Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a hajammal?

Mit kezdjek a hajammal?

Figyelt kérdés

Évek óta vállig érő hajam volt, hiába növesztettem, mindig tört a vége, és a fodrász levágta, épp, hogy vállig ért.

Festett vörös vagyok, mert az alap hajszínem sötétbarna és már őszülök 30 éves korom óta, tehát kell a festék. A rézvöröset azért választottam, mert a sápadt arcszínemhez jól áll.


Emellett a hajam szögegyenes és mindig is lelapuló, zsíros volt a rendszeres mosás ellenére, ezért dauert tettettem a hajamba 6-7 havonta az elmúlt 10 éveben, így hetente egyszer becsavartam hengerekre, és hullámos, dús lett a hajam, és volt frizurám.


Sajnos a vörös mindig lekopott 2 mosás után, és ezt meguntam több év után, ezért szeretnék váll alá érő hullámos sötétszőke hajat kis melíros átmenettel, de nagyon törik a hajam.


A fodrász akihez elmentem, levágna belőle 10 centit, és barna színt javasolna. Tehát lenne egy fülig érő barna egyenes hajam. Csak ezt ne!!!

15 évvel ezelőtt volt rövid hajam, útáltam, nem éreztem magam nőnek. Ehhez hozzájárul, hogy babaarcom van, letagadhatok 10 évet és a hullámos hajjal nőiesebbnek hatok, mint rövid hajjal.

Ezenfelül sötétbarna pajeszom van le az államig, és rövid haj nem takarná el. Ha nem lenne pajeszom, akkor nem annyira zavarna a rövid haj, de így !!!


(Sajnos nincsen pénzem lézerrel eltüntetni a pajeszomat.

Villanófénnyel kezelték 6 alkalommal, semmi hatása.

Sem az államon, sem az ajkam felett, így marad a naponta csipesszel való tipkedés, de a pajeszomat nem is látom a tükörben, így az a legnehezebb.)


A barna színnel se tudok kibékülni, akár sötét, akár világosbarna lennék. Rövid, egyenes hajjal meztelennek érezném magam.

Ezért a hajhosszabbításon gondolkodtam, megkérdeztem egy ezzel foglalkozó fodrászt, 50 ezer lenne, ebben benne van a haj, a feltevés, stb. Hullámos hajat tenne fel amúgy.


A saját hajam festése persze plusz költség. Viszont ő is barnára festené a saját hajam, és a hőillesztéssel feltett hajat kivilágosítaná az ombre technikával. Mindenhol ilyen melírozott hajakat látok, de olyan mintha a haj le lenne nőve. Sőt azt is olvastam, hogy az ombre már nem is divat.


Teljesen tanácstalan vagyok, mert félek, hogy nehéz kezelni a feltett hajat. Mosása, fésülése,illetve hogyan is tűzzem fel nyárom, amikor kánikula van és szinte nyáron a szabadban midig feltűztem szép csatokkal a hullámos hajam. A fodrász persze azt mondja, hogy könnyű kezelni, de úgyse mondhat rosszat. Nagyon féltem a saját hajamat a hőillesztéstől.


Szóval teljesen tanácstalan vagyok, itt vagyok törött hajjal, amit hiába csavarok be, másnapra semmi nincsen a hullámokból, mert már 1 éve nincsen benne dauer.

Mit csináljak?



2017. márc. 29. 22:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Próbáltam a wella headlinest, semmi sem maradt meg. Semmi tömeg, semmi hullám. Ezért maradt a dauer.


Hát a mosoly terén van hiányosságom, nem úgy, minden fogam megvan, de nem éppen szabályosak a metszőfogaim, ezért szeretnék mosolyogni, de nem szeretek, mert tudom, hogy nem szabályos a felső fogsorom. Fogszabi kellene, de legalább 2 év, és amennyi fájdalommal jár állítólag !!!

Szóval se szép haj, se szép mosoly....

Eddig legalább a hajammal magabiztosabbnak éreztem magam, de így, olyan csúnyának, átlagosnak se érzem magam.

2017. máj. 14. 23:12
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad így hozzáállni. Tudom, ilyenkor jön ez a tipikus "forduljon már fel az okoskodásával" érzés. Néha még én is így érzek magam kapcsán, ha nagyon belelendülök. No de nem ez a lényeg. Állj oda a tükör elé egy notesszal. Néz magad jó sokáig és írj le minden jót amit látsz. Ez a világ legjobb önbizalomtuningja. Ami nem tetszik azt ne vedd figyelembe. Ha te nem teszed mások se fogják. Itt vagyok élő példának. Nekem se az igaziak a fogaim, a hajam olyan tipikus kis zseboroszlánhullámos, és még akkor telt is vagyok. Na de kit érdekel. Felveszem azt a csini kis szoknyát, beleugrok abba a magassarkúba, megrázom a hajam és jó szélesen mosolygok a világra. És tudod mit? Visszamosolyog. Mert ha én úgy megyek be abba a terembe, hogy na drágáim, én velem senki se fog itt pirospacsit jatszani, akkor bizony nem fognak. Nekem ilyen szempontból a combom az a gyengém, ami neked a hajad. De akkor is odaállok, hogy édeseim, akinek nem tetszik ne nézze. Aztán csak forog utánam a sok mandinka, egyet se félj. Mindenki tud szép lenni. De ha már te is elfelejted ezt, akkor nem lesz senki, aki emlékeztessen. Mert az emberek ilyenek. Rövid a hajad? Tupírozd, tekerd, csavard, rázd meg. Légy vagány, nőies. Tudsz az lenni. Ha hosszabb hajjal ment hát most is fog. Benned van az amitől nőies lettél, nem a hajadban. Ezt soha ne felejtsd el.
2017. máj. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Szerintem kicsit túl van ez dramatizálva. Egy sötétebb vörös árnyalatban nem gondolkodtál? Most elég menő szín, hajat se kell leszívni hozzá. Nem sok ember választja, mert nem átlagos, viszont mivel mondtad, hogy volt vörös hajad, ezért gondolom neked nem lenne baj, elvégre a hiszti tárgya éppen a túlzottan átlagos barna haj.

A pajeszra meg... kozmetikus, arcgyanta! Egy hónapra el is tűnt. Havonta 400-600 forint nem vészes.

2018. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi az utolsónak. Azóta megnőtt a hajam és elhagytam a dauert, így nem törik és találtam egy fodrászt, ami copacabana melírt tett bele, nem ombrét, így a hajam szőkés vörös és vannak bele sötétbarna csíkok, bár a fodrászt tette bele, én nem kértem, de jól áll. A lényeg, a hajam világos, de nem hidrogénszőke, irtó jól áll, és végre váll alá ér,ilyen hosszú még a dauer előtt volt.

A pajeszre jó lenne az arcgyanta, de tudod hirsutizmus miatt nekem nem tart a gyanta egy hónapig, csak pár napig, újra kinő a szám fölött is és az államon is a szőr, így csipesszel szedem ki azt is, meg a pajeszomat is, mert a gyantát nem bírja az arcom. Bár rohadt nehéz a pajeszomat szedni, mert nem látom jól még tükörben sem. Tudom, lézeres kezelés kellene, de nincsenek millióim erre. A villanófényes kezelés semmit nem tett, pedig 8-szor voltam. De legalább a hajammal most meg vagyok elégedve.

Amúgy ment a zöld kéz.

2018. jún. 17. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!