Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megbántad, hogy levágattad a...

Megbántad, hogy levágattad a hajad? Én levágassam?

Figyelt kérdés

Én gondolkodom,hogy levágatom,magát a folyamatot nagyon szeretem,elmenni fodrászhoz,kilépve egy másik emberként érezném magam.

Érvek mellette:ha rövid a hajam akkor hamarabb lenőne az eredeti hajszínem amit régóta szeretnék,adna egy kislányos bájt,változatosan be lehet szárítani,nyáron praktikus viselet,kerekítené az arcom (nekem nagyon hosszúkás a fejem és nagy a homlokom)

Egészséges lenne ,most kicsit töredezett


Ellenérv:3éve növesztem nagyon hosszú már,tudok kontyokat fonatokat készíteni(szeretem is) a barátom határozottan kijelentette,hogy neki a hosszú haj tetszik,a színező hosszú hajban látszik szépen (alkalmanként színezem).



2017. jún. 20. 11:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem ne vagasd le teljesen rövidre. Meddig ér most a hajad? Ha hosszú nagyon akkor vall alá ha levágatod az nagyon jó lehet, és a barátodnak is tetszene. Itt a nyár! Majd visszano.
2017. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A haj visszanő!

Bizonytalanság esetén először javaslok egy virtuális frizura próbát. Pl. taaz.com. Ingyenes és egész jó.

Aztán még mindig ott az a lehetőség, hogy fokozatosan vágatod le, pl. először csak vállig érőre, vagy bob fazonra. Onnan vágatni is lehet, kb. fél év alatt pixie frizurából is visszanöveszthető. Ha nem jött be, akkor pedig még mindig jobb innen növeszteni újra.


Nekem is volt rövid a hajam. Egyáltalán nem bántam meg. Jól áll, praktikus, kényelmes.

Én most a férjem kedvéért növesztem, kb vállig érő, és

2017. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

...és utálom.

Lemaradt.

2017. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kb eddig ér most : [link]


és ilyenek tetszenek: [link]


[link]

2017. jún. 20. 11:46
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Egy nő annál szebb minél hosszabb a haja. Szerintem semmiképp se vágasd le, mindig is megfájdult a szivem amikor megláttam valakit hajvágás után.
2017. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én többször vágattam le a hajam / vágták le a hajam. Volt, amikor megbántam, volt, amikor nem, de az csak a fodrásztól és a fazontól függött.


Amikor szarul sikerült:

Negatívum:

- smink nélkül úgy néztem ki, mint egy fiú, mert sztem nincs kifejezetten csajos arcom

- rosszul állt az arcomhoz

- nehezen lehetett beállítani

Pozitívum nem volt.


Amikor jól sikerült:

Pozitívum:

- egészségesebb volt

- sokkal gyorsabban megmostam, megszárítottam

- nyáron nem melegítette és izzasztotta a nyakam és a hátam (elég izzadós vagyok)

- mertem mellé olyan sminkeket is tenni, amit hosszú haj mellé túl soknak, műnősnek találtam... rövid haj mellett meg kifejezetten vagány volt (pl. sötét szemfesték erősebb rúzzsal)


Negatívum:

- ha nagyon megizzad, hülyébben néz ki, mint a hosszú, mert ezt nem lehet összefogni... és amiért nem lehet összefogni, zavaró volt pl. edzésnél, sportnál (mert azért nem ilyen tüske jellegűen volt rövid)

- voltak napok, amikor nem éreztem magam elég nőiesnek

- meg kellett válogatni, hogy ha nem sminkelek, mit veszek fel hozzá, mert voltak olyan cuccok, amikben túl fiúsnak festettem

- alapból jere


Hosszú hajam pozitívumai:

- nőiesebb

- vékonyítja az arcom

- össze lehet fogni

- sokkal többféle frizurát tudok belőle kevesebb energiabefektetéssel csinálni, mint a rövidből (beszárítgatni stb. türelmetlen vagyok... de tudok többféle egyszerűbb kontyot, sodrást, ezerféle copfot, máshol választom el, csatokkal variálok, fonok)


Negatív:

- hullik és nem dús (röviddel van olyan fazon, amivel dúsabbnak hat

- nehezebb kezelni benne a gubancokat

2017. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát ez messze nem rövid, tehát szerintem igen. Én ennél hosszabbat vágattam kb 2-3 centisre. Akkor hirtelen megbántam kicsit, de aztán rájöttem, hogy más haj, más ember. Valahogy máshogy is öltözködtem utána, máshogy sminkeltem, más fülbevalókat vettem, stb. De az ugye tényleg rövid volt, ezek, amiket linkeltél azért közel sem :)

Szerintem magadra hallgass, ne másra, hisz mindenkinek más tetszik.

2017. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az első kép nagyon borzalmas,viszont a vállig erő élmegy.
2017. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én a mell alá érő hajamat vágattam le állig érőre tavaly, egyik kedvenc frizurám volt, most visszanövesztettem kicsit, meg átfestettem, szerettem volna mást is kipróbálni, de szinte az összes ismerősöm azt mondta, és én is úgy gondolom, hogy nekem eddig az volt a legjobb haj, és nagyon szerettem.

A haj visszanő, én sosem szoktam ilyeneken fennakadni, vagy aggódni.

2017. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vágasd le!
2019. dec. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!