Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Házi kókuszzsírt hogyan mire...

Házi kókuszzsírt hogyan mire használjam fel?

Figyelt kérdés

Házilag készítek kókusztejet.

Arra lennék kíváncsi, hogy ami másnapra a tetején keletkezett zsírt mire, hogyan használjam fel?

Hűtőbe tároljam vagy szoba hőmérsékleten?

Mennyi ideig áll el? :)


Aki tapasztalt a témában kérem segítsen :)



2017. jan. 26. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szoktam csinálni rendszeresen. Hűtőben tartsd mindenképpen, mert hamar megromlik, max 2 hét. A boltban kapható sokkal több ideig bírja, szerintem azért mert abban nem marad nedv csak a tiszta zsír.

Mondjuk én pont azért szeretem, mert nem olyan tömény zsíros, hanem van benne egy kis kókuszvíz is, ezért könnyebben beszívja a bőr. Én egész testre szoktam használni lefekvés előtt, valamint hajpakolást csinálok belőle hetente 1x, de ha csinálsz házi kencéket, akkor alapanyagként is felhasználhatod. Pl olvasztasz egy kis méhviaszt vagy sheavajat és hozzákevered ajakápolónak vagy kézkrémnek. Masszázshoz is nagyon jó, én a barátomat szoktam vele megmasszírozni meg az arcomat. Sminket is nagyon jól és kíméletesen távolít el. Ha marad felesleges, akkor sütni is szoktam vele, indiai ételekhez nagyon jó, inkább, mint megromoljon. :)

2017. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogyan készíted?
2017. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!