Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti ezt megengednétek a lányoto...

Ti ezt megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés

15 évesen a sötétbarna hajamat feketére szeretném festeni már kb egy éve. Most megyek gimibe, így, ha nyáron festem be, akkor az új osztálytársak már az új hajszínemmel ismernének meg.

Egyébként barna szemem van sötét szempillákkal, sűrű, majdnem fekete színű,formára szedett szemöldököm, és világos, de nem holtsápadt bőröm.

Ehhez menne a fekete?

Milyen típusú festék lenne nekem a legjobb, hogyha a szüleim megengedik, hogy befessem?



2017. máj. 15. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Jó tanács: (vagy elfogadod vagy nem)

Ne fesd feketére, mert a fekete hajfesték ugyanannyira roncsolja a hajat mint a szőke. Arról nem is beszélve, hogy nagyon kevés embernek áll jól, erősen sápít, és nagyon nehéz megszabadulni a fekete hajfestéktől. Tudom tapasztaltam. (pedig nekem sötét barna hajam van, és kicsit kreol bőröm) Ha sötét hajat szeretnél inkább fesd be sötét barnára. Az sokkal kíméletesebb és szebb is.

2017. máj. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De eredetileg is sötétbarna, ha olyanra festem nem változik. Vagy a festékek olyanok, hogy sötétebbek,mint a dobozon?
2017. máj. 15. 23:42
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Miért ne festhetné feketére, ha arra akarja? Azt meg azért nehéz megmondanod onnan a gép mögül, hogy jól állna-e neki, vagy sem. Szerintem ezt a kérdező jobban el tudja dönteni.

Kérdező, én kb. ugyanennyi idős voltam, mikor feketére festettem, és nem bántam meg. Igaz, nem sokáig, talán egy évig voltam fekete, de a lényeg, hogy engem is rémisztgettek, hogy tönkreteszi a hajat, meg nem lehet megszabadulni tőle, stb... Én szerintem ez olyan, hogy az embernek magának kell kipróbálnia és megtapasztalnia, hogy milyen. Nekem nem lett tőle rosszabb a hajam, és szívás nélkül át tudtam festeni barnára (nem mondom, hogy ez a legjobb módszer, de akkor nem mertem bevállalni a leszívást). Ha odafigyelsz az ápolására - mint ahogy az egyébként is ajánlott -, akkor szerintem semmi bajt nem okoz. Azt meg hogy, igazából hogy áll, csak azután fogod tényleg megtudni, hogy befestetted.

2017. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Először próbálj ki egy színezőt, talán azt a szüleid is jobban engedik. Ha nem áll jól, legfeljebb kimosod. :)

Ha jó, akkor meg befested utána rendes hajfestékkel. Nem fog feltűnni senkinek, hogy terméket váltottál.


Nekem henna alapú festékkel volt feketére festve. Nagyon szép volt a hajam tőle, nem tette tönkre. Mikor meguntam, akkor meg c-vitamin porral simán ki tudtam világosítani, roncsolás nélkül.

2017. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, én is 15 évesen festettem először feketére a hajam. Kb két évig tettem ezt, és meguntam, mert túl monoton. Aztán kiszedni nagyon nehéz volt. Gyönyörű szép sűrű hajam volt, ami a sok kémiai hatástól tönkre ment. Hónapokig küzdöttem vele, hogy legyen valami színe. Természetesen te tudod, de a fekete nagyon "nehéz" szín, nekem pl nem volt pénzem fodrászhoz járni, így magam otthon festettem, a fürdőkádat, fejbőrömet, kezemet, mindent megfogott. Macerás volt.
2017. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!