! Valószínűleg elfertőződöt...

Sos! Valószínűleg elfertőződött és véraláfutásos lett a pattanás és most iszonyatosan csúnya, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Volt az államon egy bőr alatti pattanásszerűség, amit a kozemtikus kinyomott, viszont utána még pirosabb és gyulladttabb lett. Én hülye meg otthon tűvel jól megszúrkáltam a gyulladt felületet és kinyomkodtam. Csak vér jött ki belőle. Utána szinte az egész állam bedagadt, szinte lüktetett, még soha ilyen nem volt. A duzzanat kicsit visszahúzódott, viszont a seb még mindig nedvedzik (pedig ez már fél napja történt) és egy hatalmas lila folt alakult ki az államon. Elfertőződött volna a pattanás? Vagy az erős nyomkodástól szimplán véraláfutásos lett? Nagyon csúnya és nem tudom, mit csináljak vele. Én barom most valószínűleg egy életre megtanultam, hogy ne nyomkodjam magamat... 19/L

2017. jan. 22. 04:36
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, lehet van benne néhány helyesírási hiba, telefonról írtam.


Annyit kihagytam, hogy ezután megduzzadt a nyakamnál a nyirokcsomó is, gondolom a gyulladás/fertőzés miatt?

2017. jan. 22. 04:39
 2/4 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd le az egészet pl Betadine-nal, hagyd is rajta egy időre. Ha már nem nedvedzik mehet rá valamilyen gyulladáscsökkentő krém. Én lehet hogy bevennék gyulladáscsökkentő gyógyszert is (Advil stb), 6-8 óránként.
2017. jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. jan. 22. 15:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a nyomkodás miatt történhetett! a pattanásoknak nem tesz jót, mert ha az ember (akkor is ha kozmetikus, ő is hibázhat)rosszul nyomja ki az elfertőződhet bőr alatt és tovább terjed, és csúnyább is lesz.
2017. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!